Споделена история от Семейство

Женско цветно име
Здравейте. Пише ви едно младо, наскоро омъжено момиче от Пловдив, бременно за първи път. При това с близначки, които очакваме около Цветница. Затова искаме и да им дадем хубави и нежни цветни имена, като фаворити са ни Албена, Ралица, Калина, Невена и Елица. Вие кои две от изброените харесвате най много, и ако може-защо точно тях??? Предварително благодаря много за помощта!!!

Коментари

1.   Първо честито за хубавата новина. Ралица и Елица са страхотни имена при това близначета и двете имена завършват на ЛИЦА.

2.   Здравей!
Първо искам да ти пожелая леко и безпроблемно раждане!
На мен лично не ми харесва нито едно от изброените имена. Цветни и красиви (според мен, разбира се) са Маргарита и Лилия.

3.   Едно мъжко мнение. Албена не го свързвам с цвете, не знам да има такова цвете. Още от социалистическо време винаги съм го свързвал с курорт "Албена". Ралица звучи добре, и съкращението му е добре. Калина има прекалено близък корен с неприятна дума, по-добре да не се ползва. Невена също е добре, докато Елица също не ми звучи цветно, асоциирам го с Елена.

4.   Аз се казвам Ралица и много си харесвам името, а от другите имена които си избрала ми харесва Елица.

5.   От изброените-Калина и Елица.... звучат по-приятно.
Иначе други цветни имена са-Виолета, Лилия, Камелия, Розалия/Розалина, Иглика, Маргарита.

6.   Албена и Невена защото са не толкова често срещани имена, но пък името Невена не ми допада по-скоро Венета или Стефани(я).

8.   Бих Ви препоръчала Калина-първо че е моето име, което много си обичам, а е и много благозвучно, другата принцеска според мен Невена или Елица, защото тези имена от изброените ми харесват най-много. Пишете как е минало раждането и какви имена сте избрали!
Леко раждане!

9.   Цветелина-най хубавото цветно име. Иначе от изброените Ралица най ми допада, другите ми звучат селски. Но Цветелина е моя фаворит! Късмет.

10.   Засега вариантите ни са следните :

Ралица и Невена
Невена и Елица
Ралица и Калина
Калина и Елица
Ралица и Росица

Кое от тези съчетания ви звучи най благозвучно???

11.   Предлагам Лилия и Елица- съчетанието зву4и страхотно според мен. Които и цветни имена да изберете няма да сбъркате.

12.   само Ралица, звучи добре, за цвете примерно Камелия, Цветелина, Виолета.

13.   Помислете за имена като Роза, Жасмин, Камелия, Ружа, Елица и Лилия. Което и да изберете оба4е, за вас то ще е най-красивото и прекрасно име, защото с него ще наричате най-ценното си - детето си. Успех.

14.   Аз лично харесвам по-изчанчени имена. Дафне и Жозефа са ми любими. :3

15.   Лилия и Елица, както и Жасмин и Камелия зву4ат страхотно. Трябва много добре да помислим. Нямаме много време.

17.   Здравей! Първо искам да те поздравя и да ти пожелая леко и безпроблемно раждане и две красиви и здрави момиченца! От имената, които ти изброи на мен лично най-много ми харесват Албена и Калина. Не знам защо, просто ми звучат най-женствено и красиво, докато ралица изобщо не го одобрявам, някак ми неблагозвучно. Ако не искаше да празнуват на Цветница бих ти предложила Елена, изключително красиво име! Свързвам го с най-красивата жена на света Елена, дъщерята на Зевс, ако се интересуваш от гръцка митология разбира се. Друго, което много харесвам е Ема и Андреа, но Андреа всички го асоциират с фолк певицата. Иванките не ги свързват с Ивана, Емилиите и тях не ги свързват с фолк певицата, но като кажа Андреа и всички започват да ме питат защо ще си кръщавам детето на чалгаджийка. :D Теодора също много ми харесва, Тео значи бог, а Теодор или Теодора-божествена. И така, аз винаги търся някакъв по-дълбок смисъл в името от това, просто да ми звучи добре. Но от изброените от теб казах кои харесвам повече. :)

18.   На мен ми харесват Невена и Калина - звучат ми най-нежно.
Аз, един ден ако случайно ми се роди момиченце около Цветница - бих я кръстила Далия.

