Споделена история от Здраве

Имам нещо като мустаци, по скоро мъхчета как да ги махна най-добре?
Здравейте! Момиче съм на 17. Има нещо, което започва много да ме притеснява...Малко ме е срам, но едвали съм само аз с този 'проблем". Имам нещо като мустаци, по скоро мъхчета, които вече започват да се забелязват и много ме дразнят. Всъщност въпроса ми е ако ги махна след време много ли ще се появят, стават ли по- дебели и по - черни както примерно при веждите? Надявам се да ми отговорят сериозни хора и най вече момичета, които са минали по този път! Благодаря Ви ! :)

Коментари

1-50 от 131

1.   Здравей. И аз съм на 17 и си махам мустачките вече 2 години. Преди да ги махна моите бяха руси и мекички .. точно като пухчета. На слънцето мн блестят, а пък като си сложиш фон дьо тен или пудра просто изпъкваха. С две думи ужасно беше. И най-голям срам имах от приятеля си, който 3та година откакто сме заедно постоянно е с гладко обръснато лице. Е, не е приятно момичето да има по-големи мустаци де ;д

Тааа аз си ги махам с лентичка на Вийт. Не е нужно да купуваш цяла кутия лепенки - просто отиваш в аптеката и казваш, че искаш една лентичка на Вийт за лице. Струва от 90 ст до 1лв и 20 ст, зависи в коя аптека ще отидеш. Да ти кажа първия път мн боли и се надува горната устна, затова най-добре използвай лентичката примерно в петък (на другия ден ще ти е некомфортно на училище).
Моите мустачки доста оредяха. Отначало си ги махах на месец, месец и половина. Сега растат само отделни косъмчета и ги махам с пинсета пак всеки месец. Скоро предполагам и те съвсем ще изчезнат. Дано съм ти била полезна. Пиши за резултата :)

2.   махни ги с фото-епилация

3.   ами аз моите ги махах със кола маска не мога да кажа че станаха по черни но определено не оредяха сега ги махам със депилиращ крем по бързо става защото нямам никакво реме за кола маска пък и ми взимат много за тази малка област по добре не опитвай сама да си ги махаш порбвала съм с ленти за кола маска ужасно е не пробвай :)

4.   И аз имам,но моите косми по принцип са много тънки на всякъде и са руси дори да си бръсна краката пак са такива.аз ги махам с крем.Но при мен нищо не се променя

5.   Ами аз ги махам с пинсета, вече не помня какви са били преди, за да ти кажа дали са по-дебели хаха, но не .. няма кой знае каква разлика ако ги махнеш,пак са си същите май :D А и тези на веждите са си дебели по принцип и без да си ги махал..

6.   Аз съм със същия проблем само че съм по малка. На 14 съм но много ме дразнят. Представям си как гаджето ми ще тръгне да ме целуне и като ги види ще се отдръпне :Х:Х много е неприятно...

7.   Моя приятелка ходи на козметик и определено има резултат,даже изчезнаха.

8.   зависи с какво ги махаш. това се получава от хормонален дисбаланс или просто от гените

9.   Здрасти,
Искам само да ти кажа, че има много жени, които си махат мъха над горната устна, така че не го смятай за ненормално.

Най-добре като за първи път е да отидеш в козметичен салон или да си купиш от готовите ленти кола маска за лице (продават се във всеки козметичен магазин, дори в някои супермаркети).

Ако използваш само кола маска, косъмчетата няма да се увеличат или сгъстят. Само не се лъжи да ги бръснеш или да ги мажеш с депилатоар. Също така не ги изрусявай с кислородна вода.

Бамби

10.   Аз също съм на 17 и имам от около 2 години. Махнах ги с коламаска- има вийт за лице специално. Доволна съм, даже мисля че уредяха. Проблемът е че растат сравнително бързо и ги махам на всеки две седмици някъде. Ако не ги махна личат малко и определено не е приятно ( е по добре изглеждат от мъха). Боли, колкото боли и когато махаш космите по краката примерно, тоест- боли си. Особено точно под носа. ПОнякога остават малки, които се махат с пинсета, почти безболезнено. Що се отнася до дебелината, не мисля че са се удебелили и загрубяли. Но събери повече мнение по въпроса, може да има и по добри методи, аз съм чувала и за изсветляване, с някакви препарати стават с цвета на кожата и не си личали, нещо такова беше. А най- добре- с лазерна епилация, спасение за около 5 години, но това става с малко повече финанси, разбира се.

