Споделена история от Здраве

Вадене на нерв без арсен
Таа ще ходя да ми вадят нерва обаче зъболекърят ми иска да го вади без арсен. Та да питам боли ли? Ще ми сложат упойка, но не са ми вадили без арсен :X

Коментари

1.   Довери се на зъболекаря си. Явно става дума за мъртъв вече нерв и няма смисъл да бъде умъртвяван с арсен. Аз имах така умрели зъби и ми ги махкаха без арсен и не боли. Дори упойка не съм искала да ми се слага - неприятно е, но не е истинска болка, Леко боцкане се чувства, когато се достигне края на каналчето. Затова и ти предлагат всичко да е без упойка дори, за да кажеш, кога чувстваш това боцкане, защото само тогава са сигурни, че са ти стигнали края. Друга възможност е да ти набият иглите и да ти направят снимка с тях с рентгена, но си е облъчване.
Аз ще те пъсъветвам значи дори да е без упойка.
Мъртвият нерв няма начин да предава импулси за болка към мозъка.
Ще има болка по самия венец - от манипулация, но зъбът няма да те боли. Ако имаш възпаление - долу са се образували торбички с гной и бактерии, ще ти изпишат антибиотик най-вероятно за този проблем.
Неприятно е, но не е болезнено.
За мен е по-болезнена самата инджекция с упойката, а после цял ден ходиш с тази тъпа упойка, докато ако не ползваш търпиш 1 час и денят ти минава нормално.

Арсенът е отживелица. Ползва се за умъртвяване на жив нерв, но има мисля и други решения. При теб нервът явно е вече разложен дори (имаш лоша миризма в устата от това) и няма нужда от арсен.

2.   Щом има упойка, всичко ще е ок.

3.   зависи, какъв ти е прагът на болка
на мен са ми умъртвявали и вадили нерв без каквато и да е упойка, не ги обичам
някои хора и за пломба искат упойки

4.   3, ти нервна система имаш ли? Как може да търпиш да ти вадят нерв без упойка!? Към автора(ката). С упойка става, но как зъболекаря ще установи до къде да промуши оново свределче? Когато е с арсен умъртвен нерва, при почистване се усеща едно боцване, което означава, че нерва е изваден напълно. Но това е грижа на зъболекаря, на тебе какво ти пука, ти само ще търпиш, щом е за добро.