Споделена история от Семейство

Име за момиче?
Здравейте, съжалявам за поредната тема за имена.... Но с мъжа ми ще си имаме момиченце, и сме избрали за имена Ева, Жанет, София, Виктория, Изабел, Беатрис, Лора, Алиса, и Симона. Всички тези имена много ни допадат, и се чудим кое от тях да изберем. Моля ви помогнете ни с избора, кое от тях ви харесва най-много?

Коментари

1.   Скоро едни познати си кръстиха щерката Елита... На Елиза, не Елица, а точно Елита (подобно на китайските ментета "Елит"), за да покажат колко е "елитна". Снобарията граници няма!
А и напоследък е модерно да си кръстиш детето с изчанчено име, приличащо на българско такова, но с правописна грешка. За да покажеш колко си над нещата, може би.

2.   Лора ми харесва най много! ☺

3.   По 1 глас за Ева и Симона. Имена като Беатрис, Алиса, Жанет, Изабел са прекалено нестандартни. А Виктория е прекалено често.

4.   Симона звучи най - малко странно и необикновено. Другите са малко като детска героиня от приказен филм. Идват ми в повече. Все пак това дете ще порасне и няма да му отиват подобни имена в зряла възраст. Симона е много красиво име, обаче.

5.   Жанет, Изабел и Виктория ми се стуват някак си по-американски. Махаме ги! Нататък- Жанет и Беатрис също са имена от този сорт- и тях ги махаме! Ева, Симона и Лора са хубави, но са много често срещани. И те отпадат! И накрая Алиса изглежда добра идея, но и София също е красиво име! Избери между Алиса и София

6.   Аз предпочирам ако имам момиче да го кръстя с чуждо име. Предпочитам тях защото българските не ми дооадат кой знай колко а и ми звучът някак си грубо. Алиса е добро име както и Изабела, но става твърде популярно напоследък, а Беатрист като стара баба :D.
Другите са хубави също, но бих се спрял на Алиса или Лора.
Извинявам се за правописни грешки, все пак несме съвършенни ;х

7.   Ако я кръстиш Алиса, другите деца със сигурност ще й се подиграват. Не че има защо, но просто хората са такива.

9.   Александра и Лорета любими имена. Самуила също, но всеки си има вкус...

10.   Много изискани такива, аристократични имена сте ѝ измислили, ха ха! Не, че има нещо лошо. Моите предложения:
Райна, Димитринка, Златка, Ивана, Мартина, Здравка, Живка, Пенка, Драгана, Драгомира, Цветомира, Ивета, Цветослава, Мирослава, Йотка, Елеонора, Симеона, Даниела, Цонка, Пешка, Цеца, Цецка, Йорданка

С две ръце за национализма!!

11.   10, тя все пак няма да ражда баба. Чак пък Димитринка, Пенка, Цонка и Пешка. Само дето Кичка, Спаска и Петранка не си добавил. Национализъм, национализъм, ама чак пък толкоз. Ти от национализъм си го обърнал на ретро.

12.   Единственото, което ми хареса от всички изброени е Виктория, защото е много красиво име, но пък всяка трета вече се казва така. :д

14.   Само София и Симона ми харесват.

15.   Нито едно от имената, на които сте се спряли, не ми харесва. Моите предложения са: Мая, Дора, Деница, Зорница, Камелия
Беатрис изобщо не ми харесва, а Виктория е наистина много често срещано.

16.   Жанет, защото по-рядко се среща и е много хубаво.

18.   София, Симона и Виктория

19.   От всичките имена единственото, което ми харесва е Виктория.
Въпреки, че очевидно българските имена не ви допадат, ще предложа няколко, както и техните значения.

Рада-Радост. Ако сте чели " Под Игото", Рада Госпожина е силно впечатляващ персонаж.

Божидара-Дар от бога.

Йоана-Богопомазана

Яна-На старославянски означава река. Използвало се е като пожелателно за дълголетие.

Деница- От звездата "Деница". Родена на зазоряване.
Деница е народното име на планетата Венера, тъй като тя е последната звезда, която изчезва от хоризонта сутрин.
Деница е първият ангел качил се на небето.

Детелина, Виолета, Ралица... имена на цветя

Вероятно тези имена ви звучат много селски, но имайте предвид, че чуждите имена сигурно звучат на западняците по същия начин.
И все пак не е толкова важно какво име ще носи вашата дъщеря, а какъв човек ще я направите, защото човек създава името, а не името човека.

