Споделена история от Здраве

Проблем със съня и секса
Здравейте, бих искала да попитам някой имал ли е подобен на моя проблем и как го е решил? Предварително благодаря за отговорите.
От около година имам връзка, която в последно време е много проблемна. Това очевидно се отразява и на някои физически състояния. В началото всичко започна, когато след поредната караница получих паник атака, задушавах се, имах сърцебиене, виеше ми се свят и ми се гадеше. Отидохме в спешен кабинет, понеже се случи през нощта и там ми биха инжекция, като казаха, че не е сериозно и е на нервна почва. Но от тогава насам (случи се преди месец и половина), аз не мога да спя спокойно, вечер се будя по много пъти. По отношение на съня, мисля че тези караници се отразиха не само на мен, но и на моят приятел, от около седмица започна да се стряска доста често по време на сън.
Другият проблем, който забелязвам е, че откакто започнахме да се караме толкова често в последно време, имаме проблеми в секса. Всичко започва прекрасно, има страст, но в един момент или аз се изнервям и не мога да свърша, или той. Преди такъв проблем не е имало.
Другото, което ме тревожи е, че вече ми се случва, понеже не могат да спя през деня, се опитвам да си наваксам следобед, но доста често се събуждам изключително напрегната, даже по-скоро бих казала ядосана и сякаш нещо ме тревожи и ми тежи, но няма конкретна причина в тези моменти, в които се чувствам така.
От около седмица се стараем да разговаряме нормално, ограничили сме караниците и вече си говорим спокойно. Бих казала, че успяхме да намерим някакъв баланс в отношенията ни, но тези проблеми, за които споменавам не изчезват... Бихте ли ми дали някакъв съвет? И само да спомена, че пробвах да пия валидол, за да видя как ще ми подейства, но нямаше ефект.

Коментари

1.   Преживях нещо подобно точно преди 4 месеца и все още се възтановявам! Но това, което ще ти кажа е много важно: НЕ ОБРЪЩАЙ ВНИМАНИЕ НА ПАНИК АТАКИТЕ! Аз направих грешката да ида на психоложка, която се оказа и психиатърка и ми изписа хапчета, които влошиха нещата и ги спрях! Бях много зле и в секса и във всичко, но отидох и си купих чай антистрес, мента и жълт кантарион! От сутринта до вечерта изпивах по 10 чая от всеки много мед! Гарантирам ти, че ще страт атаките и всичко ще си мине! Както може и да си вземеш от аптеката Bland изцяло на билкова основа е, но е много ефикасен! Успех!

2.   Защо не ползвате услугите на психолог? Заедно, по - отделно няма значение. Разтоварете си напрежението пред специалист, явно от това имате нужда.

3.   На консултация с психиатър!

4.   Бих казал "Луди хора, луди, луди хора" -> в кръга на шегата.. Вижте поне си приличате вече, единия стреснат, другия също. Или психиатър да видиш какво те мъчи на "подсъзнателно" ниво или почвате с тревата да сте по-спокойни и това е решението за мене. Просто не знам какво толкова може да ви човърка да се стряскате на сън. Изневерявате ли си? - много комично е при вас. И по време на секс да се изнервяш - това не е нормално ама въобще.. Какво ви секва работата толкова.

5.   3, не я пращай там, че има опасност да я приемат по спешност...

6.   5, това, което говориш не е вярно!

7.   Пълни глупости чета за това ще коментирам. ПА се случват и понякога доста рядко. Показва, че си била под силен стрес и че си чувствителен човек. Ако се задълбочи и стане например всеки ден, тогава значи, че имаш Паническо Разстройство. И аз съм имала ПА няколко пъти. Много е важно да ги приемеш като нещо нормално, не се умира от него, не е страшно. Не се затваряй увас, защото така става по-зле и може да почне да те е страх от това да не се случи навън. Още в началото вземи прочети за ПА и се успокой. Продължи с ежедневните си задължения. Колкото до проблемите със съня те показват, че имаш неразрешени проблеми и съзнанието ти не ги оставя. Ако можеш ги разреши, поговори си със себе си, послушай вътрешното ти АЗ, а не страха. Ако не го направиш рискуваш да мине в депресия, ако вече не е минало. Човек, когато е депресиран или стресиран не му е до секс, което е нормално.