Споделена история от Тинейджърски

Не знам как да постъпя
Здравейте, аз съм момиче на 14 години и наскоро се запознах с едно момче на 23. Той е хубав, много грижовен и се държи доста мило, изглежда различен. Първоначално не помислих, че така ще се развият нещата, но започнахме да си говорим по-често и да си пишем и мисля, че го харесвам. Той също казва, че ме харесва и знам, че е така, защото си личи, че е искрен. Проблемът е, че е 9 години по-голям от мен. Реално не изглежда на 23 изглежда по-малък, но нямам смелост да тръгна с такова момче, защото нашите като разберат не ми се мисли как ще реагират, а не мога да ги лъжа дълго време понеже почти винаги ме питат къде ходя и с кого. Мислите ли, че трябва да се пусна по течението и да бъда с него или да се отдръпна? Моля за мнения, наистина съм объркана и се надявам модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Ако беше малолетна (под 14) щеше да е проблем.
Ти вече си на 14 което ще рече че си непълнолетна и по закон можеш да си със мъже. Недей бърза, опознайте се за да си сигурна дали не иска да те мине и да те зареже. Ако наистина е свястно момче и си струва за него тръгнете, но я карайте по спокойно и без секс, представи го на родителите си като добър приятел поне отначало, нека да го опознаят и след време (ако още сте заедно) покажи че по добре да си със него от колкото със някой лигльо. Наясно е че повечето ще са против за подобна връзка и че сте на различни етапи от живота, но аз съм се уверил че са важни факторите и че годините са просто цифра която Не трябва да се гледа!!! Във някой случай и със по малка разлика Не би се получило, но във други случаи и със подобна разлика имат възможност. Опитвам се да ти обясня че всичко зависи колко си зряла и как се държиш, ако си надраснала годините си и имат тяло (по едра и гърди) и Не си наивна то имате шанс да се получи, но ако си слаба нямаш тяло и имаш детски вид тогава е лошо.
Ако иска секс от началото, а ти вече си на 14 години и си на границата по закон, по добре го остави докато е време, щото после ще ти е гадно и го знам от опит. Всичко зависи от вас и ако питаш дали имате шанс да сте заедно и ако си допадате? Отговорът е ДА, но както казах недей бърза и я карайте спокойно, когато станеш на 16-17 и ако твоят приятел има търпението да те чака, може но сега ти е рано за сериозно обвързване, започнете със близко приятелство и внимавай малката!!!

2.   Няма какво да го мислиш, ако харесваш момчето и се държи добре и мило с теб трябва да си луда, за да не сте заедно. Винаги съм мислила, че годините са само цифри, все пак няма да се жените нищо не пречи да си изкарате еди колко си хубави моменти.

3.   Хващай го ако те кефи, се пак не е с 20 години по-голям, а с 9. А и аз лично много обичам мили момчета, така че съм пристрастена може би. Колкото до баща ти и майка ти едва ли ще са проблем, още повече ако ги запознаеш с момчето и видят, че е добронамерен.

4.   Ами докъто ти станеш пълнолетна той ще е на 29 близо 30 мислиш ли че ще те чака до тогава само на това си отговори ако ти беше на 16 той на 23 ок супер ама ти си на 14 малка си съмняваме да има сериозни намерения понеже ти сега си вече в възраст за позволен секс и сигурно иска това но и да тръгнете ще е за кратко той е мъж ти дете няма как бързо всичко ще приключи ако искаш кратка връзка това е но за нещо сериозно не се надявай.. то си е така ще е с теб за малко ще направите работата ако дадеш и скоро време ще те остави понеже ти незнаеш нищо а момичетата на неговата възраст му дават всичко което ти неможеш предполагам и какво ще е с теб за седмица докъто си ляга и с други това ли искаш бягай от тоя само секс ще си търси оверявам те ти си дете все пак сваля ти звезди за да му пуснеш.. дете разкарай го може и приятелка да има а ако разбере ще си навлечеш проблеми и то сериозни пък и него секса свирки такива неща го интересуват не ти.. разбери ти просто можеш да му ги дадеш.. ще видиш ако започнете връзка тя ще свърши бързо помисли защо иска теб пред всички хубави какички ами просто е защото ти си малка рибка ще се хванеш а тия каки искат и връзка не само да ги използват умни са затова търсят вас децата дето бързо се хващате и мислите че ви обичат и т. н. а всъщност ви използват и до там но незнам може и да греша този път но надали тия мъжки номера и на сън са ми ясни :)

7.   Виж сега мое мило момиче!!! Важното е че имаш 14 години, ако беше да ги нямаш тогава щеше да е лошо, а относно родителите ти!!!
Сега ме чуй внимателно и това се отнася и за другите колеги!!!
Това да ли си непълнолетна или пълнолетна няма значение, аз познавам родители които ревнуват пълнолетните си дъщери, познавам и родители които не одобряват връзка със по 2-3-4 години разлика, или примерно момичето е на 16 а момчето на 18-19 и родителите на момичето Не одобряват момчето, е това не го разбирам!!! Родителите Не могат да кажат на детето си със кого да ходи и със кого не, щом дъщеря им го харесва, те какво си врат носа, всякаш че те трябва да одобрят момчето и да и избират гаджето!!! Аз пък знам и друг случай, момичето беше на 19 години, а момчето на 23 и родителите на момичето бяха против тази връзка, макар че всичко им е наред и двамата се обичат, и в твоя случай разликата Не е голяма, тей като той не е възрастен, ако беше 30-40 годишен е ясно, но все пак той е младеж и са важни факторите. Знам за случаи в които момичето е на 15-16 а момчето на 21-22-23 така че от вас зависи.
Недей забравя че родителите са до един момент, а все пак и ти растеш и ще пораснеш, няма да си останеш на 14 само напред е моя съвет!!! Ако си заслужава разбира се.

8.   Имаш ли колебания не се захващай. Щом можеш да си намериш и друго момче по на твоята възраст смисъл от този мъж няма.
Макар и да не си малолетна - и да имаш право с него от законова точка, то от морална да сте заедно е много трудно има и редица трудности и подобна връзка издържа само ако и двамата във връзката не могат един без друг.