Споделена история от Семейство

Бременна съм с трето дете-чувствам се ужасно...
Здравейте аз съм на 26 години имам 2 деца едното на 4 години и другото на 6 месеца и в момента чакам трето и направо съм в ужас. Не знам как стана защо се случи точно на мен, но е факт бременна съм. Сега съм пред дилемата да родя ли това дете или да направя аборт. Плача по цял ден обвинявам се и се самосъжалявам, не искам това дете. Как ще се грижа за още едно същество имах други планове за догодина. Скоро родих секцио, а сега пак трябва да раждам след няколко месеца още не мога да повярвам че е истина и че ми се случва. Моля дайте ми съвет какво да правя да рискувам ли и да родя това дете или да го махна? Доктора ми каза че е рисковано, но не е невъзможно.

Коментари

1.   Ти сама го каза - не искаш това дете. Щом седиш по цял ден и плачеш и не го искаш, правилното решение е да го махнеш. А не да се роди и да расте без любов. Най-добре ще е да го убиеш...

2.   Като не искаш деца, защо не се пазиш? Не знам какво да те посъветвам. Ти си решаваш дали да го задържиш. Никой няма право да се намесва в такъв момент освен ти и таткото.

3.   постъпи, както ти смяташ за редно.ако имаш финансова възможност си го роди,и си ги гледай и трите мъника,ако не махни го,щом още можеш.не казваш нищо за мнението на съпругат ти,нито какво е положението ви,и отно6ения и тн.така че няма как да ти дадем точен съвет.но ако наистина не го искаш,или не можете да си го позволите,махни го.ако пък просто се глезиш и не ти се ражда пак това вече е глупаво,и по добре престани и си го роди.абе общо взето ти си решаваш.успех ти желая каквото и да решиш..............................симба

4.   Не корете жената!Тя просто е отчаяна и нравоучения не са и нужни!Категорично никои не може да ти отговори,мила!Само ти можеш да прецениш плюсовете и минусите на трета бременост.Случило се е.Може би най-правилно е да го родиш,но ако това трудност за семейството ви,абортирай,колкото и грубо да звучи!Успех ти желая и те подкрепям за всяко решение!

5.   Защото си правила секс и не си се пазила , затова се случва на теб.Не си задавай малоумни въпроси , а си изясни ще го раждаш или не.Друг вариант няма.

6.   Да бе,номер 5-има секс-има проблем,няма секс-няма проблем!Я по-кротко-говориш на майка с 2 деца!Случило се е просто!Никои не е безгрешен.Важното е да вземе адекватно решение според ситуацията и възможностите си!Ние сме държава с претенции за цивилизация и даваме възможност за свободен избор на личността!

7.   Аз бих те посаветвала да не го раждаш, не само заради това , че не го искаш. Много е рисково и се замисли , ами недай си боже нещо стане лошо . Кой ще ти гледа двете деца?

8.   Ами личността, която е родила 2 деца, със сигурност знае как се забременява. Свободната личност в свободна държава нали е чувала за презервативи? Номер 5 е напълно прав. Как така говорите "забременях, кой знае защо?" Ами като не искаш дете, се ползват предпазни средства. Сега остава и да кажете "ползвах, ама беше скъсан"...абсурд...a пък ако нехаеш за това /забременяването/ - си носиш последиците.

9.   Знаеш, че решението е изцяло в твои ръце. От теб и финансовото ти положение зависи всичко, защото всички знаем, че е почти невъзможно да се отглеждат 3 деца.... Аз например знам, ако си раждала секцио, две години след това не можеш да родиш отново. Може би затова лекарят ти е казал, че е рисковано. Но каквото и да решиш трябва да знаеш че поставяш началото на еднно ново бъдеще, нови отговорностти и тн. Ако искаш това дете е нежелано, не го раждай! Защото не само ти, но и то ще страда

10.   Щом не го искаш, няма смисъл да го раждаш......Съжалявам, но аз мисля, че 3 деца идват в повече.
Не я нападайте, случило се е, независимо как.Но самия факт, че се замисляш, е знак, че не си готова за това.

