Споделена история от Здраве

Течение без инфекция?
Здравейте. Предварително ще помоля това да бъде публикувано, защото многократно съм писала теми за раздел "здраве", но не са виждали бял свят... а на мен ми е важно.

Значи имах неотдавна вагинална инфекция, по спомени беше гарднерела. Явно съм го прихванала отдавна, но чак края на 2014г на посещение при гинеколог ми го откриха. Лекувах го половин година вече, беше упорито, докато преди няколко седмици не ми излезнаха резултатите, че всичко е чисто. Обаче аз открай време си го имам течението и не съм му обръщала внимание. Дори след като се излекувах, то не спря. Усетих промяна дотам, че е леко намаляло. Имах малко по-специфична миризма, която също се оправи. Но продължава да ми зацапва бельото, а то е някакво гъсто, прилича на полусварен белтък.. друг път на спагета.. Създава ужасен дискомфорт и не намирам разлика в това, в кой период от цикъла съм. Ходейки до тоалетна, понякога между устните имам доста от този секрет, насъбрал се през часовете... и като висне като макарон, полудявам. Друг е въпросът, че като тръгнем да го правим с приятеля ми, непосредствено преди проникване вижда тези белотии. (винаги сме с презерватив, да не отварям друга тема. )

Гинекологът ми каза, че нищо ми няма. Трябва ли да разчитам на това, че изследванията са ми хубави? Има ли някое друго момиче, минало през това? Какво да предприема, не се издържа така.

Коментари

1.   Смени лабораторията и си пусни секрет.
Смени и гинеколога. Вероятно имаш някакъв вид гъбична инфекция.

2.   Аз съм на 16 и имам същия проблем. Много е не приятно аз си слагам ежедневки. На мен също са ми правили лабораторни изследвания и съм чиста. Обаче аз имам и киста и съм се замисляла, че може това да е причината. Ако намериш някакво решение пиши. :)

3.   Ами гинеколога не смятам да го сменям, понеже е много добър семеен приятел и е супер точен във всичко, което прави.
Ами да де - пускаше ми микробиология. В началото резултатът показваше, че липсват лактобацили, отделно цитонамазките ми бяха пап 2 Ц заради възпалението.. Но след 2 курса, всичко се изчисти. Пак ви казвам, виждам промяната. Просто подобието на течение още го има и дразни.
Гъбична инфекция? никога не съм имала, жестоко се съмнявам да е това. Плюс това нямам нищо съмнително, било то сърбежи, изменения по кожата, лош мирис и т.н. Просто извиращи...''белтъци''.

Мисля си, че съм чиста, но идеята зад ''историята'' ми е да разбера има ли други като мен с точно така описано течение и въпреки това здрави?

4.   здравей. до скоро се лекувах от бактериална вагиноза. два пъти си правих изследвания микробиология и показват, че нямам нищо. въпреки това гинеколожката ми изписа на няколко пъти разни лекартсва, които ползвах и ме пооправиха. само че продъллжавах да имам течение като твоето.
бактериалната вагиноза е вид замърсяване, не винаги е резултат от гъбички или нещо такова. и при мен си беше замърсяване.
отделно от лекартсвата, които ползвах дълго време, това е като странична реакция - да се наруши киселнинността на влагалището и така то не може да се самопредпазва и получаваш инфекция и течение, но не гъбички. идеята е да възстановиш киселинната среда, което не става толкова бързо.
даже и на друг лекар ходих за всеки случай, и тя ми взе други изследвания от секрет, които също показаха, че нямам нищо. тя също каза, че е от нарушената киселинност на влагалището. и ми каза какво да ползвам. продават се без рецепта!
едното са лактобацили/пробиотик на капсули, които ги слагаш във влагалището си всяка вечер. съхранява се в хладилник, защото са живи лактобацили. казва се Лактажин http://apteka.framar.bg/30014963/лактажин-капс-10

от аптеки Марешки е на добра цена, не гледай тази в сайта. под 20 лв беше. мини един курс. другото е Лактобар http://apteka.framar.bg/30016061/лактобор-интимен-вагинален-гел-7

него ми каза да го ползвам профилактично. примерно по 1 на 15 дни, докато се нормализират нещата. на самата опаковка има и други дозировки, може и по тях да се водиш. да ти кажа още след първото нещата много се оправиха при мен. почти нищо нямам вече.
иначе яж повече кисело - кисело мляко, кисели краставички, кисело зеле, ако намериш. в такъв вид ферментирали храни ги има тези лактобацили, които са нужни за връщане на киселинността. макар че киселото мляко не е никак истинско...
а пих и една опаковка Имунобор Биотик, който също е пробиотик.
успех