Споделена история от Здраве

Болка ниско долу в корема и сърбеж по външните полови органи
Здравейте, пише ви момиче на 16 години. Преди една седмица приключи менструацията ми,имах предменструални и менструални болки, но след менструацията болките продължиха и така вече седмица.Болката е много ниско в лявата част на корема-остра и режеща, непостоянна, а на моменти... понякога се прехвърля и в дясната част... появява се докато съм в седнало или легнало положение. Понякога имам и сърбеж по външните полови органи, не искам да ходя на лекар, но мисля че ако болката не отмине до седмица ще отида до джипито, но първо искам мнение от вас. Моля ви, ако някой знае на какво се дължи да сподели.

Коментари

1.   Ами сигурно са яйчниците, щом те боли и от двете страни. Ако е в дясно и е режеща болка, може да е възпален апандисит, така че по-добре не отлагай.

2.   Аз имах почти същите симптоми, но болката беше ниско долу в дясно. Отидох на лекар и се оказа, че имам уголемени яйчници, а десният ми е много уголемен. пих противозачатъчни и болките спряха.
*Д*

4.   Здравейте,
Закъснява ми вече 5 дена и имам болки в яйчниците и бяло течение.... Винаги когато го правим е с презерватив, но но деня в който трябваше да ми свърши миналата менструация го направихме и той го махна за 5-10 минути, но и не свърши изобщо. В деня в който чаках да ми дойде бях много притеснена да не е станало нещо и да съм бременна. Правих си тест 1 път
Станах към 6 часа защото съм чувала че е хубаво с първата урина и той показа 1 черта, но го погледнах някъде след 15 мин след като го направих... дали може да съм бременна или е някакъв проблем с яйчниците??
Моля ви помогнете ми.... на 16 съм и все още се притеснявам да говоря с майка ми за това