Споделена история от Здраве

Кръв от носа ?
От много време насам ми тече кръв от носа отдавам го на слаби капиляри ...но в последно време ми се случва по начесто тръгне обилно червена ярка кръв...днес съм си вкъщи и както си стоя изведнъж тръгна като чучур . Легнах веднага а тя тръгна към гърлото ми щях да се задавя ...какво да правя на лекар ли да ида и то на какъв дано не е нещо сериозно ?

Коментари

1.   На колко години си, момиче ли си? На много момичета в пубертета им тече кръв от носа. Аз преди 1-2 години редовно страдах от кръвотечение от носа. Може причините да са от хормони, или от нещо незначително, може обаче да е породено от някои заболявания, например хронични.
Ж15

2.   Отиди при личната си лекарка да те прати на УНГ -уши, нос, гърло.

3.   На лекар!

4.   И при мен беше така 2 седмици и спря. Ходих и на лекар не ми откриха нищо, била съм здрава. Когато ти тече кръв, не лягай назад, а си наведи си главата надолу и дишай през устата и ако ти отива към гърлото не го гълтай, а плюй.

5.   На колко години си?
На някой му се случва по-често, на други по-рядко. Според мен няма нищо страшно. И аз съм бил в такъв период, така да се каже, някой да ме докосне и започва да ми тече. :)

6.   Това е причината. Отиди на личния, той ще ти даде направление за специалист уши, нос, гърло. Ще ти обгорят капилярчето, ще ти изпишат мехлем и хапчета и си готов. Сина ми беше така. Един ден такава кръв шурна, че чак ходихме на Бърза помощ. Кръвта си течеше навсякъде. След като му обгориха капиляра не му е текла кръв от носа няколко години, а преди това отвреме навреме все течеше.

7.   И аз имам слаби капиляри и още от малка ми се случва да ми тече кръв от носа. Това, което знам от лекар, е като потече да не лягаш, защото кръвта отива в гърлото и да не навеждаш надолу главата, защото кръвта отива нагоре. Тя трябва да излезе. Най-правилната позиция е с изправена нормално глава. Аз обикновено седя над мивката, за да не цапам. Пак малко отива в гърлото, но си е друго.
Най-добре отиди на уши, нос и гърло - там могат да ти намажат пукнатия капиляр и да не тече повече. Отделно пий много витамин c - 1 грам на ден е максималната препоръчитална доза. На мен ми дадоха маз за кръвоспиране също.

8.   Приятел спокойно, всеки от нас има този проблем, когато му тече кръв от носа ;) Хубаво е да посетиш лекар, защото не е нормално наистина, но и аз имам този проблем, който решавам като не си пипам носа и пия много вода :)

9.   Да, добре ще направиш, ако отидеш на лекар. Препоръчвам ти да отидеш първо при личния лекар, а той ще ти каже на какъв доктор да отидеш :)

10.   Благодаря Ви много. Момче съм на 18г. И наистина май ще се ходи на лекар тази нощ отново ми потече само, че от другата ноздра. Да се надяваме да няма нищо, че това ми липсва само.

11.   И на мен ми се случи на скоро. Странна работа, не съм в пубертета, а на доста повече години, ама за първи път имам такъв проблем. Казаха ми, че се случвало заради смяната на времето (изведнъж стана топло) и защото имам слаби капиляри, ама доста е неприятно. Да чукам на дърво, тия дни спря, ама миналата седмица беше ужас! Както си ходя по улицата или си работя в офиса и като почне... :(

12.   От Автора - Благодаря на всички за коментарите. Днес бях на УНГ и ми казаха да не се притеснявам изписа ми някаква хранителна добавка за укрепване на кръвоносните съдови за 1 месец/РУТАСКОРБИН/ и мехлем за 1 седмица /РИНОЛЕКС/