Споделена история от Семейство

Помогнете ми Моля Ви ;(
от моята история сигурно ще заплачете , защото е меко казано Трагична :(

Младо 20 годишно момче съм, казвам се Д, живея във Варненски окръг.

Родителите ми са разделени, те никога не са живяли заедно но от 3-4 години са официално разведени. До навършване на 18 годишната ми възраст, нещата
бяха ужасни. Баща ми е пълен звяр без капка човечност в себе си, манипулираше майка ми по всякакви начини , тя се принуждаваше и отивахме при него но не можехме да издържим там повече от три дни, защото той ни биеше,
крещеше по часове за щяло и нещяло, беше ужасен, мен ме пребиваше без причина на майка ми също посягаше :( И така през всички тези години нещата бяха все такива
и в крайна сметка ние може да се каже че живеехме при баба ми но той идваше често и правеше кви ли не поразии, заплашваше ни и т.н. В последствие се роди по малкият ми брат към когото всички пренасочиха вниманието и грижите си, мен никой не ме признаваше за нищо и квото станеше аз все бях виновен и отнасях и бой и виканици и какво ли още не :(

И така израстнах адски трудно и прекалено мъчително, вследствие на което получих диагноза страхова невроза и проблеми със сърцето още от 1-ви клас :(

Тръгнах на училище но понеже бях свит в себе си и адски страхлив и затворен в себе си човек, всеки ме мачкаше и получавах огромен тормоз от съучениците си :( едва успявах да искарам часовете и се прибирах в къщи просвах се на леглото и започвах да мисля как да се самоубия за да свърши този ад :( още от дете аз нямах мечти , нямах надежди нито планове за напред, всичко ми беше мрачно и черно и исках само да ме няма на този свят :(

Така минаваха година след година а болката ставаше все по голяма и все по силно ме болеше и ми се искаше да Умра .. започнаха ужасните проблеми в къщи защото имам пиян вуйчо който през всички тези години е правил какви ли не неща в къщи, абе просто ад.. Отделно брат ми започна да израства и да става все по разлигавен и все по голям боклук на който всеки угаждаше и правеше всичко за него и аз не можех да търпя абсурдното положение което виждах и се изнервях ставах да го удрям и да му се карам след което нашите звъняха на баща ми и той идваше и ме пребиваше без дори да пита кой е прав и кой не е :(

И така минаха се години нещата се усложняваха все повече и повече .. искарах 8-ми клас и спрях да уча просто щото нямах вече желание като знаех какъв тормоз получавах в училище .. от там баща ми разбра и пак дойде пак бой, после искаше да ме взема със себе си в неговият апартамент и заплашваше че ще ме убие :( беше трагедия :( както и да е, нашите с триста зора го убедиха да ме остави в къщи, но беше ад просто .. след това животът ми стана още по ужасен, брат ми стана пълен меко казано разглезен изверг, започна да се кара с нашите да ги обижда и то без причина, по цял ден седи в нас не ходи на даскало, мисли си че той ще командва всички и само казва кво да му вземат за ядене, с две думи пълен паразит .. него никой не го обича всеки го мрази и го ненавижда защото е същият като баща ми ;х .. и странното в случая е че нашите защитават него и винаги за него като стане дума те започват да се нахвърлят към всеки срещнат само и само за да го защитават .. всеки ден е ад за мен в тази къща :( освен всичко тука в моят град има адски много идиоти които ми съсипаха живота и които винаги когато реша само да изляза и като ме видат и започват да ме провокират и да ме мачкат по всякакъв възможен начин :(

Има един който си е внушил че е земен бог и че можел с всеки да прави каквото си поиска и че всички трябвало да му се кланяме защото той така казвал, говорът му е некав супер нагъл и винаги подчертава че той бил най великият и върви като некав мега тежкар и се хили нагло, абе няма отношение нито към момче нито към момиче .. ;х просто тоя човек адски мн злини ми е причинявал .. отделно имах двама уж приятели те ме искараха най долният едва ли не, зад гърба ми говореха пускаха разни слухове и аз бях разбиван душевно :( просто всичко е некав ад в моят скапан живот :( сега преди 4-5 месеца майка ми си хвана втори мъж който влезе в нашето семейство, и аз се разбирам с него той е много пекан дори се занимава със спорт, мн готин човек макар че и около него има голямо тъмно минало но то нема човек без грешки все пак..

