Споделена история от Здраве

Пих от намерена безалкохолна напитка
Здравейте, днес след училище бях с двама мой приятели, и по едно време зърнах 1 шише кока-кола. На пръв поглед изглеждаще неотворено отворих го и фъшна, и с другият ми приятел пихме. 3-тото момче каза че е била неговата кола и я бил забравил вчера. Проблема е, мисля че горната ми устна се възпали (от вътрешната страна) и че не сме убедени че е негова също и отворих лесно капачката. Според вас има ли опастност да стане нещо на мен и приятелят ми?

Коментари

1.   Има, разбира се. Но хубавата новина е, че едва ли е СПИН.
След няколко месеца си пусни едни кръвни изследвания за всеки случай. И недей да пиеш от намерени бутилки.

4.   Нищо нама да ти стане, ако в нея наистина има кола. Като не знаеш на кого е и какво има в нея, как може да пиеш. Но щим е отделила газ, надявай се да е било кола. Няма страшно, щом още си жив, всичко е ОК.

5.   Мисля че не. Аз често съм дояждал остатъци при едни приятели, които имат кръчма. Що не като е на аванта? И досега нищо не ми е станало. Нали всички сме божи чеда и братя :D :D

10.   Хлапета, утре ако намерите използват презерватив, какво - ще отидете да го измиете и ще го ползвате наново ли? Пффффф. Сега дали ще ти е хубаво ако си се заразил с някоя силнозаразна болест? ! Безалкохолното ще изпусне въглероден окис (ще фъсне) винаги, когато е все още газирано, ботове! Според мен бягай на доктор и се научи да не използваш неща, които не са твой!

11.   Ами сега? Ако си се заразил със спин нали знаеш, че топй е нелечим. Колко трябва да ти е мозъка, за да направиш такова нещо?

12.   То ако така страваше щяхме всички да падаме по улиците от въздуха. 99% вероятно ти няма абсолютно нищо. Притеснението не само че ще те разболее но ще те кара да преувиличаваш болка, възпаление и др симптоми. Успокой се. СПИН не се хваща така лесно, да не говорим че и хепатитите въпреки че така се разпространяват малко вероятно. Това е по скоро препоръчително да не се прави, не е начин за заразяване. То и с еболата стана паника че портокалите са пипани от африканци и хората не ядяха плодове 1 месец ама вдействителност еболата не може да оцелее извън тялото на човек още повече да пропатува половината свят върху портокал. Единственото заразно на еболата и на други такива зарази е медиината известност. Успокой се. Ако обаче си имал раничка на устната или в устата е хубаво да идеш на лекар защото с отворена рана доста по лесно става заразяването, но пак вероятноста е малка. В слюнката имаш хиляди вещества които са там с цел да убиват бактерии. Най-големия ти проблем в момента е паниката, 100% тва възпаление ти 90% от някво възпаление. Иди на лекар за да се успокоиш, не за друго.

13.   Спокойно, от нищо не си се заразил - най-много МОЖЕ така да хванеш хипатит А, но едва ли щом е колата на приятеля ти и не си я намерил във Факултето.
Вероятността да пипнеш нещо от някоя дюнерджийница е по-голяма

14.   Тъпи ли сте бе хорa? Спин нямa кaк дa хвaне твa момче. 9-ти клaс съм и го знaм товa. Спин не можеш дa хвaнеш дори aко целувaш по устaтa хив позитивен човек. Сaмо чрез кръв, спермa и вaгинaлнa течност. Чрез слюнкa - НЕ.