Споделена история от Семейство

Как да преживея това, че убих детето си?
Здравейте. Казвам се Магдалена, на 24 години. Искам да споделя историята си с вас, моля ви за съвет, защото мисля, че за мен изход няма, как да спре тази болка?

Преди 2 години направих аборт. Човекът, с когото бях не пожела да поеме отговорност. От момента, в който помислих за аборт и сърцето ми се сви от болка, почувствах,че ако го направя няма да мога да го преживея. Реших да родя детето си, бях готова на всичко, да си съсипя целия живот и не ми пукаше за това, защото знаех, че ще страдам още повече, ако го убия. Но за да си стъпя на краката, разбира се ми трябваше малко помощ, докато родя и т.н.е невъзможно да работя и така поисках помощ от майка ми, не съм искала да я товаря цял живот, а исках само да ми помогне в началото.

Тя обаче беше категорична, че няма да ми помогне, дори ме молеше със сълзи да направя аборт, каза, че не съм я била обичала и да избирам, или нея или детето ми. Изплаших се, че няма да се справя сама, а и нейният глас как ме молеше направо ме съсипваше, аз много я обичах.

Направих аборта, въпреки, че знаех, че цял живот няма да го преживея и точно така стана. Вече 2 години не спирам да се измъчвам, няма ден, в който да не плача и страдам, сънувам кошмари, болката е ужасна, сякаш има нещо в сърцето ми и не го пуска, боли много, постоянно се обвинявам, тежи ми много. Вече нямам желание за нищо. Преди бях човек с мечти, сега абсолютно нищо не може да ме зарадва, вече нищо не искам в живота си. Как да продължа напред, боря се, но как като знам, че това дете е имало сърце, аз направих аборт в 2-я месец, но навсякъде пише, че детето в 6-тата седмица вече има сърце!

Как се живее така като знам, че аз съм убила детето си? Как да продължа? А с майка ми от тогава не си говоря, не мога да и простя, че не ми помогна в най-трудния ми момент в живота и то след като и казах хиляди пъти, че аз няма да го преживея. Сега, ако можех да върна времето назад, никога не бих го убила, въпреки, че тя ми обърна гръб, все щях да измисля нещо, но се изплаших тогава, но е късно вече, няма връщане назас. Моля ви, помогнете ми!

Коментари

51-100 от 139

52.   Аз съм номер 43 и моля 48 да не пише от мое име.
До 44 добре нека сменим думата дете с ембрион. Така е по-точно наистина.
Не исках да се намесвам в спора на детето кога какво му се оформяло, но не виждам голям смисъл в това да се отдава значение на органите, които ембрионът е развил в определена седмица. Авторката просто се хваща за това, че то вече имало сърце. И какво от това? Ако първо се развиваше далака дали щеше да говори така? В случая това не е и толкова важно. Според мен тя просто не иска да приеме станалото и се вкопчва във всяка подробност. Сигурно е грубо, но тя наистина има нужда някой, или тя самата, да й набие малко ум в главата, за да се вземе най-после в ръце. Със съжаление нищо няма да се оправи.

53.   От 44 до 52... определено съм съгласна!

54.   37, извинявай, приятелката ти малоумна ли е да се докара дотам или просто е курва? Такава жена заслужава да я кастрират.

55.   Предполагам номер 37 го е казал саркастично. Едва ли има жени, освен циганките, които са правили повече от 2 - 3 аборта. В смисъл, поне аз не знам да има такива. А и колкото и да ти се случи имаш мозък и акъл после да се пазиш или пък да родиш, защото с всеки път шанса намалява

56.   37 съм-не го казах саркастично! Това е истината, лично аз се пазя, ако ми се случи и не съм готова, няма да се колебая изобщо. Отгледана съм в семейство, което не са били готови-еми съсипаха ми живота. За какво въобще ме роди майка ми само да ме тормозят... Това е бавно и мъчително убийство, а не аборта!

57.   То българите не стават готови за дете буквално никога, защото са безотговорни и все си търсят фалшиви оправдания. За това има 250 хиляди семейства с репродуктивни проблеми. Я са минали възрастта вече, я имат аборти зад гърба си, но няма да си признаят никога, и ще продължават да твърдят, че абортите не водят да безплодие. Направо е жалка тази действителност.