11.   Сега растеш и вероятно тези мъхчета са от развихрилите се хормони.Не ги пипай сама,потърси козметик.Най-добра е фотоепилацията.За момента може да ги изсветлиш с кислородна вода.Има и лентички за премахване на космите над устната,но не ти ги препоръчвам!

12.   Сподели с майка си и заедно решете проблема!Майките са за това,все пак и те са били млади и са минали по този път!

13.   Благодаря Ви много за съветите! Споделих с майка, но тя много ме стресна, каза че щяли да станат по - големи и по добре да не ги барам изобщо, но някак си ми е много неудобно вече, а аз по принцип уча такава специалност - Козметология и си имаме такъв козметичен салон в училище и ако ще ги махам ще е там....има си всичко ще ги махна с кола маска и така, то от нашия клас половината момичета си махат мустаците, но незнам защо само мене ме е страх!

14.   искам и на мен някой да ми помогме и аз имам проблем с мустаците и към бузите някой да ми помоге как да си ги махна много ме срам пред приятелями надявам се че ще има такива хора

15.   Аз съм едва на 12..
но нямам чак мъхчета просто над горната ми устна има бяла чиста линия около нея,която я оформя но отгоре е доста тъмна кожата и смятам че може да са мъхчета!!!
още сам малка и ме е срам да питам майка ми
И даде нямаше да е проблем но тази бяла личия ги откроява
Дали да пробвам да си взема такива лентиБ

16.   Здравей! Аз съм момиче на 15 и имам същия проблем. Споко - това си е бял кахър, макар че и аз не го осъзнавам и се шашкам. Отначало си вземах лепенки от аптеката, но лично на мен не ми помогнаха. Сега ползвам кола маска ''Кара'' , но си я разтапям със свещ (моля ви, не се смейте) и така през 3-4 дена се чистя и е супер. Всяка втора- трета българка има мъх или мустак. Може от 10-15-годишна възраст, може и след 20. Ако някой ти се е подигравай не го приемай насериозно, защото само ще се разтройваш. Жените, които имат мустак са по-издържливи попринцип на физически труд и подобно. Аз неслучайно съм бегачка. Успех с премахването им! :))

17.   Мнооого внимавайте ако сте с бяла и чувствителна кожа.. особено с кола маската после мустачки вярно че нямаш ама си личи къде си имала и то дооста хаха

18.   Миличка, отиди на кола маска. Не боли чак толкова :), всъщност боли (и то малко) само първия път. А това че стават по-черни и по-гъсти, не е вярно. Даже напротив-оредяват :)
Но от депилационните кремове-става и по-черни, и по-гъсти, и растат много по-често :)

20.   Какво и е лошото на кислородната вода? Една приятелка си ги маха с кола маска и става по зле! Аз не че зная но мисля че е най-добре с кислородна вода! Аз лично не си махам мустаците! Примирявам се се! Имам дълъг нос имам леки мустачки но се приема! Приятелите и гаджето няма да си загубите! Престанете с тези комплекси! Аз също съм грозна но съм отворена-цялото училище ме знае и обича! Всички момчета ме харесват. ПОМНЕТЕ НЕ Е ВАЖНО КАК ИЗГЛЕЖДАТЕ. ИМАЙТЕ САМОЧУВСТВИЕТО НА ЕДИН БЪЛГАРИН!

21.   Аз пък съм момче на 16 и от 2 години си бръсна мустаците с Gillete . Много съм доволен !!!! :D

22.   Махай ги с пинсета, както веждите така и косъмчетата над усните и под тях :))

23.   А кой са най-ефикасните лентички?? Щото ии аз имам същия проблем : ( приятелите ми не ми се подиграват, защото го имам от малка но вече си личат повече ии си ме е срам :(.. ии колко горе/долу струват тея лентики??

24.   Здравей, и аз имам подобен проблем. От няколко месеца, вече няколко пъти съм си махала мустачките с кола маска при козметик. Не ми харесва, че са тъмни и малко или много си личат, но гледам да ходя да ми ги маха по-рядко ( примирявам се с факта, че през това време ходя леко мустаката :D, не е особено приятна гледката, но мисля че колкото по-често се махат, стават по-тъмни и по-гадни ).

