Споделена история от Здраве

Да пия ли антидепресанти?
Здравейте, ще помоля за мнение от всички, които са пили, пият или имат някакъв опит по темата да споделите с мен опита си с антидепресанти.
Получих голяма криза, след нея се подтиснах малко, но не промених живота си, след две седмици получих още една. После започнаха постоянните симптоми и отидох до личната лекарка, която ми изписа валериан. Пих две седмици и получих голям нервен срив. Отидох на психиатър и ми предписа антидепресанти, но от два дни се чувствам малко по-добре. Трябва ли въпреки това да започна да ги пия или да опитам да се справя без тях?

Коментари

1.   Психиятърът е вид лекар - той изписва хапове на ред и толкоз, но такива хапчета ти не можеш да спреш изведнъж. Отиди и се консултирай как да ги спираш, но това сама знаеш, че не е решението
Потърси помощ при психотерапефт или психоаналитик (психоанализиран психиятър става също), за да търсиш и лекуваш причината за проблемите си, не симптомите. Доказано е и без това, че тези хапчета не лекуват... , но имат много негативни ефекти като желание за самоубийство, разбиват дроб, бъбреци, стомах и черва. Заслужава ли си?
Бързата работа, срам за майстора - може в акутна криза да са ти помогнали, но сега накъде?
Не искам да те плаша, но моя приятелка погреба майка си на 53 г. заради такива хапчета. Жената от години се „лекуваше“ с хапчета, а всъщност беше вече зависма. Често смесваше и с алкохол. Няколко пъти се пробва да ги откаже - без ефект. Само на 53 г. ѝ отказаха всички органи и... близките ѝ дори изпитаха облекчение, защото отдавна се беше превърнала в тежест за тях - беше продала и изяла (изпила) семейното жилище и оставила всички на улицата, беше изгонила съпруга си, беше правила всякакви излагации с мъже заради тези боклуци.
Спри ги докато имаш как.

2.   До скоро получавах по няколко много тежки паник атаки на ден, но не посегнах към антидепресантите, защото знам до какво водят. И друг път съм го писала тук, това е легална дрога и ползи от нея няма. Имам познати които в момента преминават през истински АД, защото не могат да ги спрат., а за множеството странични ефекти от тях не ми се говори.
Съветвам те да си намериш психотерапевт и да не се занимаваш с хапове, само за да пълниш джобовете на алчните лекари.

3.   Лошото е на тези хапчета че не трябва да се смесват с алкохол, иначе ако организма ги понася помагат, но имат доста странични ефекти, по добре е нещо успокоително, но пак психиатъра щте каже..

4.   пий билкови чайове- по избор или маточина или лайка, жълт кантарион, задължително, ментата е страхотна за ободряване, много полезна също, а също приемай и витамини от група б, или витамин д, или а, прави си таратор с чесън и копър, или сок от грейпфрут, лимони.
Чрез това ще постигнеш детоксикация на организма ти, в резултат на която, и мозъка ще се ободри и нервните сривове няма да ги има..