Споделена история от Здраве

Страх, срам и болка (хемороиди)
Имам външен хемороид. Толкова се срамувам само на 15 съм и да ми се случи това, много съм изплашена. Плача и мисля за това по цели дни вече почти седмица. Не съм споделяла на никого за това и се престраших да пиша в този сайт за съвети от хора минали през това. Четох какви ли не от лекарства.... до мазане с паста за зъби, но не знам какво да направя. Един ден имах запек и на другия ден ми се беше появило това топче разрових се в интернет и разбрах, че имам хемороид. В началото беше много голямо, но след 2-3 дни взе да спада и вече не ме болеше, днес пак ползвах тоалетна нормално без напъвания и такива но сега той пак се подува и почва да боли. Много ви моля за съвети, кажете ми как да се отърва от тази напаст.... Благодаря предварително! :(...

Коментари

1.   Вземи си крем с апликатор против хемороиди от аптеката без рецепта - те са хомеопатични- от 7 до 14 лв. някъде струват, гледай да е С апликатор и чети опътването. Не мисля, че е зле при теб още - ползваш крема и се пробваш да пъхнеш хемороида навътре с пръсти, НО трябва да си промениш начин на хранене, да се движиш повече, защото действително доста рано се е появило, което не говори добре за начина ти на живот.

2.   Хей, дете. Първо се успокой. Повярвай в думите на другите - това нещо не е фатално, оправя се, лекува се, по някой път се появява, преминава после. Спокойно. И с лекар може, може и без лекар. Не се страхувай, и не се притеснявай. Кажи на майка ти, или вижте лекар да каже кой точно препарат е най-добре, всичко ще мине.

3.   Не се притеснявай, случва се на много хора, които имат запек, дори и на млади.
Важно е да отидеш на лекар и да се прегледаш. Кажи на родителите си и ги помоли да те заведат. Обикновено се правят малки, много леки операции, които репонират този кръвоносен съд, който всъщност представлява хемероида, където му е мястото.
Няма от какво да се срамуваш, това не е нещо, което ти си направила, нито е зло, причинено на света. Просто си е болест и си се лекува.
Не го оставяй без грижа, защото боли и се разкървавява с времето и става доста неприятно.

4.   пИЙ повече вода, след тоалетна ползвай схладка вода вместо тоалетна хартия, не е толкова страшно-споко и аз имам понякога, ще се прибере сам.

5.   Вероятно имаш често запек и се напъваш при ходене по нужда и за това ти се е появил. Най-добре е да отидеш на лекар, за да ти изпише правилното мазило... Щом те боли значи ти се е възпалил.
Не е срамен проблема ти-много хора са с хемороиди вътрешни или външни. Обикновено външните болят, а вътрешните кървят.

6.   Хемороидите в по-големия процент от случаите са наследствено заболяване. Неправилното хранене и заседналия начин на живот също спомагат за тяхната поява. Често медикаментите които се предлагат на пазара не дават желания резултат. Опитайте да промените начина си на живот, което включва редовна дефекация, примерно всяка сутрин или вечер, приемайте повече храни богати на целулоза. Когато ходите по голяма нужда не се напъвайте дълго време. Има различни чайове в търговската мрежа спомагащи редовната дефекация и избягването на запек.
Аз лично ги получих когато бях на 10г. пробвал съм какво ли не но облекчението е временно или отшумяват за кратко след което отново се появяват. Единственото гарантирано спасение от тях е само оперативната намеса. Баща ми се оперира преди 15 год. и от тогава няма оплаквания.
Той беше в много напреднал стадий с ктъвотечение което продължава по 1 час след ходене до тоалетната, ужасни болки по 2-3 дни когато се възпалят и внезапно кръвотечение когато ни най-малко го очакваш. Общо взето не можеш да живееш пълноценно с тях.
Най-важното е да преглътнеш срама. Хемороидите са разширени вени, но на деликатно място, което ги прави значително по-болезнени, отколкото ако са да кажем разширени вени по краката. Отиди на лекар той ще предцени в кой стадий е заболяването, ще назначи най вероятно някаква диета и медикаментозно лечение. Най-важното е да не се бавиш а да вземеш мерки, защото ако се забавиш и си седиш така ще стане по-зле.
Поздрави: д-р Н. Колев проктолог

7.   Аз съм също на твоите години и също имам хемороиди.
Моят съвет е да отидеш на лекар! Няма от какво да се срамуваш! Нито си първата, нито последната! Тези неща в интернет не ги чети! Кaви са тези пасти за заби, какви са тези глупости.. Ако ставаше така лесно.. Не искам да те плаша но мисля, че в твоя случай може да се наложи и операция.

А към номер 1. Личната ми лекарка каза, че се среща и при бебета, така че си направи извод.

8.   Здряавей!
Това, което никой няма да ти каже е, че днешната тоалетна причинява хемороидите. Обяснението е просто и анатомично: чети на http://squat. beinsa. info
Моите хемороиди изчезнаха няколко месеца след като преминах на клекнала стойка.