11.   три деца за 26 годишна жена определено са в повече, но не убивай това дете !!! никога не съжалявай, че си създала живот. замисли се как когато си тъжна детето ти винаги ще може да те развесели. не го убивай, то не заслужава това !!

12.   Подкрепям 11.А и защо толкова не го искаш???
То е част от теб и не е длъжно да плаща твоите грешки!

13.   Абортирай!

14.   Само 11 и 12 се изказват ЧОВЕШКИ. Как можете бе, хора, с такава лекота да осъждате на смърт едно невинно детенце?! Вие знаете ли въобще как протича аборта - ще разчленят детенцето и ще го вадят на части от нея! А знаете ли, че то изпитва болка?! Доказано е... Как може да причиниш на собственото си дете това, което не желаеш и на най - големия си враг?! И не ми говорете, че имало химически аборт и не знам какво... Да си отровиш детето също не е по - добре! И какво ще кажеш на другите си деца - милички, убих хладнокръвно братчето ви, ама съм добър човек... Отврат!

Борония

15.   хайде, хайде 14., стига с драми.Младите в страната ни НИКОГА не са достъп до сексуално образование, после как били забременявали....

До момичето - виждам,че нямаш фин. възможности да гледаш детето. Не си виновна ти, но си ДЛЪЖНА да осигуриш нормално детство и нормално бъдеще на децата си. Не е тяхна работа, че си абортирала, един ден ще го разберат.
Аз съм ти връстничка и нямам деца, нямам и аборти и съветвам младите хора да не раждат преди 30 , да се изучат, да си спестят парички, да си осигурят сигурност и да не разчитат на старите.
Деца може да се раждат и след 30!

16.   Аз съм на 21г. имам момченце на 7месеца, няма нищо на света което да ме радва толкова много, няма нищо на света което да обичам толкова. Мислих си какво ще правя та аз съм на 21г, аз мене си не мога да гледам, но после като го видях, знаех си че ще успея.
Аз мисля че нямаш право да отнемаш живот, след като гледаш 2 ще можеш и три, то е твоя кръв, то ще разчита на теб, ти ще му дадеш живот.
Млада си това което си запланувала за догодина ще стане по нататък.
!5. Всеки взима решението кога да ражда, но не мисля че е добре след 30г., като ме видят какво ще казват ти баба ли си му. То докъто порасне и стане за женене аз ще умра, даже няма да играя хоро на сватбата му. По- добре млад родител.

17.   До номер 15 от номер 14: Какво ще рече "стига с драми"? Аз не се сещам за по - драматично събитие от смъртта на невинен човек. И, прости ми, но не мога да не се възмущавам от безчувствени хора като теб. Това, че някой не се е сетил да си сложи една гума и че вярва в "чудодейното" "пазене" (прекъсване на акта) и тем подобни простотии, не означава, че може да убие детето си, само защото имал "други планове за следващата година". Всеки е длъжен да носи отговорност за действията си. И не ми говори за сексуалното възпитание на "младите". Защото възпитанието - сексуално и всякакво друго, е не само да възприемаш, но и сам да търсиш, четеш и т. н. Един мъдър англичанин е казал: "Има два вида възпитание - това, което ти дават и това, което САМ СИ ДАВАШ. ВТОРОТО Е ПО - ВАЖНО." А и в правото има презумпция, че непознаването на закона не оневинява неспазването му. Който не се е пазил, ще си гледа децата. Това, че ти си сгрешил, не значи, че друг трябва да плаща, т. е. да умре. Ами ако твоите деца утре решат, че не им е финансово изгодно да гледат някаква си старица (майка им) - какво: да ти теглят ножа ли?

