Споделена история от Тинейджърски

Работа като сервитьорка
Здравейте! Момиче съм на 17 години и искам да си намеря работа край морето като сервитьорка или рецепционистка в хотели. Владея български, руски и турски език но съм непълнолетна и ме тревожи факта, че няма да си намеря работа. Някой ако има опит да пише.
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Сервитьорка и на 16 ще те вземат. Стига да не си некадърна...
Но рецепционист без никакъв опит и образование - не си и мечтай.

2.   От номер 1 - забравих да спомена нещо. Ако държиш да работиш в хотел, мисля че като портиер ще те вземат.

4.   Смело отивай!

И недей да питаш за мнения тука или някъде другаде, защото всеки ще ти каже по нещо негативно - с цел да ти бутне ентусиазма, да те сдуха, та като отидеш там да си притеснена и скована и да не те вземат, а ако има как и да те откажат изобщо да не се пробваш.

А там хората, като те видят, че си позитивен човек, ентусиазиран за работа, знаеш 2 езика освен български просто няма как да не те вземат и като рецепционистка.
Смело напред!

5.   Вие изобщо знаете ли какво означава да си рецепционист?
В два езика и без образование и опит в сферата, няма да стане! И осемдесет езика да знаеш, пак няма да стане. Нито с усмивка и ентусиазъм. Те по хотелите най-обичат да смазват ентусиазма на хората, не тук е проблема. под осемнадесет рецепционист никъде, ама никъде няма да са толкова глупави, че да те вземат на работа. Съжалявам, че трябва да ти "убивам ентусиазма", ама е по-добре да не вирееш толкова из облаците. Така и така, си писала, че искаш сервитьорка - ми сервитьорка стани, по-добре ще ти е и без друго. Да си рецепционист не означава само да приемаш хората с усмивка зад бюрото...
Искаш някой с опит - някой с опит ти пише.

6.   Хаха, номер5, ами ако все пак я вземат, ти какво - ще си изядеш ушите ли :)

7.   От номер 1, 2 и 5 до номер 6 - Ако случайно я вземат на работа, ще се зарадвам за нея.
Защо да си ям ушите при положение, че и аз съм рецепционист? Прекрасна работа е, добре платена е, ама не е за 17 годишни деца без опит в сферата. В хотела, в който работя изгониха три като нея, мислещи си, че на 17 можеш всяка работа, едва ли не, да имаш.
Просто ѝ казах да не лети в облаците, за да не съжалява накрая.

8.   Ами по - добре да полети и стигне поне донякъде,
отколкото да се сдуха от приказки, ей така предварително нали - това не е за теб, оново не е за теб, най - много само еди какво си е за теб, ама пак не е сигурно нали... и накрая хич да не се и пробва нищо.

И недей така да слагаш под общ знаменател всички 17 годишни хора, да не почнат и хората на твоята възраст да ги слагат под общ знаменател...

9.   Аз работя като рецепционистка, не по морето, а в София и мога да ти кажа, че под 18 няма да стане, защото едно от изискванията е минимум средно образование, а ако имаш и висше в сферата на туризма-още по-добре. Освен това се работи на смети, а под 18 ти е забранено да работиш нощем, така че... нямаш шанс да те вземат. Да не говорим, че английският е задължителен. Всеки друг език ти е плюс, но без английски...
Така, че пробвай се за сервитьорка. Мисля, че там няма да имаш проблем. Моя братовчедка сервираше още на 16. Само, не поемаше нощни смени (обясних ти защо), но иначе си беше ок. Само трябва да си усмихната и пъргава и ще те вземат.
Успех! И браво за решението. Вместо да си губиш цялата ваканция в мотаене и глупости си решила да правиш нещо полезно, защото така се придобиват трудови навици и после като тръгнеш да си търсиш постоянна работа ще ти е плюс.