19.   Здравей! Името Ралица и на мен много ми харесва! Щом са близначки можеш да избереш имената Ралица и Елица! На мен имената Невена и Калина не ми харесват изключително много! Изборът си е изцяло твой! Мисля, че Ралица и Елица са страхотни имена за близначки!

20.   Цветелина и Елица

21.   Калина и Елица :)

22.   На колко години си, мило мое "бременно момиче"?

23.   Ралица и Калина от мен, както се казват и моите дъщери - само че не са близначки, а с няколко години разлика. Успех и леко раждане!!!

24.   Каквото и да избереш, все ще е хубаво. Ако ще избирам от такъв тип име, ти предлагам и още едно Далия.

25.   Диляна, Деляна-като мен, макар че някой ми казват, че празнувам на цветница, други на еньовден..

26.   Всички са хубави, което и от тях да изберете няма да сбъркате! Може също така Лилия, аз се казвам така, Далия, Орхидея имаше една начална учителка с такова име в нашето училище, Маргарита.

27.   Може също така и Жасмина, Цветелина ,Цветина ,Цветослава ,Камелия .

28.   Скъпа авторке,
сега забелязах, че между фаворитите ви за имена, фигурира едно, което не е цветно и не се празнува на Цветница. става въпрос за "Албена". Албена е име, измислено от Й. Йовков. Оригиналното е АБЛена (то празнува на Цветница, защото "Аблена" е вид божур, доколкото си спомням). Тъй като името, според Й. Йовков не било благозвучно, размества буквите "б" и "л" и получава името Албена, което, според него, най-добре описва героинята на едноиммения му разказ. Оттогава, също, се смята, че името произлиза и от думата "ален" (само теоретично).
От друга страна, Албена, би могло да се преведе от египетски (al-banni) като "хубава".
При всички случаи, ако кръстиш някоя от рожбите си "Албена", тя ще празнува на 28. 3, а не на Цветница.

От н. 2

29.   Бих избрала Елица и Ралица. Традиционни, красиви, български имена. Комбинацията между двете е много звучна, а и двете си имат лесни съкращения, с които ще ги наричат на галено. Докато например при Невена и Албена е малко по-сложно, а и имената ми звучат някак старомодни. Но все пак изберете комбинацията, която ви звучи най-добре на вас и с която най-добре си представяте малките принцески. Пожелавам ви да се родят живи и здрави, а на вас леко раджане и бързо възстановяване! Успех и когато ви е до това, драснете 1 изречение да ни кажете как сте ги кръстили. :)

30.   И от мен предложение - Розана, Далия, Камелия, Цветина.

31.   След предложението за комбинация в коментар 10, Ралица и Росица ми се струват най-удачни. И двете са хубави, а освен това и двете започват с една и съща буква, което ми се струва правилно за близнаци.

н. 3

32.   Едната - Ралица, другата- Невена или Калина.

33.   Цветница е един от най-прекрасните пролетни празници, но както тук някой е написал Еньовден, 24 юни е денят на билките и магиите. Предлагам ти Деляна и Яна. И двете са цветни, звучни, съпоставими и дълбоки. Тъкмо ще празнувате повече именни дни. Но както и да ги кръстиш, те ще са ти радостта в живота. леко раждане и много, много щастливи моменти! И да пишеш после, ей :)

34.   Калина и Елица са красиви имена, умалителните от тях също звучат добре.
Внимателно с Ралица, защото може детето да не може да казва Р...

35.   Цветелина и Елица от мен. Успех и леко раждане.

36.   Ралица и Невена, Ралица и Калина, или Калина и Невена.

37.   Боряна и Калина от мен

45.   Калина и Невена- благодаря мн на вс за предложенията.