Споделена история от Здраве

Често главоболие
Здравейте, момиче на 16г. съм. Проблемът ми е, че доста често ме боли глава. Първа смяна съм на училище и ставам в 6 и половина. Спя около 6 часа на нощ. Винаги към последните часове в училище започва да ме боли главата. Всеки ден. Когато се прибера вкъщи лягам да поспя за 1-2 часа и винаги като се наспя и ми минава. Понякога дори ми минава още като се прибера. Предполагам е от натоварване и преумора. Също така при стрес и силни емоции също ме заболява. Но ако денят ми е спокоен и съм се наспала (събота и неделя, ваканциите) изобщо не ме боли глава. Ходих на лекар, но той не ми каза нищо конкретно, само да вземам някакво хапче като ме заболи. Притеснявам се дали не е нещо сериозно. Болката не е кой знае колко силна, но е неприятна. Главата ме боли откъм челото, ако има значение. В момента пак ме боли главата, защото тази нощ също не се наспах добре а и денят ми беше доста напрегнат. Дали може и да ми е наследствено, защото баща ми също страда от често главоболие? Ще се радвам, ако можете да ми помогнете по някакъв начин. :)

Коментари

1.   Миличка, вземи си консултирай с лекар уши, нос, гърло и си направи рентгенова снимка. Мисля, че това е синузит, но не съм експерт, така че питай.

2.   Може би имаш проблем с очите. Мен ме болеше глава почти всеки ден, като се прегледах просто ми изписаха нови диоптри и сега се оправих.

3.   С очите как си?
Ако не си ходила на очен, отиди си провери очите! Понякога влошеното зрение не се усеща, но неволното напрягане да виждаш (като да четеш от дъската), причинява главоболие.

4.   Здравей! Аз също страдам от такава болка, даже ако може да го наречем дискомфорт. Често се случва и да ме боли вратът заедно с задната част на главата. Нося очила и понякога, когато се напрягам ме боли и от очите, т. е. в предната част на главата. Ходих на лекар и ми казаха, че всичко е от умора и напрежение, стрес и подобни. Бих те посаветвала да не пиеш хапчета, а просто да намалиш напрягащите очите занимания. Защото всяко хапче уврежда бъбреците. Ако можеш да търпиш, не пий хапчета.
Също е добре да се консултираш с очен лекар. Напълно възможно е просто да са ти нужни очила. Надявам се след тийнейджърската възраст всичко да се нормализира. Навявам се и да съм помогнала.
Момиче. 15 г.

5.   Пиеш ли вода през деня и колко?

Спиш твърде малко. Особенно, ако си лягаш след 22ч.

Спри всякакви млечни продукти. Ама всякакви. Това не е шега.
М50

6.   Прегледай си очите.Понякога ,когато има, макар и съвсем слабо намаление на зрението или астигматизъм насилваме очите и главоболието е готово.

7.   Онзи ден ходих на очен, понеже имам и един проблем с очите - понякога чувствам едно стягане в очите, при което зрението ми се размазва. Това се случва за около 10сек. И след това всичко се оправя. Та, ходих на очен и съм добре с очите, нямам нужда от диоптър. Откриха ми само някакъв алергичен конюктивит и сега слагам капки. Но този проблем ми е от доста години, а главоболието ми започна от няколко месеца.
Авторката

8.   Помагайте! От 3 дни главата ме боли почти по цял ден, болката е слаба, по скоро като напрежение, но е неприятно. От сутринта се събуждам с главоболие, после ме боли почти целия ден, за кратки моменти ми минава. Пих парацетамол и ибупрофен, но не ми помагат. Утре съм отново на лекар, но реших да споделя и тук. Никога не ми се беше случвало да ме боли глава през ваканцията и то няколко дни подред. Много ме е страх да нямам тумор в мозъка.
Авторката