Споделена история от Здраве

Как да се справя?
Не знам от къде да започна, но ще опитам да обясня. Преди години 3-4 ми прилоша от тогава се чувствах различен човек, затворих се, мислех, че нещо ми има в главата ми бяха какви ли не ужасни мисли. Бях пълна със страх. Затоворих се в продължение на доста време. От преди половин години започнах да излизам, но ме хващаше все още страх, корема ме свиваше, завиваше ми се главата и все едно ще пропадна. Пример, както си гледам и ми става нещо дали ще ме разберете не знам, треперях цялата и все едно не съм тук, не съм реална, чувах, виждах, но гледам от страни, изпитвах ужас и паника. Не знам как да постъпя а кръвното след това което ми се случи беше 170 на 110. на 15 години съм. Моля ви обяснете ми как да постъпя. Правили са ми кардиограма, ЕЕГ, щитовидната, всичко е точно, но уви. И с тези мисли съм толкова нещастна постоянно ми се плаче, смея се на сила, само мисля за смисъла на живота, защо живея и как ще йм е на близките ми без мен. В ужасно състояние съм. Също така видя някой симптом на болест и си я преписвам. Гледам нещо и мисля, че ще се случи и с мен. Тези ужасяващи мисли и физическите ми симптоми ме плашат много, все едно полудявам. Ще ви бъда благодарна найстина. Моля модераторите да публикуват историята ми, по-точно описаният ми проблем. Благодаря отново.!

Коментари

1.   Мисля, че това, което описваш се нарича параноя. Не знам как да ти помогна, но потърси професионална помощ възможно най-скоро.

2.   Имаш психически проблеми, говори с психолог или психотерапевт, всичко ти е на нервна почва. Успокоявай си нервите и всичко ще се нормализира. Най вероятни виновници са бушуващите ти ХОРМОНИ. В пубертета е така, после всичко ще утихне и ще настъпи спокойствие. Споко, не се паникьосвай, всички млади минават през този ад.

3.   А на психиатър ходила ли си?
Ако не - отиди
Подобни физически неразположения може да се дължат и на психична основа

4.   здравейте когато прочетох историята ви все едно я бях писала аз преди две седмици изпитах същото без причина както бях на работа зави ми се свят, неможех да дишам сви мисе стомаха и имах все едно буца в гърлото изтръпнах и до сега съм така цяла седмица стана незнам защо се случва немога да ви дам съвет защото май изпитваме едно и също

5.   Паник атака е! Очевидно е. Бягай на психолог.. и си помисли какво искаш да разказваш на внуците ти един ден.. че си била депресирана хипохондричка? Съмнявам се ;)

6.   Прочети зa симптомите при aктивaция нa ДНК. Всичко, което си изброилa до тук, съвпaдa с някои в нaчaлото, включително, че лекaри не откривaт нищо...

7.   И при мен е същото, с разликата, че преди година и нещо ми стана лошо и припаднах на улицата. От тогава и аз сякаш нещо си внуших, но ми се вие и свят, като вляза в магазин или съм сред много хора почвам да треперя и ми става лошо. Знам как се чувстваш, всеки ден съм така, ама то вече съм си го втълпила това и даже и психолога не ми помогна. Файда, че ходех като си знаех своето. Може при теб да е от кръвното, моето е ниско и затова става така, но не знам при теб. Може и да е от това, на твоята възраст може и да е нормално, все пак си в пубертет, нещата може да отшумят след известно време. На мен ми казаха да ям повече калорична храна, защото бях почнала едни диети и да пия доста вода. Почти да пиеш по 2-3 литра, ще ти подейства или иди на психолог най-добре.

8.   Разбирам те напълно, ужасен съм и аз! Аз съм на 17 години и съм футболист от доста време. През живота си, когато съм играл футбол съм гледал всякакви неща на футболния терен, хора пред мен са си чупили крака, глезени, ръце, рамена, ключици, късали са си връзки на колената, стъпалата, глезените и така нататък. От няколко месеца и аз имам такъв проблем, разбирам те! Когато видя по телевизията примерно да говорят за някой футболист или дори най-обикновен спортист, че е преживял тежка контузия и се налага тежка операция и си представям, че това съм аз, макар никога да не ми се е случвало да се контузвам лошо! Брутално е! Дори съм сънувал подобни сънища как си късам връзките на коляното и ми правят артроскопия (ако някой не знае какво е да провери в Google)! Дори плаках една вечер, сякаш съм развил някакъв страх/параноя или... не знам, но трябва да си избием някак си тези мисли от главата.
- Момче на 17

9.   Ходих на психолог казаха ми, че е от нерви и ми няма нищо, даде ми валериан, обаче много ми се спи от него. Както казах имам всички изследвания. Просто ме е прекалено много страх за себе си. Не знам как да спра да мисля и да се тревожа за всичко около себе си. Между другото пуша.. но вече по-малко. Не мисля, че това кой знае колко ми вреди, но все пак вреди. Благодаря иначе :)