58.   Струва ми се, че номер 57 е прекалено краен. Не трябва човек да е толкова черноглед и зле настроен към света. Не всички са безотговорни или не готови за дете. Я си представи сега едно момиче - изнасилено.... и бременно...
Как няма да направи аборт?
Просто си жив пример за това как българите постоянно съдят другите и не виждат себе си. Погледни в огледалото, погледни делата си, тогава ще съдиш по - малко останалите.

59.   Аз подкрепям 57! 58, никой не говори тук за изнасилване. Това е частен случай. Става дума за разни безмозъчни пикли, които се е*ат без гуми и после... не съм готова. Еми, като не си готова, що не се пазиш? 90% от абортаджийките са точно такива безотговорни същества.

60.   58, никого не съдя, само си изказвам мнението. Всички българи сме свикнали да обвиняваме държавата за проблемите си- държавата е виновна, че не искаме да работим и чакаме да се "реализираме" за да получаваме добри пари и чак тогава я едно дете, я ни едно. Е, хубаво, но тази реализация при повечето хора си остава далечна химера и въпреки образованието си, взимат заплата, колкото и един продавач взима. Не се изказвам, нито против, нито за абортите. Но извинявайте за 2010 година има около 50 хиляди аборта... къде ни е акъла и сексуалната култура? Безобразие! Колкото и да не ми се иска да го кажа- заслужаваме си и безплодието, и катастрофите, и положението и всичко.

61.   Има логика в думите, аз не споря, но има жени, например като мен, които са правили аборт и сега какво? Просто понякога е неизбежно, например по медицински показания...
Относно безмозъчните пикли, не бих се изразила точно така, но да и това е така, че малки деца, които би трябвало да си играят с кукли правят секс и после забременяват, защото не се пазят.
По мое време беше нормално да правиш секс към 18 - 19 годишна възраст, а сега още от 10 - годишни го правят, което не е хубаво, защото се подлагат на опасности.

63.   61, аз съм 59. Когато е по медицински съображения, мисля, че никой не би те осъдил. Ако се застрашава животът и здравето на майката, даже е препоръчително. Но да знаеш, че точно в този момент последното, което ти трябва е дете и да продължаваш смело да си се "пазиш" с прекъсване на акта или въобще да не взимаш мерки... извинявай, без значение на колко си години - и на 30 да си и на 15 да си - все си си безмозъчна пикла. Детето какво ти е виновно, че ти не се пазиш? Ти си тази, от която зависи дали да забременее или не. Според мен, който си е направил бебе - да си го ражда и да си го гледа. Хората трябва да се научат на отговорност. Изключвам само случаи, в които лекар се е произнесъл против задържането на детето по медицински причини и случаи, в които жената е забременяла след изнасилване. Другите нямат оправдание.

64.   Вижте, тези спорове тук няма да помогнат на момичето! Нито пък мотивите, с които се оправдава абортът. Поне мен ако бях в това положение ничии "мили" приказки не биха ме накарали да си променя позицията за абортите, защото просто съм се информирала и знам какво представляват в действителност. Вероятно и авторката за толкова време се е поинтересувала.
Мила пиши как си, важното е не да забравиш за случилото се, а да простиш на себе си и на майка си и да продължиш напред. Като се надявам преживяното да те е направило по-добър човек. Целивки! №18

65.   Незнам дали има много разлика в последиците при медицински съображения или просто ако си реша ей така от нищото. Дето се вика - всички на едно място ще отидем накрая. Пазя се много добре. И се надявам да имам усоешен опит, когато реша да повторя опита си. Засега нямам оплаквания, дано няма и занапред. За прекъсване на акта и дума не може да става. Аз на мъжа ми не му давам дори да ме пипне ако си докосне бельото дори. Искам да стане, когато го планираме, а не да ни изненада.
Не мисля, че безмозъчна пикла е и жена на 30. Все пак по - малките го правят с друг мотив и са по - неосъзнати, докато аз например ако не се пазя приемам, че може да стане и нямам проблем с това, защото така или иначе го планирам.
Аз мисля, че всеки който роди си гледа бебето, мнооого малко жени успяват да избягат от майчинският си инстинкт, който се заражда твърде рано - още в първия месец бих казала от личен опит.
Всяка жена знае за себе си причината. Не мисля, че една жена трябва да задържи дете, след като няма доходи или нещо подобно. Твърде крайно и осъдително казваш нещата. Както казах - с медицински показания или не - и двете са еднакво опасни... тогава какъв е смисъла да подкрепяш само едното? Незнам :)
Спорове по този въпрос винаги ще има, докато не ти се случи на теб и не видиш света през нашите очи.