Честно казано от него получавам уважение което от родният си баща не съм получил никога :( та както и да е, брат ми понеже майка ми така го разглези и сега той системно се затваря с нея в стаята и започва да я обижда и да и говори против приятелят и заплашва я че ако тя не се раздели с него той щял да замине от къщи .. а майка ми постоянно плаче и не знае кво да прави, обаче тоя приятелят и започна да разбира какви са нещата и се опита на неколко пъти да говори с тъпият ми брат но така и не се получи нищоо .. :( брат ми си продължава да си прави квото му скимне и да третира майка ми и баба ми а те въпреки всичко се грижат за него, тази вечер имаше отново луд скандал между цялото семейство в къщи, просто не издържам ;( ;( чувствам че се задушавам имам болки в сърцето но на никой не му пука , отслабвам с всеки изминал ден , вечер не мога да спя спокойно сънувам кошмари , на следващият ден пак съм като болен :(

Просто не мога повече да живея в този ад, излизам на вън започват всички да ми казват колко съм страхлив и долен унижават ме .. просто не издържам :( отделно съм неконтактен , неработоспособен , не мога да общувам с никого , сдухвам се тотално :( до сега не съм имал гадже нито истински приятели и все по тежко ми е на 20 години да съм така , по празниците постоянно плача щото гледам другите младежи как си имат гаджета и приятели а аз съм самотник и отшелник затворен в мрачната си стая и търпящ идиотщините на всички :( за капак пропуснах да кажа че преди неколко години претърпях операция от която се оказа че има некав процент вероятност да не мога да имам деца , това вече ме доразби брутално :( :( от този ден аз умрях душевноо, заживях един затворнически живот отделен от всичко останало и бавно и мъчително умиращ :( положението в градът ми става все по сложно , аз не мога да имам нищо което имат другите , а нашите и те ме побъркват в къщи вече не издържам .. озлобен съм имам огромна злоба в себе си искам да убия всички тези които ми опропастиха живота , искам да им върна всичко само заради това все още дишам и живея , нерви не ми останаха вече станах един ревлйо и един жалък откачалник , викам , блъскам , троша , плача агонията и самотата вече ме убиват ;(;( когато ставам от сън се чувствам разбит като че ли неам сили да помръдна от леглото :( когато вида момиче ми се иска да съм с него но дори не мога да я заговоря нито пък да и предложа нещо :( .. а и тези идиоти около мене никой няма да ме остави аз да имам гадже или спокоен живот .. Хората Са Гадове !! .. Дори семейството ми постоянно ме трови и не му пука за мен , самота , мъка , болка , три пъти съм се тровил вече с хапчета за да пукна поне и да ме няма , но все ме спасяват , това е жалкият ми живот .. Благодаря на тези които имахте честта и прочетохте историйката ми !!

Коментари

1.   Много жалко Много мъчно :(
поне да беше продължил да учиш ...
Да, децата са жестоки , но сега и свястна работа не можеш да си намериш Този приятел на майка ти може и да ти помогне
Поговори с него :)

2.   Като чета историята ти ме обзема яди и ненавист към родители,които съсипват живота на децата си заради болни амбиции и надцакване един друг!Знам,че ти е трудно,но спри да плачеш и да се самосъжаляваш!Потърси каквато и да е работа,само просто да си няколко часа извън този ад!Така ще имаш самочувствие,че работиш за себе си,няма да чакаш наготово.Ще си отделяш пари лично за себе си,изкарани от теб!Ако може и на квартира да иизлезнеш...Или да събереш парички да заминеш в друг град-това е най-добрата терапия!

3.   Леле, колко ти е тежко. Знаеш ли, ти пишеш много добре, тоест смислено, можеш да разговаряш добре с хората. Много добре обясняваш. Надежда винаги има за всяко нещо съм се убедила, не трябва да се отказваш ДО ПОСЛЕДНО. Звучиш ми много добродушен и точен. Няма вариант да започнеш работа така ли??? Защото това би било един от начините да се справиш с проблема. Трябва да измислим друг вариант. Трябва да потърсиш помощ от някой, но от кого да бъде!? Нека няой да пише за втората ми идея, ако може да помогне!!! Много ти е тежко, ужасно е това което се е случило с теб. Толкова трогателно. Как може да има такива лоши хора. Добри хора има много и трябва да се помъчим да ги открием, за да видиш що е любов и да видиш че има и щастие в този живот. Щом имаш интернет сподели проблема си на колкото можеш повече места, все от някъде може да изкочи някаква помощ, някакво състрадание, някаква подкрепа. Ако споделяш и пишеш постоянно може би ще пожънеш успех. Няма ли примерно към кого да се обърнем, на кого да се обадим в такива случаи или при някаква спешна нужда или нещо от сорта. Да пишеш писмо или нещо такова на някой със зов за помощ. По телевизията не веднъж са давали хора в нужда и веднага се намират много, които помагат с каквото могат. Помисли за някакви такива варианти, рови в нета, търси телефони, адреси........ Дръж ни в течение какво става с теб, пиши ако можеш всеки ден как си, откри ли начин за помощ и т.н.!!! Дано някой тук успее да помогне :(((((