P. S. И аз съм млада - на 21. И не седя да рева, че държавата не ми дава сексуално възпитание, а си ползвам презервативи и имам хапче за спешна контрацепция в чекмеджето. Но, ако по някаква свръхслучайност забременея, НИОКОГА няма да убия детето си, макар че още уча, на есен искам да запиша и втора специалност, а имам и планове за кариера...

P. P. S. Адмирации за младата майка, писала под номер 16.

Борония

18.   Напълно подкрепям мнението на Борония!!! БРАВООО!!! "ЛОДКАРКАТА"

20.   махай го, не се чуди! Ще изпаднеш в депресия като го родиш и няма да можеш да гледаш и другите си деца. Децата може да са божия благословия, но понякога са и проклятие. Никога няма да му станеш майка, а и на днешно време две деца даже са в повече!

21.   махни го, то не е живо същество още, не убиваш, не отнемаш живот, това не е трудно, трудностите идват след като го родиш

22.   За какво пишете в тая тема, бе??? Тя е от преди 6 месеца... Детето сигурно се е родило вече.

23.   НЕ ПРАВИ НИКАКЪВ АБОРТ, ИНАЧЕ ЩЕ СИ ПЛАТИШ ЗА ТОВА С ЖИВОТА ТИ!!! НЕ ГЛЕДАЙ СКАПАНИТЕ КОМЕНТАРИ НА ОСТАНАЛИТЕ!

24.   Не гледай какво ти пишат. Остави детето, това е дар от Господа.. 2-3-5 щом се е случило има защо, не прави грешката за която ще съжаляваш

25.   Аз смятам че трябва да се отървеш от тоя мъж дето ги прави тия деца защото може до 36г да родиш още 10 такъв не ти трябва

26.   Направих аборт!

27.   Аз мисля, че е жалко че си направила това. Аз също съм на 26 и чакам трето но няма да го махна ще си го гледам но всеки има право на избор но не е хубаво да прекратиш живот и то на собственото си дете

29.   Жалко много жалко звучиш мила може би пък си ядосана на живота но едно дете е уют. Но само за жени който знаят какво е това мила не се ядосвай и не с този заядлив тон. 28 бъди по себеуважаваща

30.   Браво на авторката - деца не се раждат от „уют“ номер 29!

Жал ми е и за 26! Хора, вие за децата си мислите ли изобщо? Какво бъдеще, какъв живот можете да им предложите!!!

Аз съм жена на 26 г. и нито съм забременявала, нито аборти имам и не се изживявам като люпилник за нещастни деца.

Като му дойде времето ще си родя едно-две деца като всички нормални хора и пак ще се пазя, защото децата не са уют, а отговорност!

31.   29 не плюй по хора който са минали през това повярвай ми знам какво говоря. По повод какво мога да предложа на децата са? Аз лично мога образование в Германия цивилизация по различна от Българщината (Не слагам всички под общ знаменател но в повечето случай). Както казах аз съм на 26-ст и мога да кажа че аз и съпругът ми стигнахме до тук което е дълга тема и едвали ви интересува но съм доволна от всичко през което сме минали за да твърдя смело на 26-ст, че едно дете е уют дочакай го 30 и пак пиши. И дано някога времето ти дойде все пак :)