Та, исках да попитам някой ако знае, много ще съм благодарна да каже - ако отида да си ги махна с фотоепилация или лазерна епилация, нещо такова не знам как точно се казва, колко пари горе-долу ще ми излезе и за колко време няма да имам мустачки. Също така и дали има някакви странични ефекти от този вид епилация?

25.   Здравейте, аз също имам подобен проблем. Кожата ми е тъмна и мустачките също (тоест не са руси). Искам да ги махна, защото ме притесняват и дразнят, но се притеснявам кой метод да използвам. Не искам после косъмчетата да станат по - черни и гъсти. Виждам, че много хора казват, че с лентички се премахват и оредяват, но съм чувала и че стават по - гъсти и черни и не знам на кое от двете да вярвам. Моля дайте ми някакъв съвет какво да предприема. Благодаря предварително!

26.   Аз пък съм на 13 преди година някъде започнаха много да ми личат мустаците и майка ми ми каза ще ти вземем лентички мен лично много ми харесаха но най-добре е с пинсета така не израстват едновременно и не си личат толкова много когато пораснат - на мен лично ми скъсват нервите докато си ги махна и затова предпочитам лентички

27.   Аз имам мъхчета и са тъмни и се виждат. Много се притеснявам и всички ми се подиграват. Никой не ме харесва а не съм грозно просто това гадно нещо над горната ми устна отблъсква всички. Мама не ми позволява да ги махам как да й обясня че ми се чувствам зле и как да я накарам да ми обърне внимание. Вярно е малка съм на 14, но това е проблем които мног ме тревожи

28.   27, майка ти да си гледа работата, тялото си е твое. Събери си пари и си вземи кола-маска за лице, нека е от най-хубавите. Космите няма да окапят от само себе си, няма да станат и повече от колата. Напротив. Не си заслужава да се комплексира човек заради такива глупости. На 14 не чакай майка си, какво ще ти стори като ги махнеш?

29.   тоест щом казваш, че с кола маска сами окапват да пробвам и аз с нея.. притеснявам се само да не станат по - черни и да си личат още повече.. за това се бавя.. иначе вече да съм ги махнала.. просто искам да избера най - добрия метод.. искам да съм сигурна че от кола маската няма да станат по черни и дебели :))... ако наистина знаете от личен опит и сте сигурни на 100 % че е така.. моля ви кажете :))

30.   и аз съм на 14 и имам същия прoблим като твоя! Майка ми не ми позволява да ги махна а в училище много хора са ми казвали че имам мустачки и това ме правело грозна!! затова се реших да пробвам с кислородна вода така само ще станат по светли и прдполагам ще си личат по малко!

31.   Аз също съм на 17 и от 1-2 години ходя на кола маска при козметик. Не боли чак толкова, само лекичко.
Чудя се за фото епилацията. Къде могат да ми ги махнат така и по-важното колко ще струва за мустачките, защото знам, че е по-скъпа процедура. Моля който може да ми отговори, да пише :)

32.   Майка ми има салон. Фото епилация... мисля, че така е най-безболезнено и дъготрайно :)

33.   Номер 32 : Може ли да я попиташ колко струва фотоепилация на мустачки и на подмишници? Моля те, пиши! :)

35.   Здравейте момичета! Напълно ви разбирам защото до скоро и аз имах този проблем - няма да ви обяснявам колко зле съм се чувствала и какъв комплекс са ми били тези косъмчета, защото знаете какво е. И понеже попитахте за цената на фотоепилацията, реших да отговоря.

Искам само да ви кажа, (на тези които не са пробвали) че това е най-ефикасният и безболезен, а и надежден метод за премахване на нежеланото окосмяване където и да е било. Вярно, не излиза евтино, а и не става с 1 процедура - за добър ефект са нужни няколко (строго индивидуално е колко), но определено парите си заслужават. Специално в този козметичен салон, където ходя аз за областта над горната устна ми взимат 20лв (сигурно навсякъде това е цената).

36.   20 лв на процедура??

