Споделена история от Здраве

Световъртеж
Преди 2 седмици получих силен световъртеж сутринта при ставане от сън. Още същия ден се пооправих. Ходя на работа и като съм в изправено положение не ми се вие свят, но при промяна от изправено в легнало и обратно го усещам все още, дори и нощем при преобръщане от една страна на друга - също. Отдавах го на преумора, но вече се чудя дали е така. Започнах да пия AFA зелени водорасли на Аквасорс, които били еликсир за мозъка, но още нямам ефект, пия ги от една седмица по 4 бр/дневно. Някой имал ли е такъв проблем и откъде да започна да го решавам. Благодаря предварително на тези, които ще обърнат внимание на моя проблем.

Коментари

1.   Можеш ли да посочиш пол, години, килограми и как се храниш.

2.   Най- вероятно е ниско кръвно. Ако изведнъж от легнало в седнало(или направо ставаш) или обратното е като цяло нормално. На мен така ми става, особено сега лятото.

3.   И аз съм така от 1-2 седмици.Днес открих,че е от ниско кръвно,почти ми се доближават границите.Измери си го и прочети в нета симптоми и какво да ядеш и пиеш,за да ти е добре.

4.   От авторката: на 59 години съм, 54 кг горе долу. Мисля, че не е от ниско кръвно, защото когато ми се случи за пръв път кръвното ми беше нормално.

5.   Върви на невролог за преглед. Това е единственото компетентно мнение, което ще получиш тук!

6.   Наистина е най-добре да се консултираш с невролог, а ако се наложи и с отоневролог. Казвам го от личен опит.

7.   Най-добре при невролог за преглед. И аз бях така с мн.силен световъртеж и продължи около 3 мес. На мен ми помогна Бетасерк, който по-късно замених с по-евтиният му вариант Вестибо, също Гинко и Кавинтон ми бяха предписали. Ходих и на физиотерапия. Едва ли ще мине с водорасли. Също има и клипчета в нета за упражнения, които е подходящо да се правят при световъртеж.