Споделена история от Семейство

Проблемни деца
Здравейте, пиша тук, защото искам вашите мнения и съвети.
Имам дъщеря в 10-ти клас, но от няколко месеца ми се оплаква че имало група момичета, която се подигравала на външния й вид, постоянно имало коментари по неин адрес. Аз й казах въобще да не им обръща внимание на такива, винаги ги е имало и винаги ще ги има, а и скоро ще намерят с някого друг да се занимават. Важното е, че нямаше неща от тип на побоища, бутане и т. н. Послуша ме тя, сякаш затихнаха нещата, но не!! Тази група с деца започнаха да се занимават с нас, да ни следят, разбраха имената ни, даже колата ни разбраха и до ден днешен се опитват да намерят начин да ни добавят във Фейсбук или Скайп или където ни намерят името. Нанасят ни материални щети, вече даже ми знаят работното време и работното място, седят понякога и чакат да ме видят как се прибирам, ако отида до кварталното магазинче пак ще видя някого да ходи след мен дори и за кратко. По-рано като извеждах кучето ни, идваха да го галят, но аз тогава въобще не ги знаех кои са и какво искат, викахме полиция два пъти, но нищо не казаха, даже не им се занимаваше с нас да чуят какъв е проблема. Звънят и по телефоните, никаква идея откъде са ги взели и като вдигна - говорят простотии и се смеят. Побъркват ни тотално, бих искала да знам някой имал ли е същите проблеми, как сте се справяли и съвети. Поздрави!

Коментари

1.   Говорете с родителите им незабавно да вземат да ги сложат у ред. Ако няма ефект жалба до , прокуратурата и изкарване на ограничителна заповед от съда. Я ги виж ти наглите пикльовци.

2.   Всичко се решава со кротце, со благо и с малко кютек. Изпробвана рецепта, доказано работеща. Поздрави!

3.   Това не е нормално, но да се стигне до тук явно има и други причини. Може да поговорим с директора на училището, но много е мътна тази история, чак и с вас да се занимават и да си губят времето да ви следят като пазарувате.

4.   Или опитвате да се свържете с родители, или мъжът ти да отиде да ги понабие малко, или трети вариант който е най-лошия и краен - местите я в друго училище ако можете, сменяте си номерата или поне записвате тези, от които ви се обаждат и в никакъв случай не се давате. Бъдете твърди и не обръщайте внимание да тия пишлемета.

5.   Отиваш в училище, свикваш среща с родителите, вдигаш аларма сред учителите. Ти си родител, имаш авторитет. Ако не се получи, викаш някой як мъжага да ги сплаши. Толкова са изпуснати тези деца, че думите няма да се докоснат изобщо до малките им мозъци.

6.   Здравейте, първо искам да изразя възмущението си от наглостта на такива индивиди, 16 годишни лапета, още взимащи пари от мама и тате, но преследващи хора на възрастта на родителите им.
Второ, ме изумява как вие сте предложила решението на детето си- да не им обръща внимание- те ще си намерят друга жертва. Логиката е стига да не е моето дете, какво ме интересува? Точно заради това държавата ни затъва. Струва ми се доста по-нормално първо да говорите с класния ръководител, директора, родителите на децата. Не може 3-4 момиченца да тормозят цяло училище, защото така са решили. Попитайте дъщеря си дали има друг деца, които също са обект на тормоз- поговорете с родителите им, съберете се и говорете с директора.
Ако това не даде резултат аз бих потърсила медийно внимание, бих казала на родителите на децата, на директора, че ще се постарая да изтипосам децата им на първа страница по темата : Тормозят ли детето ви в училище, а институциите на правят нищо? И ще го направя.
Но последният ви вариант е да изместите дъщеря си, ако не ви се занимава не мислите, че ще има резултат.
Проблема с тормоза в училище е голям по целия свят, децата се срамуват кажат на родителите, да говорят за проблема, защото ще им се смеят. Трябва да има разговори в училище по тази тема, да разберат, че няма нищо срамно за тормозеното дете, а за тормозещите, защото само слабите си го изкарват на групи върху по слаби. Ако са смели ще се мерят с равни.

8.   Това вече е прекалено! Всеки е имал шантави съученици, но това вече излиза извън контрол. Говори с родителите им и ако няма никакъв ефект пак пусни жалба в полицията. Колкото и да са смешни нашите полицаи, все в един момент ще трябва да реагират. Защото едно е да ти говорят глупости в междучасието, съвсем друго е да упражняват системен тормоз върху цялото ти семейство! Това вече си е престъпление.

9.   Номер 5 - в случая родителите очевидно нямат авторитет, иначе нямаше да се стигне дотам. Изобщо не ми се вижда редно, някой като тормозят детето му, да му дава съвет да мълчи и да си търпи с надеждата, че тормозът ще спре от самосебе си.

Иначе малко нереално звучи цялата история. Как при увредено имущество, ежедневен телефонен и вербален тормоз и какво ли не, няма да има предприети мерки. Ако историята изобщо е истинска, очевидно се държите крайно плахо и несигурно - иначе деца не биха си позволили да ви превърнат в жертви.

Ако толкова не сте способни да си защитите и отстоявате сами правата дори пред институциите, то наемете адвокат да подаде нужните жалби и да задейства съответните законови механизми вместо вас. Айде вие сте на години - ама това дете, както го възпитавате и от примера, който вижда - цял живот ли ще го тъпчат и унижават? Не само че хлапето е неуверено, ами да вижда как насилниците унижават и родителите му? Имате ли идея какъв удар е за детската психика това? Себе си, ако нямате смелост да защитите, поне заради детето си го направете! Спрете да се скатавате и да се надявате, че проблемът ще се реши от самосебе си или на децата ще им омръзне...

10.   Малеееее, каква е тази наглост, какви са тези противни хлапетии? ! Ужас! За пръв път чувам за история, в която родители са жертва на тормоз от страна на някакви пикли/пикльовци, наистина, до тук ли стигнахме вече? ! Авторке, вземете се в ръце със съпруга си и отивайте в училището. Говорете с класния/ директора, вземете контактите на родителите на въпросните хлапета и действайте! Изобщо не трябва да се смущавате от ситуацията, а напротив- много твърдо и решително да направите нещо. Ако е нужно, жалба в прокуратурата подайте, или ги снимайте и ги изтипосайте в някоя медия, да станат за смях. Направо съм отвратена, и не знам от кого повече - от тези гнусни хулиганчета или от безотговорните им родители.. сега са започнали да ви следят и да ви звънят, ами ако утре решат да се насъберат около вас 4-5, и да ви ступат, докато пазарувате? Не ги познавате, нямате идея колко агресивни могат да бъдат. Каква е гаранцията, че това няма да се случи.. недейте да стоите и да чакате проблемът да отмине!

11.   Ужас... нямам думи. Нещата явно са загрубели. Смятам, че от разговори полза няма да има - тези идиотчета отдавна са " изпуснати", родители и учители нямат авторитет пред тях. Затова, аз ако съм на ваше място, с чиста съвест "приобщавам " на моя и на страна на семейството ми някой силовак. Той ще им реши проблемите и за напред.