37.   и аз имам, и си ги махам с некви лентички нз точно ;dd не оредяха, може би станаха малко по - остри.. как искам да нямам такива работи и да се махнат завинаги, едва ли е възможно :D

38.   Ами няма да е завинаги, но поне за около 4 години можеш да си ги махнеш с фотоепилация - точно затова някои питат, аз също се интересувам.. онова момиче написа 20 лв и тва и беше.. после не се разбра 20 лв за процедура ли е, кво е?

39.   Аз също имам малко и ги махам с кола маска.. Що но пробваш и ти.. ;]

40.   Някой знае ли колко струва Фотоепилацията на мустачки и колко процедури трябват горе-долу? :)

41.   вярно ли е това: отивам на коламаска веднаж зада ми махнат космите после след 6 месеца пак. И така 3 пъти... ще ми се махнат ли космите завинаги... моля одговорeте спешно е

42.   до днес и аз имах същия проблем! Махнах ги с лентичка STREP, мисля, че се получи добре, обаче има подуване и ми пари. нормално ли е? и до кога ще е така? :)

43.   41 - завинаги няма как да се махнат с кола маска и то пък само с 3-4 процедури...

44.   Моля ви помогнете и на мен, аз съм на 13 г. и не мога или по-скоро ме е страх да си махна мустаците! Кажете ми най - добият метод! МНОГО ВИ МОЛЯ!!!

46.   44- Спокойно аз също си махам мъхчетата.. Не е задължително да е с лепенки постоянно.. лично аз ги махам от близо 1 год като за този период съм използвала 2-3 пъти лепенки, зорът е 1вия път да си ги махнеш и после те растът мн бавно и спокойно не стават големи ии груби, после махаш малките с пинсета аз лично от пинсетата съм мн по- доволна от колкото от лепенките.. просто намажи мястото с някакво кремче за да омекнат косъмчетата и после давай смело с пинсетата.. Аааа и много важно когато си махаш мъхчетата с лентички 1во си намажи устните с балсам, защото има вероятност да си захванеш и устната и като друпнеш по- рязко ще стане раничка.. Общо взето не се притеснявай няма старшно!! ^^

47.   Здравейте. Аз съм момиче на 16 почти и мустачките ми много започнаха да си личат. Знам, отвратително е и всички в даскалото ми ме гледат накриво заради това. На 29ти реших да ги махна със депилатоар, но не се получи и пробвах със самобръсначка (бях се намазала с депилиращ крем преди да използвам самобръсначката). Та въпроса ми е дали ще стават все по-гъсти? :(

48.   47-здравей яз сам момиче и сам на 17г. с самобрасначката недеи си взема мустаците защото стават после много груби и става неприятно и затова ти давам савет вземаи си мустаците с депилиращ крем или с кониц става сериозноти казвам... това е моят савет за теб дано сам ти помогнала мила :)

49.   Аз съм на 14 и също се срамувам да гожоря с майка си за моите мустачки. Тя иска да ме зажеде на лекар но няма време кога, защото е постоянно на работа. Ако някой знае как мога сама да се справя нека да ми каже.... със тези мустаци дори и малките ми се пресмиват.. даже и мом4ета по малки от мен жинаги когато говоря ми казват 4е първо трябва да си махна мустака тогава да говоряя.. и ако някой може да ми кайе някакъф начин ще съм му много благодарна

50.   49 Какъв лекар за мустаци? Вие луди ли сте бе. Ако си момче почни със самобръсначката да ги махаш, аз съм на 17 и преди няколко месеца почнах, преди ги подрязвах с ножичка. И да, забелязах че станаха по черни и по-бързо растат... за 1 седмица и пак големи станали :) Но няма как :)

51.   Мацо, хващаш пинцета и е за 15 мин работа да ги изчистиш. После веднъж в месеца ще ти се налага да го правиш. А има и едни лентички на виит.. не съм ползвала лично, но една приятелка е много доволна ;)

52.   51- Ти наистина ли си сигурна 4е с пицета 6те е по лесно. А и няма ли да растат по бързо.... а ти ми говори6 за един път в месеца.... ОчАкВаМ оТгОвОр

53.   По- скоро с лентичките растът по- бързо.. С пинсетата става по- бавно, но при нея предимството е, че космите не растът едновременно ии да не 1 на месец примерно в седмицата да махнеш 2-3 косъмчета само не представлява никакъв проблем :)

1-50 от 131