Споделена история от Семейство

Мъжът ми тотално се промени!
Здравейте, аз съм жена на 31, а съпругът ми е на 40. От две години и половина сме заедно, а от 5 месеца сме женени. Не знаех с кого да го споделя, тъй като приятелките ми обичат да поклюкарстват, но все пак сме приятелки, за да се приемаме с недостатъците. Та, както и да е. С мъжът ми се познаваме много по-отдавна - запознахме се, защото работихме на едно и също място, но като цяло бяхме на здравей-здрасти 2-3 години и не се бяхме поопознали, докато една вечер не излязохме с общи колеги и си допаднахме. И така след около месец срещи, най-накрая решихме да обявим връзката си официално. Отначало той беше много мил и нежен. Отнасяше се добре към мен, правеше ми подаръци и изненади... като цяло мъж-мечта. Преди няколко месеца, както споменах решихме да се оженим спонтанно. Нито той ми е предлагал, нито аз на него просто взехме решението някак си изведнъж и има-няма след две седмици се оженихме, по-скромно, пък и за две седмици няма как да се организира цяла сватба. И тогава дойде преломният момент, в който всичко се промени или може би малко след това. Някак си отношението му към мен се промениха и стана по строг и студен, дори бих казала на моменти груб. Вече не ми прави подаръци, изненади, сексът вече не е същия - няма я тази тръпка. Като го казвам това не си мислете, че е като онези "мъже" от филмите, които се напиват и бият жените си... не е до такава степен, въпреки че кажи-речи всеки уикенд се събира с приятели и се напива и съм го правила на проблем, дори вдигнахме скандал за това. Имам чувството, че се омъжих за съвсем различен човек от това, за което го мислех. Моля ви дайте ми съвети, мислех си дори да пробваме при семеен психолог или там както се казва, за да разрешим проблема и да сме, както преди, но силно се съмнявам, че ще се съгласи. Не искам да се разделям с него, защото го обичам, но като че ли той вече не изпитва същите чувства, каквито е изпитвал някога. Благодаря предварително

Коментари

1.   " но като че ли той вече не изпитва същите чувства, каквито е изпитвал някога. " - и какво ще направи семейният психолог, ще му налее чувства ли? Защо търсите промяната все в мъжете. Точно обратното се получава, без брак жената е по сдържана и внимателна, а след като сключи брак, става неузнаваема. Причините са много, но на първо място е тази, че жената си мисли, че е вързала вече бика за рогата и няма къде той да й избяга. Става по сприхава, по взискателна, по обидчива. Това се усеща от мъжа и той се променя, усеща грозящата го опасна промяна. Започва семейната борба, жената се опитва да го превъзпита, мъжът всячески се бори да запази надмощието си и ето резултата, авторката го описва. Авторке, никакви психолози няма да ви помогнат, търси причината за промяната на мъжа си, само в твоето поведение. Като всяка жена и ти си мислиш, че правиш най доброто за мъжа си, но дълбоко се лъжете. За да задържиш брака си за дълго, трябва да станеш още по мила и разбрана, отколкото си била. Ако на мъжът му е уютно в къщи, повярвай ми, няма да иска да излезе от дома. От всичко, мъжете най обичат семейният уют и спокойствието. Тогава те са щастливи и правят и жените си щастливи. Ето това е психологията която ще промени мъжа ти към добро.

2.   Изчакай с децата, внимавай да не забременееш, докато не си изясниш това положение.

3.   Човек не се променя изведнъж /освен ако нещо извънредно и стресово не се е случило в жвота му/. Той си е бил такъв. Просто, след като сте се оженили, вече е нямало защо да пази поведение. Вероятно преди брака не сте живяли дълго заедно. А когато не живееш с някого, няма как да опознаеш и лошите му черти.

4.   По-скоро слепотата от влюбването ти е преминала, нали си чувала, че любовта е сляпа? :) Странно ми е как така спонтанно сте решили да сключите брак. Това е сериозна стъка, иска се повече време за нея, когато първоначалните емоции са поотминали и опознаването е по-комплексно, включващо и неромантичните неща от живота, които преобладават в него.