66.   Евала на 64!

67.   Ами, подкрепям едното, а отхвърлям другото, защото едното е морално оправдано, а другото не е. Не можеш да си разчлениш детето, само защото така ти е кефнало. Ако, не дай Боже, въпреки всички предпазни мерки, ми се случи да забременея в неподходящ момент, сигурна съм, че ще задържа детето си.

Вярно, че не помагаме особено на бедната Магдалена. Но, поне чрез нашата дискусия бихме могли да допринесем за това, да няма повече жени като нея. Маги, ти си добро момиче. Подвели са те. Изкупила си вината си милион пъти, трябва да го преживееш. Всички грешим, важното е да си вземем поука и да не го правим повече.

68.   И все пак продължавам да не виждам нормално обосновани аргументи на тези, които са против аборта... Какво значи "морално оправдано"? Моралът варива според възприятието на човек за света и се изменя с течение на времето! Ние тук се обосноваваме и от духовна гледна точка, и от физическа... Няколко човека се опитваме да обясним, че физически не е човек, а няма и съзнание в тези първи седмици... Но никой не чете! Затова и няма да се повтарям. А вашето си остава само начин на ВЪЗПРИЕМАНЕ на нещата, което даже не е аргумент... Не мисля, че ще се стигне до някакво развитие в спора. В крайна сметка-който реши-нека ражда, който не- да абортира. Никой не може да му се меси в избора.

69.   Една моя позната също като теб говореше, но съдбата реши да я изпита. За жалост нямаше как да го задържи, понеже беше на средата на висшето си и не се издържаше сама, понеже беше редовно, а е в такава специалност, че трябваше да учи усилено през годината.
Всеки има право да направи избора си.
Магдалена, сега ще се обърна към теб, не искам да размивам темата ти, точно когато се нуждаеш пт най - много помощ от нас!
Не се притеснявай, някой ден ще си имаш здраво бебе, ще бъдеш майка, простоп сега не ти е бил момента. За няколко месеца болката отшумява, насъбираш нови сили за бебчо и така. Не мъчи организма си с терзания.

70.   №68, аз писах под 63 и се включвам отново за да си изложа тезата защо съм против абортите!
Порво това е въпрос на гледна точка, и всеки гледа от своята камбанария. За някои абортът е убийство за други е удобен вариант за поправяне на грешка. За някои ловът е убийство, за други -спорт. Някои са вегитарианци, защото ненавиждат начина по който е убито животните, други ненавиждат кожени палта поради същата причина.
Във всички случаи по-горе се убива живо същество, макар и да го наричаме с други имена. В тази връзка ако абортът не е убийство, как би го нарекла? Едно дете няма никога да види бял свят. Няма да порасне, няма да има право на живот, защото избора на родителите, в частност този на майката е бил такъв, , защото в 90% от случаите "родителите " на този "ембрион" са се забавлявали без да мислят за последствията, защото според Закона и обществото това е рутинна медицинска процедура. Е да ама не съвсем!
Както писах преди време в същата тема ембрионът на 18 ден има сърдечна дейност, на 40 дни нервни импулси, до края на третия месец всичко вече му е оформено, въпреки че ще трябва да прекара още шест месеца в майчината утроба за да може да ссъществува самостоятелно. Животът започва със зачеването, не с раждането. Никой не го е донесъл щъркела, всеки е бил ембрион в началото на живота си. И ако родителите на всеки от нас не са го заченали в точно определен момент... нямаше да ни има днес. Не знам чия беше мисълта... "ако жените имаха стъклени утроби, никога не биха направили аборт"! Това, че не виждаме вътреутробното развитие, не означава, че трябва да се разполагаме с ембрионите, както намерим за добре и да ги третираме, като делящи се клетки, защото не са такива и всеки лекар може да го потвърди. Който иска може да намери в нета информация за ембрионалното развитие на човека, и да види колко бързо се развива и как си е едно мини бебе още в самото начало. Но явно повечето хора не искат да знаят каква е истината всъщност. По-удобно е да се мисли, че ебрионът е нищо, когато разбира се бременността е нежелана.
И накрая искам да обърна внимание на Закона, защото по-горе някой се оповаваше на него в подкрепа на абортите.
Значи, това е начин държавите да си решат социалните проблеми, защото колкото повече нежелани деца се раждат, толкова повече проблеми и разходи за държавата. А така или иначе аборти ще има, дори да са забранени ще са извършват нелегално, което от своя страна ще доведе до много смъртни случаи и осакатени жени. От тази гледна точка е по-добре да са законни абортите, никъде не казвам, че трябва да се забранят. Много ми се ще обаче повече хора да се замислят над тези неща, да се пазят надеждно от бременност и по възможност да променят ценностната си система и приоритетите си. Защото не може едно висше образование или една кариера да са на преден план. Най-малкото защото тези две неща не оставят нищо след себе си, а и не е сигурно, че човек ще ги постигне.
Всеки прави избора си! За съжаление обаче има хора, като това момиче, коитого изживяват толкова тежко. Тя се е замислила над тези неща, които пиша по-горе. Тя е искала да роди това дете, тя не е постъпила егоистично заради образованието или кариерата. Тя е жертва на тогавашния си приятел и на майка си и... тя трябва даживее, не да страда, въпреки, че е виновна от гледна точка на това, че не се е предпазила Важното е, че го осъзнава и има съвест момичето. Успех мила!

