Споделена история от Здраве

Често ходене по голяма нужда
Здравейте, аз съм момиче на 16.Извинявам се за гадната тема.. Искам да се допитам до Вас, нормално ли е да ходя по голяма нужда повече от 1-2-3 пъти.. Нямам стомашно разстройство, изпражненията са си нормални. Проблемът е, че още не съм се наяла и ми се ходи.. имала съм случаи да ставам от масата, за да отида до тоалетната. Ям когато съм гладна и каквото ми се яде, тежа около 40 кг и съм висока около 1,55-56 . Проблем ли е това, че ходя на ден до тоалетната толкова често, а съм чувала хора да се изхождат по толкова за седмица-две.

Коментари

1.   Човек трябва да ходи на ден поне по веднъж, а не по 2-3 за седмицата. Хубаво е, че ходиш редовно всеки ден, защото така освобождаваш тялото си от вредните остатъци от храна. Ако започнеш да ходиш по нужда по-рядко, тогава ще имаш проблеми със стомаха, ще ти излизат пъпки, ще ти става по-мазна кожата и косата, ще си задръстена с боклуци с две думи и ще избива отнякъде. Аз имах голям проблем, ходех по 1 път в седмицата и имах пъпки и ме беше срам и започнах да взимам едни хапчета за стомаха и сега ходя през ден и кожата ми се оправи, така че не се притеснявай, ако стане по 5-6 пъти на ден тогава потърси лекар, но до 3 пъти е нормално.

2.   радвай се.. аз пък имам проблем че ходя през 2 /3 дни.. и според мен това не е нормално защото съм питала мои близки приятели и те ходят всеки ден.. нямам запек но и не ми се ходи

3.   Да, авторке - всъщност нормалното е да се ходи по голяма нужда ПОВЕЧЕ от веднъж на ден. Това показва, че метаболизмът ти функционира прекрасно, няма процеси на застой в тялото и организмът ти своевременно успява да се освободи от отпадъчните продукти и отровите. Такъв е физиологичният ти тип и случващото се е напълно в реда на нещата. Аз също съм така с ходенето по голяма нужда - 2-3 пъти дневно като норма. Също така и без да съм с наднормено тегло си хапвам доста порядъчно. Мъжът ми се шегува, че съм с право черво като котката - тя като вкара нещо от единия край и скоро излиза от другия. Ако се случи някой ден да отида само веднъж по голяма нужда честно казано ми е тежко и не се чувствам толкова добре. За мен това си е форма на застой и запек. Че има много по-трагични случаи - има, ама ти не се сравнявай с тях. Не търси проблем в себе си - ходенето по голяма нужда веднъж дневно е САНИТАРЕН МИНИМУМ, а не норма.

Просто обществото ни е много болно и представите за нормално са изкривени. Проблем имаш не ти, а тези които се изхождат 3 пъти за две седмици :)

4.   Спокойно не зная какво са написали другите, но и аз имах твоя проблем трая ми около месец два и мина. Пийни ванилия или хапче, за да го нямаш всеки ден на мен от това ми разкарваше, но за хапче посети личния си лекар , но нямаш проблем спокойно

5.   Преди бях така. Винаги преди излизане трябваше сутрин да мина през тоалетната 3-4 пъти и да си изходя всичко, за да не ми се приходи навън. Защото и при най-малкото притеснение и не само и ако съм с неизпразнени черва ми се прихожда. Но откакто качих доста килограми последните години не ходя така често и не ми се прихожда толкова. Пак имам моменти на често ходене, но не е като преди. По 4-5 пъти в рамките на час съм ходила. Но тогава спортувах активно, бях -20кг, притеснявах се повече и т. н.

6.   Съвсем нормално е. Eто виж схема на нормалната работа на червата: http://www.img-share.eu/f/images/69/shema-na-normalna-rabota-na-chervataZefx9J2.jpg

8.   Искам само да вмъкна, че не темата е гадна, а ни е тотално сбъркан ценностния модел в обществото. В извратеното ни общество не се смята за гадно, когато се говори за перверзии, когато се показват разголени жени по телевизията, показва се насилие, или пък когато политиците ни изричат откровени лъжи.

Но се смята за гадно, когато се говори за дефекация. А всъщност, както и дишането, това е съвсем нормален процес на изчистване на тялото, който всеки от нас извършва ежедневно. И би трябвало децата да се учат да говорят спокойно и открито за това, вместо да се срамуват и да го смятат за нещо нечисто и гадно.

9.   Повече от един път не е нормално да ходиш до тоалетна приемливо е най-много два пъти аз имам колит и за тома ходя често имаш някакъв проблем с червата.

10.   №9, 2 пъти в денонощие е по книгите. Сутрин и вечер.
Не обърквай авторката.
Пък и 3 пъти не го намирам за нещо смущаващо, при положение, че няма болки и разтройство.

11.   Аз съм възрастна и по някой път искам да изляза сутрин, но докато не се изходя и не се чувствам добре, не мога да се прибера, случвало ми се е, не знам отслабване на мускули ли е, заболяване ли е, затова питам, към какъв доктор да се обърна, защото не съм пък толкова възрастна.

13.   Хора, които не консумират месо, риба, яйца и млечни продукти, имат редовна дефекация - 2-3-пъти на ден. Това е нормалната дефекация. Те се променят и психически, стават по спокойни и добронамерени. Интересено, авторката на въпроса дали е на смесено хранене ?

14.   Разбира се. И аз съм така просто имам бърз метаболизъм сигурно и ти също

15.   Възможно е да имаш глутенова непоносимост или целиакия. В гокемите градове можеш да си направиш тест за глутенова непоносимост и поносимост към житни култури / единият от тестовете за хранителни бепоносимости/ в лаборатории Геника. Ако излезе положителен, чак тогава генетичен тест за целиакия. Само там правят тест по A и B алели. В Акександровска пускат само по B алек, а по А дори са с по-силна изява на симптомите.

16.   15, не съм от писалите по-горе хора, но какви са тестовете, как се наричат? Аз правих този за непоносимост към 24 храни, 16 излязоха слабоположителни, т. е. клас 3 или 4, от 6, като 1 и 2 се водят отр. Пшеницата ми е клас 4. Това изследване 4-ма лекари просто нямат идея как се разчита и означава ли нещо. Другото, което правих, е за антитъканна трансглутаминаза и антиглиадинови антитела IgG и IgA - и четирите са отрицателни.
Моля те, кажи има ли други изследвания, от тестяно получавам запек и подуване. Но нямам нито отслабване, нито анемии, даже като ядох много тестяно преди изследванията малко напълнях, така че едва ли е цьолиакия и малабсорбция, но искам да се види има ли друг проблем.

17.   Здравейте, искам да попитам нормално ли е да ходя често по голяма нужда че взех да се притеснявам ходя между 5-7 пъти на ден. Спазвам хранителен режим и спортуват 4 пъти седмично.

18.   Който ходи повече от 3 пъти на ден е редно да си направи колоноскопия, особено, ако изпражненията са тънки.