4.   Тъжно наистина, струва ми се, че ти си писал и друг път. Наистина май трябва да си помогнеш сам /поне до колкото е възможно/. Ако си на възраст в която вече можеш да работиш нещо, направи го. Вярно е,че е трудно в тези времена, но опитвай и не се отчайвай. Грешка е да не завършиш образуванието си. Помисли и над това. концентрирай вниманието си върху теб, върху това да пооправиш здравето си, да се опиташ близките ти да не ти влияят толкова много, дори да се пооткъснеш от тях. Мисли позитивно, понякога нещата в живота изглеждат толкова лоши,че не ни се живее. Но идват и моменти на нещо добро, на нещо различно и тогава разбираме, че си заслужава. Не се предавай, бори се и помни,че всичко зависи вече от теб, родителите никой не си ги избира. Съжалявам за трудното ти детство, но знай, че много хора имат или са имали такова.

5.   еми като ти е писнало, вече си пълнолетен. намираш 100 лв, купуваш си един куфар за 20 и за 80 един билет за автобус и идваш в софия и започваш от начало. ако те е шубе, явно си заслужаваш положението.
ако искаш нещо да се оправи - трябва да действаш. ако искаш винаги на работата лекото и на хляба мекото - оставаш и се самосъжаляваш там.

и тая операция е "варикоцеле" и е супер безобидна и честосрещана щом си на около 20.

6.   Дръж се , не се предавай , това е изпитание което сам си си избрал в минал живот. Трябва да продължиш образованието си , без него си заникъде!Като учиш ще може да се махнеш от къщата , да създадеш контакти , и по - нататък да помогнеш на майка ти ! Трудно е ,но не бъди келеш и тъпанар! Сядай да учиш , ако не искаш да си останеш такъв цял живот.
От една висша душа :)

7.   Здравей отново, спешно искам да те помоля да разменим някое изречение, много те моля пиши ми - thecoollion@abv.bg

8.   От кой град си?Остави скайп или поща, сигурна съм, че много хора биха си поговорили с теб, и биха ти били съпричастни.Чувстваш се в безизходица, защото сякаш си притиснат от хора и обстоятелства и нищо не можеш да направиш, освен да се чувстваш безпомощен,да събираш вътрешен гняв и да се самосъжаляваш.Но нещата са други, ти си силно момче, просто трябва да го повярваш, да отстояваш себе си, и ако не можеш да промениш отношението на хората около себе си,просто се махай.Хубаво са ти казали по горе в коментарите, отивай в друг град,намери си някаква работа поне за начало, и ще видиш как малко по малко живота ти ще се нареди.Неслучайно ти се пращат тези изпитания, защото ти имаш силата да ги преодолееш!..

9.   толкова тъжно би ми се искало да можех да помогна,,,,от къде си?

10.   ОТ Автора: Не съм спрял да търся помощ дори за миг , просто защото осъзнавам че се нуждая от такава , вече съм съсипан и полу мъртъв , просто обмислям дали да не се отровя или нещо подобно но не мога повече с тази болка и в този ад който цари около мен :((( Не издържам , постоянно се чудя няма ли наистина някакви хора които помагат на изпаднали в беда като мен , няма ли някакви държавни агенции за помощ на хората в моето положение , защо аз не намирам такива хораа :( ;( направоо не знам вече какво да правя , започнах тотално да губя всякаква надежда за себе си и за животът си :( ;х От Сърце и от душа Благодаря на номер 3 - просто ме трогна коментара ти адски много !! Още веднъж Благодаря ти и Всички които по някакъв начин сте с мен Също ви Благодаряя !! просто Животът ми .. е една развалина от която само мъртъв мога да изляза ;((

11.   Стегни се,моля те!Търси реални начини за измъкване,не се оплаквай само!ЩЕ ДОЙДЕ ВРЕМЕ,В КОЕТО ЩЕ СИ ЩАСТЛИВ,ПОВЯРВАЙ!

12.   Недей да говориш така... "просто Животът ми .. е една развалина от която само мъртъв мога да изляза ". Не е така. Винаги има изход. Започни работа, изнеси се на квартира или изцяло напуснии града, учи, не се предавай и всичко все ще се нареди. И действително, както казва номер 1, поговори с гаджето на майка си, а защо не опиташ да обясниш ситуацията от твоя гледна точка и на брат си, лигльото?