Споделена история от Здраве

Какво да пия за да ми закъснее цигъла ?
Здравейте казвам се Н на 17 съм .. искам да ми закъснее цикъла поне с 1 седмица но проблема е че не знам какво хапче да пия .. чувала съм ,че витамин ц помагало .. но не съм сигурна .. ще се радвам ако ме посъветвате с нещо ...

Коментари

1.   А защо всъщност искаш да ти закъснее?

2.   защо искаш да ти закъсне да не би да искаш да се чекнеш някъде

3.   Promolut Nor 5 .. ;)))

4.   Извинявай, че не е по проблема ти.Просто се чувствам длъжен да го напиша.
Спри музиката или всякакви други източници на звук и ясно и отчетливо кажи на глас "цикъл", после повтори 3-4 пъти и ми кажи къде чуваш буквата "г'.
Цигъл ми звучи като мъжкия род на думата цигла.А циглите нямат нищо общо с менструалният цикъл на жените.
Също така си провери къде се слагат запетаите.
Поздрави!

*Syndrome

5.   аз пих витамин ц в продължение на седмица и ми закъсня с около седмица и половина

6.   Чувала съм,че като испиеш 5/6 витамина (Ц) в продължение на една седмица цикъла ти закъснява :) Успех !

Gerry

7.   Пие се оргаметрил 2 по 1(сутрин и вечер,но минимум 1 седмица по-рано преди да ти дойде т.е преди датата ти,иначе ако са останали 2-3 дена-нестава
Ева

8.   Eва и №3, как така си позволявате да посочвате медикаменти за разрешаването на един каприз от страна на авторката? Някъде да са ви казвали, а и в листовките на споменатите от вас медикаменти, да пише, че са с цел забавяне на цикъла???

За Бога, нека не изпадаме в подобни фриволности, защото никой не знае какви могат да бъдат последствията! Едно е РЕГУЛАЦИЯ на цикъла и съвсем друго - забавянето му по ..неизвестни, но близки до ума в случая, причини, които едва ли са здравословни!!!!

Холи

9.   Холи,извини ме,но си позволявам,защото съм фармацевт и ти казвам,че нищо няма да и стане,знам доста повече от това,което пише в листовката,най-много следващия път да не и дойде точно на датата.По-добре да и кажа да вземе това,от колкото да експериментира с някакви глупости.
Ева

10.   Абе ти наред ли сиии? Как ще пиеш хапчета и ще се тровиш за едното нищо..
Просто изчакай да ти спре цикъла,и след това прави каквото искаш.. сяя така сме създадени ..

11.   Фармацевт не означава лекар, Ева...

12.   Браво Холи!!!!!!

13.   Капризи, това е нещо биологично,а колкото до споедните коментари .... без смисъл,момичето пита въпрос сами си решаваме как да му отговорим,за мен не си струва да го прави това което е намислила :)

14.   Примолут нор
Ако ти се случи да ти дойде цикъла когато си на море,планина,го пиеш 10 дни преди ...Фармацефтите го знаят и ще ти помогнат.Консултирай се с тях.Винаги ми е
помагало когато съм била на море ииии.........БЛАГОДАРЯ
на Фармацефтите.Досега не съм имала странични ефекти
Изкарвах си на морето СПОКОЙНА.Росирос 49г.

15.   Благодаря Росирос,някой да ме защити.И аз мисля,че няма човек,който за всичко,за най дребно нещо ,да ходи на лекар а идва в аптеката и мисля,че относно действието на лекарствата сме достатъчно компетентни.
Затова дадох такъв съвет,защото е ясно,че малката щом пита,значи си го е наумила вече и все нещо ще вземе.
Да,това са 2-те неща,които да вземе-или Примолут нор или Оргаметрил.Лично,смятам ,че Оргаметрила е с по-малко стр.ефекти,затова и го препоръчах
Ева

16.   И аз ти благодаря ЕВА
Писнало ми е да се редя при личния си лекар сред болни хора,баби и дядовци/за старите хора го споделям не с ло
ши намерения,защото и моите родители чакат/,но в квар
талната ни АПТЕКА за каквото и да питам ...такава информация ми снасят,И то безплатно/смях/,че съм стана
ла повече и от лекар.Нашата лична лекарка се чуди кол
ко съм запозната/когато съм я посещавала само за болни
чни.В същото време ЧИЧКО ГУТЪЛ МИ Е най големият при
ятел.Приятна вечер ЕВА и на вс.други
Поздрави:Росирос 49г.

17.   Адски безотговорно за един фармацевт!
Приземете се - не сте лекари!

18.   Айде,стига бе но.17,ми хубаво,никой не е казал,че сме лекари,ама това далеч не значи,че не съм наясно с лекарствата.И всеки ден ме приземяват лекари,с някакви фрапиращи грешни дози и лекарства,че косата ти да настръхне! Така,че....не задължавам никой със съвета си,хората питат,аз като знам отговарям,на който не му е приятно,не карам никой на сила да ми чете коментарите!
Ева

20.   Това че иска да и закъснее цикъла не означава, че ще ходи да се "Чекне" някъде, аз също искам да ми закъснее... Имам бал след 4 дена а трябва да ми дойде точно тогава... Не е болка за умиране, но не е приятно!

21.   До Холи и №11: В огромен процент от случаите фармацевтите знаят толкова, колкото и лекарите, а понякога и повече. От опит. А и в случая става въпрос за нещо не толкова сериозно, ако приемем, за несериозно че тези хапчета ти скапват хормоналния
баланс, ако го имаш. Но понякога се налага и по-добре с тях, отколкото дискомфорт. И аз съм за оргаметрил.

22.   а след това кога ти идва цикъла (понеже моя е супер точен на 28 дни), та-като пиеш хапчетата и после ти идва цикъла, от там нататъка ли 28 дни или да си го чакам на старата дата

23.   Здравейте на мен преди да ми дойде започва да ме боли стомаха, от 2 дни съм така, а утре тръгвам на море, как да разбирам това?

24.   На всички, на които много им знаят устите: Прочетете написаното преди полето, в което пишете коментара си - има 4 точки, които може да ви бъдат от полза =)
Някоя от вас спомена, че Ева е фармацевт, а не лекар. Точно това е причината, поради която според мен момичето, което иска съвет трябва да послуша Ева... Не че нещо, но днешните лекари не са много много за вярване... Половината от тях са или корумпирани или са си взели образованието благодарение на пари... А и един фармацевт разбира от действията на лекарствата... Ако само трябваше да стоят и да продават щеше ли да им е нужно специално образоване?
Много от вас питаха момичето защо и е да и закъснее цикъла, а други казаха, че това нейно желание е каприз... Предполагам това е казано от жена, чиито цикъл продължава 3-4 дена и изобщо не е болезнен. Е да, но на някои от нас им тече по цяла седмица, а първите 3 дни изпитваш такава болка в корема, че сякаш те режат с нож... Ако това момиче има подобрен цикъл и и предстои пътуване или някакво важно събитие [ Бал, сватба ( не е необходимо да са нейните бал, сватба, за да са важни за нея събития ) ] едва ли най-голямото и желание ще бъде да прекара тези дни свита от болка :/ Затова моля ви спрете да пишете заядливи коментари - щом момичето пита явно има нужда от помощ, не от заяждане =)
Евала на всички отговорили и помогнали на момичето =) Дано по-често се срещат хора като вас =)