32.   Да отглеждаш 3 деца в България си е лукс.
Когато забременееш първият път не мислиш за това, но когато детето се роди... всичко става различно. Виждаме реалния живот, повечето майки тук са страдали за това, че не могат да купят шоколадче като на другото или пък тениска с колите, Хана Монтана и т. н. Избора за 2-ро дете аз лично го направих тогава когато бях Сигурна, че съпруга ми има твърд доход, че ще получавам майчинство и че имам поне 3 заплати в банката. Защото знам как живее лишено дете. Не съм била от страна на майката, а от страна на детето, ходила съм с гуменки есента в дъжда на училище и лъжех децата че не искам да си обувам обувките. Нямах яке по едно време. Изведнъж дете което имаше цяла витрина с кукли получи 2 сестрички и пълно безпаричие. Мама си продадоха колата и купиха 1 кашон със сухо мляко. Не се оплаквам разбира се, всички имаме своите трудни моменти, но сега като виждам аз как си гледам децата ми се свива сърцето да си помисля какво и е било на мама да ме изпрати с гуменки в дъжда... Така че ако случайно, не дай си Боже аз забременея с 3-то дете и сметна че парите няма да ми стигат, ще направя аборт. Твърдо ЗА и ПРОТИВ абортите пишете но замисляте ли се тази жена в какво положение е? Може да живее на квартира, може съпруга и да е останал без работа а тя да взема някакво минимално майчинство? В днешно време в България нямаме право на геройства и нямаме право да караме децата ни да страдат защото сме твърдо против нещо... А който може да изучи децата си в Германия, евала. И аз на това се надявам за моите.
Дали детето е уют или не зависи от нагласата на родителите. За някой е, за други е дискомфорт. За мен разбира се моите деца и моите сестри са хората които обожавам и не мога да живея без тях :)
~Рамона~

33.   Борония мисля че си прекалено млада... т. е. само това оправдава написаното от теб. Какви са тези изрази, разчленяват, тровят, човек??? Това е ембрион, който може и сам да падне. Аз имам спонтанен аборт с близнаци, какво ли са им причинили тези лекари... моля те не говори такива небивалици, ако на момичето му е трудно да вземе решение ти с такива думи ли ще я подкрепиш? Знаеш ли и аз бях твърдо против абортите преди да ми се случи, не е нарочно но много страдах, после родих а дъщеря ми имаше здравословни проблеми, слава Богу оправи се и си я имам жива, здрава и прекрасна. Но когато имаш дете ти мислиш само за него, то става твоят живот. Една бременност във 2-3-5та седмица не е човек, не е дете, това е ембрион... и ако ти е трудно финансово да гледаш първото и второто как би си позволила съвсем да ги лишиш? Така де да не се повтарям, та мисълта ми беше, че и аз бях твърдо против абортите докато не ми се случи и на мен. Спонтанен но все пак много страдах, много плаках, стопих се... от тогава ми стана ясно че в живота няма твърдо за или против, няма... сега ако забременея ето бих направила аборт. Така че нека живота да те поочука, дано да го има този сайт и нас да видим как ще мислиш!
~Рамона~

34.   Aми 3 то дете браво на 28 си вече дано с 3те деца намерите щастие

35.   накратко :ние бяхме 2 деца в семейството (аз на 8, брат ми на 4)когато майка ми е забременяла с 3 то!!! Тя също мн се е стреснала, не го е искала, най-вече финансово се е притеснявала и е решила да го махне, но когато отишла вболницата и казали че не моше понеше е имала цветна бременност и вече е късно!! дннес имам страхотно братче на 11 години с прекрасни сини очички и като се замисля че него е можело вообще да го няма на този свят!! Ние сме се справили ще се справиш и ти!!! (чувството че не го искаш мисля че е от следродилна депресия )

36.   Като не ти стига разум в главата и гледаш само как да се начешеш ангона, то тогава си сложи едно тиксо между краката, за да не ти направят и четвърто. Има хапчета, има спирали, в кой век още живееш, че не можеш да го проумееш. Много млади момичета вече по на 14 - 15 години взеха да се разгонват, та и като циганките да раждат, защото в главата си, освен въздух нищо друго нямат. Хак да им да глупавите глави! Не може да си постелеш тръни, а после да искаш да лежиш на пух, тва няма как да стане, ще ти тегли още главата проста.

37.   Хора, темата е от близо две години, авторката сигурно вече четвърто е родила

39.   Пхах аз съм на 23 и нямам деца все още. Ерген съм и така ми е писано засега :) е айде сега какво като 26 годишно момиче- вече на 32 да си понеже историята е прекалено стара радвай се на 3те дечица