Споделена история от Здраве

Нокът във венеца
Здравейте
На 15 години съм и живея в София. От малка си гриза ноктите и не мога да спра. Преди 2 дни гледах един филм и започнах да си ги гриза отново, но проблемът е, че част от нокътя попадна във венеца ми. Опитах се да го премахна и падна нещо или поне така си мисля. Опитах да се да го потърся, но не успях. Въпросът ми е дали може да се получи някаква инфекция, да отида ли на зъболекар или знаете ли нещо друго, някоя ''бабина'' рецепта как да го премахна, защото не ми се иска да ангажирам родителите ми с това?

Коментари

1.   Стига с тези бабини рецепти, хора, живеем в 21 век - не се осакатявайте заради глупости, дори няма да ти вземат пари за такава глупост, а една инфекция в устата може да ти докара сериозни проблеми. Отиди на зъболекар и като цяло търси психолог, защото това гризене на нокти е невроза. Има и специални лакове за нокти с горчив вкус за хора като теб - често се среща. Питай при зъболекаря, но и в аптека трябва да има такова нещо, а като цяло психолог трябва да намери причината, защото гризането може да отмине, но ще се появи нещо по-лошо ако не се пребориш с първопричината за този тик
...за какво се разказваше този филм? Обикновено преживявания или други неща от ранното детство са причина за такъв тик - нещо ти се е случило под 4 годишна възраст най-вероятно и не можеш сама да разбереш какво е. Често се случват такива неща и на сексуално непросветените деца, които изживяват разни глупави шокове дори да идват от любящи и добри иначе семейства- например се случва момиче да види как пишка момче и да си помисли, че е било кастрирано, защото е лошо и не е слушкало, случва си момичета специално да изпитват ужас от пола си и страх - виждали са бременни жени, но не знаят какво става, пори им се корема, раждат през ануса...ей такива неосъзнати неща могат да ти създадат подобна невроза, а отделно просто има хора от проблемни семейства с насилие, алкохолизъм, израстнали при баби и дядовци, без бащи или майки - ти се консултирай с психолог, защото проблемът ти е чест, но и говори за действително нещо, с което се бориш на подсъзнателно ниво

2.   Какви са тия тъпотии? Ти да не гризеш с венците си, или ги лекувай, щом и нокти могат да влизат в развалените ти венци. Измисляйте ги по скопосано тези тъпотии, или ги пишете в раздел "измислени истории".
Модератори, не виждате ли, какви глупости се пишат, защо си опорочавате сайта? Толкова ли няма смислени теми, а вече и измислици пускате в раздел "здраве"? На 15 години трябва да е вече жена, а разсъждава като първолак!? И от този раздел ли ще ни прогоните с тъпотии?

3.   Иди на зъболекар най-добре. Иди и на психолог за да се откажеш от ноктите. Така ще решиш и двата проблема

4.   Лош навик. Спираи се сама...до един месец ще отвикнеш. И бягаи на зъболекар...
Номер 1, не чети и не гледаи неща дето не разбираш, за да не докораш на някои <невроза> без причина.
Тези страхове /дето описваш/ са в следствие на лошо обяснение на <нещо> от страна на родители /и не само/...
Както правиш ти в тази тема.
Спокоино авторке, децата си гризат ноктите...станало ти е навик, а навика е втора природа!

5.   аз знам защо точно си гриза ноктите
въпросът ми беше за нокътя във венеца

6.   Вече го махнах, отидох на зъболекар и той го премахна.
Ангажирах родителите си с това и получих скандал след това, но поне вече всичко е наред.
Благодаря

7.   абе няма ли кас да се откажеш от това гризане ужясно е за една жена това аз витаги съм харесвала красивия и поддържан маникюр и ми става гадно като видя жена с огризани нокти много е грозно това недеите така