"Любовница" или "Приятелка "
Здравейте ! Според вас, има ли разлика между "Любовница" и "Приятелка "? Имам дългогодишна връзка. И двамата сме семейни. Чудя се каква съм му.

Любовниицата, спорeд мен, е капризна жена, която гледа повече кесията на мъжа и продава тялото си срещу някаква изгода. Приятелката е жената, с която мъжът с удоволствие общува, разговаря на различни теми (дори за коли и футбол), жената, която истински обича (но и мъничко го ревнува). Не очаква никаква изгода, дори сама се притичва на помощ в труден за мъжа момент. Обаче и сексът е върховен и т.н. Толкова хора имат връзки...Как се чувствате, като какви се виждате в собствените си очи ? Дали с тези си разсъждения просто не си търся извинение, че имам такава връзка и се наричам "негова приятелка", за да не се чувствам дълбоко в себе си мръсница?

Коментари

1.   Как можеш да говориш за секс и за приятелство?
Да, ти си любовница и не си мисли, че става дума за приятелство тук. Ти интимна ли си с приятелките си?

Искам да се сдържа, но не мога... Може ли да има толкова простотия?

2.   Не знам дали се чувстваш като мръсница, но "любовница" (любовници) според мен си е най-точното определение.

Холи

3.   Любовница си! Търсиш си психологически оправдания...

4.   Както си написала: "негова приятелка , за да не се чувствам дълбоко в себе си мръсница" .А на въпроса как се чувстват другите. Аз лично никък не бях удоволетворена, ако изключа интимните отношения. Дори напротив, имах усещането , че съм долна пр.......ка , но и такава не бях(те поне вземат пари) , к...ва е най точното определение (мъкар и да не съм имала друг) готова да се отзове когато на него му се прииска. Неуспях да оправдая, себе си с такива взаймоотношения и уникалният секс неможа. Крайно унизително ми изглежда.

5.   Баш любовница си. Приятелите не правят секс. Това, което ти наричаш "любовница", аз наричам "курва" - жена, която прави секс с мъже, заради някаква изгода. "Любовница" не е обидна дума. Тя описва ролята на жената в странична, от основната, сексуална и/или емоционална връзка.

6.   Не се чувствай мръсница-ти даваш и получаваш любов без да рушиш!

7.   ако има секс - любовница си му , ако няма секс си му приятелка

8.   По принцип приятелите не се чукат. Ако не ти харесва любовница, наречи го гадже, изгора или каквото поискаш. Всъщност темата е интересна, но моралистите са повече отколкото можеш да си представиш, така че се приготви да те засипят с разни епитети... (невъзпитани моралисти! :o}).

А ти не се ли уморяваш да водиш двойствен живот? Сигурно има тръпка, адреналин, заздравяване на основната ти връзка, но ако това продължава с години...

9.   Ти си използвана като безплатна проститутка.

10.   А чувстваш ли се мръсница?
Самият въпрос, който задаваш показва, че имаш някакви угризения и си търсиш оправдания, за да се почувстваш по-добре.

Виж какво сега, любовница си му, но в това няма нищо лошо, стига да го правите така, че да не наранявате други хора.

Ако сте достатъчно дискретни и твоето или неговото семейство не страдат от тази ваша връзка, животът си е твой и ще го живееш така, както ти харесва. Никой няма право да те съди. Всеки да си гледа собственото канче, защото всеки си знае какво му е в къщата и поради какви причини постъпва по един или друг начин.

Тези, който сега са най-възмутени, в най-големи любовни каши ще се забъркат, да знаеш. :)
Ама тяхното няма да се вижда, да не мислиш, че ще се вижда? - неееее!

Тяхното не се брои. :)
Обаче да размахват назидателно пръчка за живота и постъпките на другите - охооо! :)))
Хич да не ти пука. Живей си живота. Само не наранявай близките си...

Е, да, трябва да се криеш упорито, ама такова е...
Тежка е царската корона... :)))

11.   Любовница, приятелка? Това са просто думи и щом си се замислила над това, значи те мъчи, може би, някакво угризение на съвестта или подсъзнателно се дразниш, че си влязла в определен модел на поведение.

Проблемът е някъде в твоето съзнание, може би искаш повече от този мъж, не знам, само ти можеш да си отговориш...

Бамби

12.   Какъв е смисъла от подобна връзка "хубав секс" , та нали и мъжът ти го може. Да омръзва, но има толкова начини да разнообразиш. Дали си заслужава да рискуваш семейството си заради секс. Любовница -ВИП курва , той иска и тя се разтваря. Към номер 10 -тежък е позора ,а не царската корона. Ако беше царска нямаше да се крие.

13.   Аз смятам че, любовница и приятелка вървят заедно, така че си и двете.Това е много добре, ако не влягаш чуства и го правиш само за забавление, но възникнат ли и чуствата става страшно. Тогава Бог да ви е на помощ и на двамата.