71.   Извинявям се, писала съм под номер 64, не под 63!

72.   70, виждам, че изобщо не си прочела горните коментари за съзнанието, душата, физическото развитие. Приемам, че гледаш на човека като само на физическо същество. Съгласна съм за гледните точки на хората и както никой не може да ме убеди да не посегна към аборт някой ден, ако ми се наложи, така и не съм аз тази, която да кара някоя жена да маха ембриона си. Но в ембриона НЕ СЕ е развило все още. Бях казала (мисля в друга тема), че аз вярвам във Ванга, която казва, че душата на човек слиза на 21 ден ПРЕДИ раждането. Но и преди да знам това, също бях наясно, че зачеването е началото на физическото развитие на човека. Но не и на съзнателното. Аз съм и под номер 44, където се опитвам да обясня, че на този етап няма мозъчна дейност камо ли съзнание. Душата на човек има нужда от съзнание, от развит поне орган за това. А при зачеването БЪДЕЩИЯТ ВЪЗМОЖЕН ЧОВЕК е просто съвкупност от клетки БЕЗ съзнание и душа. Затова ще приема, че ти приемаш човека само за физическо същество. Ако ли не, ще приема, че смяташ, че един заченат ембрион притежава съзнание и разум. И в двата случая звучи смешно.
Оправдавам виждането ви с това, че майчиният инстинкт у вас е прекомерно развит. Не смятай, че говоря за чувствителност. Мога да ти кажа, че и аз съм чувствителна жена и всеки жест, малка думичка и прочие може да ме накара да се свия в себе си и силно да ме боли. Но едно е да търсиш аргументи, друго е да се осланяш на възгледи. Надявам се ме разбра.

73.   А и също така, ако приемаш, че един ембрион е човешко същество, завършено, което просто трябва да се доразвие физически, то ти напълно отричаш нуждата от развитие на мозък! Щом един ембрион е човек, то той има вече способността да мисли! Значи мисли с клетките си... тогава защо му е да развива физически мозък? Просто няма логика...

74.   Момичета, спокойно - спокойно!!!
Подчертавам, че целият научен свят е дал тази 12-та седмица, преди която е доказано, че няма нервна дейност - ЗАКОНОДАТЕЛЯТ е озаконил абортите и правото на избор на жените преди тази седмица и всяка дискусия е излишна!
Първо, всеки има правото да си вярва в каквото иска - има Ванга, има всякакви неща, в които може да вярвате, но закон е закон. Освен това всеки има право на личен избор, никой не ви кара нито да абортирате, нито да раждате.
Алтернативата я знаем от времето, в което е бил забранен абортът в България - криминални аборти при баби-циганки, аборти на вече бебета в пети месец и нагоре, аборти, свършващи с безплодие, със смърт.
Моля, спрете да се обиждате - бил е забранен абортът, забранен е в много държави и злото е по-голямо.

Най-важното е контрацепцията - внимавайте да не се стига до нежелана бременност първо, образовайте вашите сестри, дъщери, близки приятелки, познати, за да се пазят ефективно - има два метода - кондом и хапчета, които са ефективни. Говорете за това, не говорете за неща, които вече са станали.

