Споделена история от Здраве

И лекарите не разбраха какво ми се случи..
Момиче съм на 15 години. Получих нещо като гърчове дори и лекарите не разбраха какво. Та историята ми е следната:
В 5-6 клас нямах никакви приятели само една, но и тя ме остави, беше ужасно чувство да седиш по цял ден сама, да нямаш на кого да споделиш... Оценките ми се развалиха. По цял ден плачех. Имах чувството че ще полудея. След това баба ми се разболя -имаше рак на гърдата и диабет. Започнах да мисля и за нея. За. Кратко време спрях да ходя на училище. Изгубих и баба. Сякаш живота ми се срути. Родителите ми винаги бяха до мен. Смениха ми училището. Започнах да си оправям оценките. Имах си и приятели. Но един ден когато отивах на училище започна да ми се вие свят, не чувах моя глас, странно, но чувах гласовете на другите, а моя не чувах. Не обърнах много внимание, защото помислих че ще мине. Влязох в час но дясната ми страна започна да схваща не можех да пиша, въобще. Цялата ми дясна страна, също и дясната част на лицето ми не усещах. Не можех да говоря. Заведоха ме в спешното но започнах и да губя съзнание. Това продължи около едно денонощие. Лекарите така и не разбраха какво ми се случи. Казаха ми че съм получила гърчове но не мисля защото пптърсих и никъде не пише и не съм чувала на тези години някой да е получавал гърчове. Въпроса ми е от стреса и от постоянното мислене ли е? Какво може да ми се е случило? Страх ме е пак да не получа същото нещо. Правили са ми много изследвания и ми казаха че ми няма нищо, но аз се притеснявам много. Дори още лявата част на лицето ми е леко по различна от дясната. Благодаря предварително за отговорите Ви.

Коментари

1.   По принцип аз на психологическа основа и страх от инсулт и смърт вдигах кръвно, от началото на годината не съм вдигнал нито веднъж, но миналата година на моменти, в които не можех да заспя и ме е боляла главата от врата, от застояване пред компютър, първата ми мисъл бе, че ще получа инсулт и от там моментално вдигах кръвно по цели нощи. Като куче залаеше по улицата или побегнеше на някъде си мислех, че бяга от мен, защото в тоя ден ще умра и ще получа удар и пак моментално ми ставаше зле и вдигах кръвно. Избих си тези мисли то главата, казах си че от новата година нито веднъж няма да вдигна кръвно, когато не мога да заспя, на следващия ден ще спя, нямам ниаккви проблеми да чукна на дърво, болки във врата и гърба нормални и кошмари, всичко е психика, щом няма друго логично обяснение на ситуацията.

2.   Здравей! Не се тревожи, това е само и единствено от стреса, който си преживяла. Прилича ми на паническа атака. Подсъзнателно ти се е трупало и изведнъж е избило без видима причина. Не е приятно, страшно си е честно казано, но не се мре от това. За твое успокоение, всеки път когато те обземе страх, че това може отново да се повтори си припомни, че щом изследванията ти не показват някакво отклонение от нормата, значи няма за какво да се тревожиш! ;) Поздрави!

3.   Може би се претоварваш много.
Мисли по-позитивно, не се напрягай, все пак си на 15 г
*В интернет не всичко е вярно, много здравни статии са писани от не практикуващи лекари.
Успех

4.   Може и някаква лека форма на инсулт да си получила. Изследваха ли те за това?

5.   До 4 - за инсулт не, но ме пратиха на ядрено магнитен резонанс

6.   Ти да не си от Нови Искър?

7.   има вероятност а си получила микро инсулт но много се претоварваш за твоята възраст пробваи да се разнообразиш малко започни да спортуваш нещо хади на разходки на чист въздух и това ще ти помогне

10.   Проблема може да идва от малкият мозък, ако удариш лявата или дясната част ти изтръпва всичко