14.   Да, напълно те разбирам, мила, защото и аз имам същата връзка. Никога не съм се чувствала като любовница, макар че стигаме и до секс, но съм му преди всичко приятелка, и то истинска приятелка, която винаги би го разбрала, подкрепила, естествено и той мен. Ако не беше той едва ли щеше да запазя семейство си, то отдавна беше рухнало, пък и неговото беше на изчезване. И двамата се лутахме, бяхме на прага на развода, но и двамата обичахме децата си и това ни даваше, може би, сили да се прибираме вечер в къщи. Точно тогава се срещнахме, беше отдавна преди повече от десет години. Станах му приятелка завинаги

15.   Какво ти пука каква му се водиш, важното е да няма чувства и да ти е готино на теб. Ако си доволна защо трябва да се определяш, като някаква? Аз имам подобна връзка и съм на мнение "един живот живееш, втори няма". Незнаеш дали , ще има утре, какво го мислиш. Живей си живота както на теб ти харесва. Моята авантюра трае вече 1-2г. и ще се възползвам докато, намеря човека за себе си.
Ж28

16.   Mомент, а питам ви ако двамата не са семейни и са заедно, тя приятелка ли му е или любовница? Може би ще кажете приятелка, а любовница ще е ако и двамата имат семейства, или поне тя или той има семейство. Не виждам разликата в жената и при единия и при другия случай, само дето в единия случай я наричат ''приятелка'', а в другия ''любовница''.

Звучи ми нелогично. За мен няма значение как ги наричат, важно е да има любов и двамата да се обичат, защото се живее веднъж на този свят...

17.   Какъв е смисъла на подобна връзка ли номер 12?
Хората се събират за да си помагат, да си угаждат, да се допълват, да се любят, търсят това което им липсва в семейството и може би някой така успяват да го намерят

19.   Алооо, Земята вика моралистите....
Никой не е застрахован от нещо подобно ... жената е гузна ... просто иска да успокой съвестта си , а ние сме последните, които можем да я съдим ...

Според мен е важно ти как се чувстваш, авторке. В случая напълно подкрепям номер 16.
Петя

20.   какво е значението как се казва важно е че тие добре

21.   Мен ако ме питаш, хич и недей да плащш "данък обществено мнение" - ако се чувстваш повече негова приятелка - бъди приятелка, какво от това , че понякога или редовно правите секс. Той е само черешката на тортата в случая. Ако пък нещата са само в посока - плътски удоволствия - ок - бъди любовница. А и това не е лошо нещо. Вземи пример от Гейшите - те са били всичко, това заради което мъжете винаги са се връщали при тях е разбирането и обаянието, приятелското държание и подкрепата , е и добрият секс също.;)

22.   Не търси оправдания за думи, които обществото дефинира и съди.
Повярвай много добре те разбирам. Опитай да разбереш той как вижда нещата. Аз от много дълго време съм в подобна ситуация. Заради хората, обществото и най-вече заради близките, които ще нараним - продължаваме така дълги години. За мен тази жена е най-вече приятел, бих казал най-добрия ми приятел. Въпреки, че правим много добър секс, когато имаме възможност. Обеден съм, че жената за която говоря мисли по същия начин. Сега се замислям, че може да си задава и тя подобни въпроси. Затова при първа възможност ще и дам ясен отговор, без да ме пита.

23.   Здравей авторке.Щом връзката ви продължава няколко години значи се обичате и държите един на друг,намерили сте начин да сте заедно според това как го позволяват обстоятелствата.Не е ли по-важно това което имате и сте запазили до момента отколкото начина по който ще го наречеш. Явно че връзката ви не е само заради секса ,така че вие сте и приятели и любовници едновременно, много хора търсят точно това.Запазете го ,но внимавайте ,не наранявайте никого.

24.   Ти самата водиш неконвенционална връзка, а си жертва на предрасъдаци - „любовницата„ била жена, която искала парите, изгодата. Ами то в корена на думата е „любов„. Аз от години съм с женен богат мъж, защото го обичам, не получавам каквито и да е материални облаги от връзката си.
Ти си му и любовница и приятелка. Има и други думички, но какво значение има?
Не смятам,че си с него само заради разнообразието в секса, знам че много семейни двойки са заедно от практични причини, даже не вярвам да имаш кой знае какъв секс с мъжа си и той със съпругата си. Не си първата и последната, история стара като бракът!

25.   Излишно се тормозиш Душко. Това е нещо ако, не е комерсиално а то видимо не е щом го дискутираш, по никакъв начин не зависи от съзнанието. Това е нещо което разума не може да контролира и е невероятно. Тези които се имат за разумни никога не са изпитвали подобни чувства, а дават съветии. Те са едни футболни специалисти дето и на Стоичков ще дадат съвет без да им мигне окото :). И няма защо Бог да те пази, защото Той те е дарил да изпиташ това чувство а то е наистина невероятно. А дали ще се наречеш приятелка, любовница или каквото и да е там не е от съещствено значение.

26.   А има ли изоставени любовници? С бивши любовници от съветничките?
Един такъв любовчия си призна, че се е разочаровал от всички в секса, но ги е ласкаел, за да не ги обиди. Джентълмен:))) Все пак е искал да ги запази като приятелки.
Грозно, но това е голата истина. И нормално мъжко мислене. А вие си галете самочувствието, докато дойде мометът да се посмеят хората на ваш гръб.