Споделена история от Образование

Страх от бъдещето?
Здравейте!
Напоследък мисля много за образованието ми след 12 клас. Не знам къде искам да уча, нито какво. Първия ми вариант е Шотландия, но едва ли ще успея да се оправя сама и нямам представа как стоят нещата с кандидатстването и самия живот там. Втората опция ми е УНСС в София, но ме е страх от нивото на престъпност и също не знам дали ще се справям сама. Третия и последен вариант е да уча в Пловдив, близо до дома, но не мисля, че тамошните университети предлагат реализация.
Толкова съм объркана и искам някакъв съвет, според вас кое е най-добре? Имам още две години до завършването, но не искам да го оставям за последния момент.
Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Това с нивото на престъпността направо ме смаза! :) :)
Тук в София и особено в УНСС мрем като мухи!..
Ми там по вашия край често падат метеорити! Току-виж някой пронизал покрива на къщата ви и съответно главата ти! Ужас!

А иначе бъдещето е ужасно! Нефтът ще свърши. Цивилизацията ще загине. Цялата природа ще бъде замърсена и унищожена.

Поздрав с Black Flowers на Matt Darey и Kristi Thirsk, третираща точно тази тематика!

Кадъна с таблет

2.   Номер 1 говориш така сякаш си застрахован... Напоследък само хубави неща се случват в България нали? Розови облаци летят над страната ни... Престъпления след престъпления а за убийствата и малтретирането на малки и големи забрави ли? Или тебе такива неща не те интересуват, ти си защитен от майката природа или бог или там от нещо си свръхестествено хахахах Боже прости (атеист съм) Хайде лека и със здраве!

4.   От 7 години съм в Студентски град и още не съм се сблъсквал с "престъпността"...

6.   2, и като е така, както казваш ти, дай да си посипем главите с пепел и да мрем? Още пра-дядо ми разправяше, че светът на зле отива и ще се затрие, ама като гледам оттогава населението се удвои, измислиха компютри, интернет, видео и какво ли още не.

Според мен имаш реална нужда от психологическа помощ - някаква депресийка или манийка те мъчи, ама ти си знаеш... Хроничното черногледстгво си е доста тревожна симптоматика!

Знаеш ли какво е СТРАХЪТ в своята същност? Това е СПИРАЧКА в твоя живот, в емоциите, в развитието, в преживяванията ти... ако щеш в натрупването ти на житейски опит. Разбираш ли? Спирачка, тапа, запек...

Кадъна с таблет

7.   От 2 до 6: Явно си ме разбрал/а погрешно но както и да е... Нямам нужда от психологическа помощ, просто съм реалист а такива малко останаха, повечето са оптимисти... Вярват но в какво вярват и те не знаят... Страхът е спирачка да но не пренебрегвай "дявола". Естествено, че каквото и да ти се върти в главата то рано или късно излиза наяве в живота ти... What goes around, comes around. Enjoy your life!

8.   4, за разлика от тебе авторката се е сблъсквала хиляди пъти с нея, при това - преди дори да е стъпила там!

9.   7, не, не си реалист. Имаш начален стадий на психическо отклонение, повярвай ми!
Литиеви соли могат и да помогнат в началото, но, за Бога, не оставяй нещата така! Ще си съсипеш живота и перспективите заради едната глупост!

12.   Няма нищо по-лошо от това да си неуверен/а. С това "не знам дали ще се оправям сама" до никъде няма да стигнеш. Аз лично след като ме приеха в университета, си хванах багажа и тръгнах сам, въпреки че родителите ми настояваха да ме изпращат, карат и тем подобни. Имам приятели, които са студенти на няколко континента, пък ти се панираш за няколко стотин километра. Стегни се и вземи живота си в твои ръце.