20.   Е ва и София, а защо не я кръстите на някоя от бабите, вече не е на мода ли някои хора си кръщават децата със странни имена вмезто да го кръстят на баба му дето се казва Мария например.

21.   Кръстете я Никол. Преди няколко години всяко първо момиченце се казваше Никол. Затова и вие не се цепете от колектива. Явно, че българските имена много не ви допадат. Но има много имена като Мустафа, Амр, Густаво, Диего... и т. н. Защо да не го кръстите на някое от тях? Само предложение.

22.   От изброените най-много ми харесва Симона. Любимите са ми Елеонора и Елица. Според мен избери някое в което има 'р'. Звучи по-представително и 'командва' езика. Разбира се това е мое мнение.

23.   Сега ще ти дам моето мнение за всяко едно име.
Ева е хубаво, кратко точно и ясно, но има шанс да се бъзикат с нея като е Ева, тогава къде е Адам.
Жанет ми звучи селско и все едно идва от някоя дълбока провинция.
София е хубаво, но човек се чуди как да го изговори, някой ще го казват както ти го мислиш, а други все едно казват името на столицата.
Виктория е готино, но както казаха другите е прекалено срещано.
Изабел е красиво, но ми звучи турско или арабско.
Беатрис е единственото име, което ми харесва от тези.
Лора е грубо и никак не ми харесва, повечето кучета се казват по този начин.
Алиса определено ще има подигравки, по-добре го смени на Алисия, ако държиш на това име.
Симона също ми харесва както Беатрис.
Предлагам ти : Елибазет, Екатерина, Емануела

24.   Ева, Жанет, София, Виктория, Изабел, Беатрис, Лора, Алиса, и Симона

Ако я кръстите Алиса, като поотрасне и ще започнат да и се подиграват, че живее в страната на чудесата! Ако я кръстите Беатрис или Изабел-ще и се подиграват, че е кръстена на сапунен сериал. Жанет-ще я мислят за французойка и има дълго да обяснява. Според мен Ева, Виктория, Лора и Симона са по-приемливи и красиви.
На мен най-много ми харесва Ева от изброените.

25.   На мен лично всички ми харесват освен Симона, това име някак си ме дразни... Най-хубаво от тях е Изабела или Виктория и Беатрис е красиво име! Надявам се да съм Ви помогнала!

26.   Изабел или Беатрис, навсякъде се среща Симона и на мен лично не ми харесва това име ( никак даже )И Виктория е хубаво име, но се среща често, а също така и Жанет ми харесва, но познавам едно момиче с това име и не спират да й се подиграват... Много лошо поколение... Надявам се да съм ти помогнала, но аз лично съм за Изабел ще я наричат Изи или Бела и също така съм влюбена в името Беатрис, нека нещо по-различно и интересно!

27.   Убедила съм се, че кратките имена са за предпочитане, иначе цял живот все не те помнят, все те бъркат - като цяло само проблеми от дълги, сложни и засукани наименования. Ева е много красиво, малко религиозно също, поетично, също и Лора - лириката се лее отвсякъде, особено пък от Яворовите стихове, но като знам трагичната й история бих се позачудила дали да си кръстя детето така. Ще си позволя да предложа и една вариация на Жанет - Жени (не Евгения! ), кратко и слънчево ми се струва, дори като някой й се ядоса няма да може да бъде груб, назовавайки я - все си е Жени.

28.   Изабел и Беатрис

29.   Никол - най-грозното и грубиянско име. Не я наказвайте така.

4- и 5- буквени кратки имена - типични за едновремешните простовати хора с по-много деца. Не са трудни за помнене и лесно ги викаш докато работят на нивата. Примери за груби кратки селски имена за избягване - Неда, Рада, Дара и т. н.

Наистина ако държип на Алиса - вариантът с Алисия е по-добър.

Що за съвет, да я кръсти на бабите? ! - все пак името се слага, за да различи човека от останалите, а не като викнеш да се обръщат петима. Ако беше така, можеше направо да нямаме имена и просто да викаш "ей, момиче! " вместо "ей, Виктория" и ще е все същото.

30.   А за български имена мислили ли сте? За момиче е много хубаво Ирина. А и на Запад няма да имат проблем с това име, нито с произношението му, все пак всички знаят коя е Ирина Шейк, примерно.

31.   Иначе от вашите Алиса, София или Изабел. Може би София е най-хубаво.

32.   София или Ева

33.   Аз мисля да кръста моето дете Беатрис много е хубаво и ще я наричат на кратко бети или бея