Споделена история от Здраве

Имам непрекъснат недостиг на въздух
Жена на 28 години съм. След преживян силен стрес миналата година, след редица неприятности, достигнах до състояние на паническо разстройство. Оттогава ми започнаха мъките. От активно спортуваща се превърнах в затворник в собствения си дом. Спрях да мога да дишам нормално., имах непрекъснати мускулни спазми, имах чувство на дереализация-сякаш наблюдавах света отстрани. Нищо вече не беше същото. Невролог ми изписа грешните лекарства. След това се насочих към психиатър, който ми предписа Сероксат(антидепресант) и започнах да се движа малко по малко. Преди това не можех да ида сама до магазина дори. Ужасно беше, Не знаех какво се случваше. Лека полека започнах да си стъпвам на краката и от 1 таблетка Сероксат на ден, сега след 9 месеца, съм на 1/4 от един месец. Надявам се да мога да го спра скоро.
Ходила съм на всякакви лекари, всякакви изследвания са ми правени. Всичко ми е наред. Единственото ми отклонение е ТСХ-хормона на щитовидната жлеза. Но завишението е минимално. Ендокриноложката ме увери, че това не може да е причина за състоянието ми.
И ето-уж нямам проблеми, а имам непрекъснат недостиг на въздух от месеци. Преди няколко месеца, преди този ад, спортувах много-бягах, ходих на тае-бо. Чувствах се чудесно. А сега за мен спортът е лукс. Ходя 1-2 пъти седмично, но на максимално улеснени тренировки. И всяка една тренировка ми струва скъпо. Днес цели 2 часа почти нямах въздух. Ужасно е. Не го пожелавам на никого.
Не мога да живея като нормален човек. Дори и да се лиша от тренировки, чувството на задушаване е непрекъснато. Все едно и също-душене в областта на шията и гърдите.
Моля, някой ако се е сблъсквал с това, да ми пише. Уж съм здрава, а не мога да направя една разходка без да не ме стягат гърдите и шията.
Ужасно е. Вече се отчайвам

Коментари

1.   Ти си сериозно нервно болен човек - това дори е неправилно назоваване, а имаш психически проблем. Отключило ти се е заболяването заради стреса, но причините са в най-ранното ти детство. Хапчетата няма да те излекуват. Помогнали са ти при акутното ти състояние и е било правилно, но без психотерапия няма как да се оправиш.
Потърси психотерапефт, а ако имаш средства и психоаналитик.
При психотерапията се набляга на скорошното събитие, говориш си за сегашните проблеми и помага - трае 3-6 месеца, но истинско излекуване става чрез психоанализа от 2 години, където се разнищва всичко, отключват се забравени спомени.
Това, че си се повлияла от антидепресантите още повече потвърждава, че проблемът ти е психологически.
Без поне психотерапия няма да се оправиш. Сама не можеш да се лекуваш от психично заболяване
Опитай с йога и тем подобни, но без сериозен терапефт да се захване с теб, не виждам как ще се излекуваш

2.   Номер 1, а не ти ли идва наум че може да има проблем с щитовидната жлеза?

3.   Астма. И аз я получих след стрес.