Аз самата съм противничка на аборта, не мога да си представя да направя такъв, но пък имаме 70 000 нещастни и гладни деца по домовете, товар за всички ни, който не носим изобщо отговорно и човешки - и мисля, че просто никой не заслужава да расте така - а и децата, които са нежелани, дори и не по домовете нямат нормален живот - никой не заслужава това!!!

75.   От 70: до 71
Виж сега ти можеш да вярваш на Ванга, или на който си поискаш. Това обаче не означава, че и другите трябва да вярват в това, което вярваш ти! Аз не съм казала никъде, че ембрионът е завършен човек. Само че ембрион наричаме до 8 седмица. След, това вече е плод. Абортите са разрешени по желание до 12 седмица, така че има много абортирани плодчета... И да, в края на третия месец бебето е напълно oформено и има усещане за сетивност. Това повярвай ми не съм си го измислила аз, доказано е! Иначе, да при сливането на яйцеклетката и сперматозоида е една клетка, която започва да се дели, но тази клетка носи идентичната генетична информация на бъдещия човек. И така наричаните "делящи се клетки" се делят толкова бързо, че много скоро образуват тъкани и органи.
А по отношение на мозъка мога да ти кажа, че това е единственият орган, който е не е напълно завършен в края на бременността. Мозъкът на новороденото е развит на ниво жизненоважни функции. Чак до навършване на една годинка той е напълно завършен.

76.   Значи и бебетата под годинка нямат завършен мозък. Освен това не са разумни същества. По логиката на привърженичката на Ванга, и те не са хора. Само това, че не приемаш нечии аргументи, не ги лишава автоматично от тежест. Можеш и до утре и до другата седмица да повтаряш в пост след пост едно и също и да извърташ думите на хората както ти кефне, но от това деянието по - малко кърваво няма да стане. Законът ви разрешава да убивате децата си. Преди хиляди години законът е позволявал на главата на семейството да убие непълнолетните си деца или да ги продаде в робство, ако реши. Те нямат граждански права, не са пълноценни членове на общността, защо да не ги отстраним? Освен това те са си негови деца, човекът има право на собствен избор. Ако не му стигат провизиите за зимата, по - добре да жертва един, но да има за другите... Какво толкова? Според традиционната култура непроговорилите деца също не се броят за хора. Затова и се наричат в среден род - нито мъж, нито жена, просто НЕчовек. Кога идва душата в тялото на човека е философски и метафизичен въпрос. Никой тук не може да отговори със сигурност на него. Ванга не е вездесъща има и много други становища по въпроса, ни повече, ни по - малко обосновани от нейното. Факт е, че това мъничко нещо, както и да бъде наречено, диша, живее и усеща. Когато отнемаш живот ти убиваш. На някои хора им се налага да убиват - за да защитят себе си или друг човек. Понякога е неизбежно. Но, дотам би трябвало да се прибягва само в много краен случай. Не може отнемането на живот да се препоръчва все едно е гълтане на аспиринче. И не може да се размине без последици.

77.   От 72. Виж, никой не съм тръгнала да навивам да вярва на Христос, Мохамед, Ванга, Аллах, Буда, Кришна и т. н. Права си, че това са лични виждания и са строго индивидуални. Просто споделих аз в какво вярвам за душата и бебетата. НО дори и да не вярваш, 75, това не омаловажава всичките ни аргументи от физиологична и метафизична гледна точка. Изобщо не си права, че извъртам думите ти/ви, напротив. Това, че не можеш да вникнеш в тях не означава, че са извъртяни. И никъде не съм казала, че докато не се развие мозък човекът не е човек-ето това вече са извъртяни мои думи. Казвам за нуждата от развитие на такъв. В смисъла, че по твоята логика, щом можем да сме хора и без него-защо да го имаме? Но както и да е. Не виждам смисъл да се опитвам да дам различна гледна точка на такъв човек като теб... на мен все по-често започва да ми изглежда все едно се опитвам с гума да пробия камък... и то ужасно консервативен камък...
До 74: И аз това се опитвам да кажа. Добре си го написала. Че до 12 седмица е установено, че развитието на бъдещия човек е на етап, в който премахването на ембриона не се счита за убийство, защото отстраняването на физически развиващите се клетки не представлява отстраняване на човешки живот в смисъла на съвкупност от развити органи, които да обуславят идентичността на бъдещия плод и дете... Права си, не виждам смисъл за спор. Самата ти си противничка на аборта и не би го направила, но си склонна да приемеш избора на жените, които абортират. За това и аз говоря. Никой не съм тръгнала да убеждавам да абортира, но се опитвам да убедя тези, които апелират никой да не маха ембриона си, че да наричат онези жени, които са направили подобен избор убийци, прави тях жестоки, а не жените, които правят аборти. Опитвам се да разкрия другата гледна точка. Но консервата си е консерва... и някой ден ще раждяса!

