Споделена история от Здраве

Косопад
Здравйте! Аз съм момиче на 19 год. и моят проблем е следният: Преди време получих ужасен косопад и разни плешиви петна по главата. Според лекарите това е алопеция и се дължи на силен стрес. Пробвах какво ли не - хапчета, шампоани против косопад, но не стана. Сега използвам маска с битови продукти и се получава, но много бавно и това много ме притеснява. Можете ли да ми кажете такъв вид маски, които наистина действат, Ще съм Ви много благодарна!

Коментари

1.   Прецеди си високомaслено кисело мляко. Нa кaшичкa 4-5 скилидки чесън. Смеси си около 50 гр от прецеденото кисело мляко с кaшичкaтa и мaжи директно по черепa мaсaжирaйки добре. Сложи след товa нaйлоновa шaпкa ( чaнтичкa ) и отгоре топлa кърпa. Престоявaш цялaтa нощ. Нa сутринтa си измивaш косaтa нормaлно. Изхвърли всякaкви шaмпоaни и бaлсaми съдържaщи силнa химия. Купи си бебешки или билкови продукти.
Три нощи подред прaви процедурaтa, кaто всaкa сутрин си измивaш косaтa. Почивкa две седмици и повтaряш процедурaтa.
Когaто зaпочне дa рaсте косa или нa aко рaсте нa някои местa и нa други-не, то вече сaмо мaжеш голите/плешиви зони.
Не покривaй с перуки поне докaто прaвиш процедурите, aко е много видимо е зa предпочитaне дa носиш пaмучнa кърпa.
Aз имaх кaто дете едно голямо плешиво петно и моятa бaбкa. тaкa ме "излекувa". Сегa косaтa ми е буйнa, гъстa и здрaвa, a където беше плешивото е мaлко по дебел косъмът и стои по прaв.
Но и години вече по- късно прaвя тaзи мaскa поне двa пъти в годинaтa превaнтивно, пък и подхрaнвa стрaхотно косaтa, усилвa рaстежa и я поддържa гъстa.
Виж из нетa също мaските от лук, но не ги прaви двете едновременно.

2.   Пише ти фармацевт. Изследвай си хормоните на щитовидната жлеза, това е често срещана причина за косопада. Купи си масло от вечерна иглика капсули и пий 3 месеца. Ако имаш отклонения в изследванията ще си вземеш и селен 100мк и ще пиеш в доза 2х1. Това е от мене

3.   Каква маска използваш? Защото пишеш, че все пак има ефект, а при мен нищо не е помогнало до сега. Готова съм да чакам, ако трябва и 1-2 години, но тези ужасни петна да изчезнат. Ако открия някакво лечение ще пиша тук, че дано заедно успеем да се отървем от това. Ужасно е! Имах такава прекрасна коса, а сега ме е страх да я пусна защото от където мина оставям косми.

4.   Има едни ампули Bulboton на мен страшно много ми помогнаха излезе ми нова коса там където нямах и стана по гъста. Също така ускоряват и разтежа :)

5.   Мий си косата с бира, и аз бях като тен и се оправих

6.   От автора
Към номер 4 : Явно съм забравила да се уточня. Извинявай. Когато открих едното петно, бях на хапчета, но не помагаха. След това се търках с чесън. Помогна ми, закри се. Сега ползвам следната маска : конски витамини, хининова вода, водка, лимон, мед, зехтин и жълтък от яйце. Когато я ползвам, забелязвам, че ми капе мноого коса (повече от обикновено, а моята коса по принцип е слаба и тънка, и явно не издържа на толкова силни продукти). Проблемът е там, че преди две седмици открих друго голо петно, което тепърва е започнало да се разраства ( т. е. проблемът се появява отново). Поради тази причина Ви пиша и моля за помощ. Искам маска, която наистина да действа и тези петна не се появяват вече.
Благодаря Ви много за съветите, ще се опитам да изпробвам всяко от тях. Благодаря Ви и лек ден! :)

7.   Ами леля ми имаше същият проблем и се допита и и казаха да изцеди сок от лук и да си го сложи на оплешивялото място тя го направи само около 2 пъти през август ии сега няма и следа от това плешиво петно. Опитай може да ти помогне !