5.   Ти си писала, че не искаш да се разделяш с него, но най - добре ще е точно така да направиш, защото направите ли дете ще стане още по - лошо. И ще е много лошо за самото дете, защото непрекъснато ще имате разногласия и дразнения и всичко това ще се отразява на детето.
Запитай се всъщност наистина ли обичаш този човек такъв какъвто е или всъщност обичаш идеята, че имаш мъж.
Ако е второто, както и аз мисля въщност, то тогава отлитай. Потърси човек, който ще ти се отдава така както желаеш, човек който ще ти бъде истинска емоционална опора, а не такъв, с който да се чувстваш самотна и пренебрегната - то тогава по - добре да си си само по принцип, реално, наистина.

6.   Така ли искаш да живееш цял живот? Само на 31 си. Не е срамно да сгрешиш, все още си в началото на тази връзка и имаш шанс да живееш по-добре. Може да се изнесеш, ще почнат пак подаръците, обещанията, до първото дете и после още по-лошо ще стане. Не обяснявай много на приятелките си, просто не вървят нещата и толкова. Изнеси се, премисли, отиди някъде сама и направи най-доброто за себе си.

7.   Същото се случи и с мен, но бяхме тогава по на 23. Коренна промяна след брака и в крайна сметка се разведохме, щото не го изтраях. Не казваш дали има деца от друга жена, но на 40 години ако още се развява с приятели и не мисли за наследници, значи нещо не е наред. Най- важното е. промяната в отношенията ви. Ако не вървят сега, никога няма да потръгнат. Късмет и дано бързо вземеш правилното решение!

8.   Най-важното е да обясниш на съпруга си, че бракът е доброволно начинание - не е длъжен да остава в него, ако не иска, и не е до живот. Или казано по друг начин, нито си му в кърпа вързана, нито ще чакаш смъртта да ви раздели, ако нещата не вървят. Това незабавно ще върне тръпката, ако изобщо нещо може да я върне. Много хора смятат, че като се оженят - нещата са сигурни и спират да се стараят, дори и да се вълнуват от връзката си и от другия човек, разчитат на предсказуемост, а това не е вярно - бракът е приключение с неочакван край и е по-голямо предизвикателство от свободната любов, защото иска повече усилия, за да останете заедно. Всъщност това и до тебе се отнася, не само до него - ако искате да имате връзка, ще се борите за нея, ако ли не - никой не ви държи насила заедно - развод и който от къде е.

9.   ... Ами вече те е вързал. За какво му е да се напъва да ти прави подаръци и изненади. Сега си показва истинското лице.
Повечето мъже са точно такива като мъжа ти... включително и моя. Това е жестоката истина...
И аз искам подаръци, изненади и мили думи, но няма. Старая се да съм спокойна, добра, разбираща и подкрепяща. Но и това не е достатъчно явно... така ще си я караме.

10.   От авторката... много ви благодаря за съветите! Мисля да спретна един по-сериозен разговор за взаимоотношенията ни и нас като цяло. Ще дам поне още един шанс на брака си... няма начин с лека ръка да захвърля всичко. Ако трябва ще си починем един от друг за 1-2-3 седмици, колкото е нужно и ако нещата продължат така може и да започна да мисля за развод, макар че не искам да се стига до там. Отново благодаря

11.   Здравейте на всички!
Аз самата приключих една такава връзка съвсем скоро с дете на 6 години и слава богу без брак. Просто все се надявах човека да се промени към по- добро, но уви...
С годините нещата става все по- зле и благодарение на безхаберното му отношение към мен и детето аз се чувствах нищожество. Грижата за всичко беше само моя. Дори и за сметките и накрая просто аз се отвратих от него. И той е на 40, даже малко повече. Такива хора не се променят. Тръгнах си с детето и започнах живота си от начало, но ако все още нямаш дете мисли.... Дай си сметка какво искаш от живота, искаш ли да превъзпитаваш стар ерген? От сега ти казвам, че няма да стане. Успех от мен