78.   77 аз за разлика от теб си излагам тезата, а ти се опитваш да наложиш твоята за правилна. Освен това аз твърдя доказани от биологична гледна точка неща за ембрионалното развитие. Те не могат да бъдат изменени, както могат да се изменят законите.

79.   точно неща от биологична гледна точка прилагаме и ние, но никой не чува... айде със здраве...

80.   Аз не бих казала, че прилагаш биологичната гледна точка, оповаваш се на Закона, вярвайки, че е съгласуван с медицинската предценка. Аз не съм съгласна с това защото от сигурен източник знам, че някои неща ни се спестяват, но както и дае. Нека всеки вярва в каквото си иска, и да прави каквото си иска.
Радвам се, че постът ми от преди няколко месеца е накарал авторката да се почувства малко по-добре!

81.   аз и 74 не сме един и същи човек! само да уточня!
И да- колкото и да спорим тук, най-важното е авторката да се чувства добре! Ние оставаме на противоположни мнения, но най-важното е тя да преодолее болката си!

82.   Мило Ми момиче!
Тази позната трагедия се повтаря ясно отново и отново, млада, несамостоятелна и незнаеща накъде, без избор и право на решение- за нея решават родителите. Така се съсипва един живот в самото си начало. И аз като теб сам майка на дете ангелче, неродено, непогалено, нецелунато, моята първа и последна рожба. Моята Катерина сега щеше да е на 32 години, може би вече щях и внучета да имам, а при мен е само самота. Нарекох я в мислите си на моя дядо, не и на майка ми, защото тя беше тая, койято ме принуди да убия първото и последното си дете. Един подпис. един разбит живот. Тридесет и две години не забравих тоя Януарси ден, в които насила бях закарана в общинска болница Бургас за да убия рожбата си, и така... Хора, не ме упреквайте, аз плащам за греха си доживотно!!!! Дано и на теб не ти е последното дете!!!!
Моля се на бог 32 години да прости греха ми!!!

83.   82, не си виновна за нищо - времето, в което си живяла е било отвратително, не си виновна - а и явно са те осакатили, толкова им е бил важен човешкия живот.
Не си виновна. Не знам на колко си години, но те съветвам да спреш да се самоунищожаваш и тъжиш за минали работи. Човек веднъж живее и можеш да промениш живота на много живи деца!
Не знам дали си омъжена, но дори да не си - много хора на 45+ години стават приемни родители, ангажират се за обществото и помагат на много хора.
Има и 18-годишни младежи, които биват изхвърляни от домовете с една четка за зъби и 3 лв - на тях може да помогнеш без бюрокрации.
С болката си не помагаш на никого.
Ако търсиш мир с Бога и душевен мир, мислила ли си за манастир, съвсем сериозно?
Не живей в миналото, особено ако си нямала вина и контрол над ситуацията. Авторката е в подобно положение... и при двете ви съм убедена, че децата ви нямаше да са щастлив - но както и да е, няма да почвам този спор, защо не помогнете на други хора, деца, когато сте минали през това нещо?

84.   82, аз, която съм за абортите, почувствах твоята тъга. Искрено съжалявам за случилото ти се. Наистина 83 е права за варианта осиновяване. Душата на човек... душата е важна... не ДНК-то. Аз съм по-малка от тебе, но допускам някой ден да си осиновя детенце. А ти вече си самостоятелна и зряла жена. Недей да тъжиш за тези минали неща. Много душички може да чакат точно на тебе да кажат "мамо".
..
И колкото и добронамерен да е съвета за манастир, изобщо не смятам, че нито е на място, нито е решение. Даже ми звучи като подигравка!

85.   84, не е подигравка. Защо - тези жени намират действително мир, а у нас има доста манастири, имат си и функции, денят ти е уреден, не си сам...
Не може да си осинови жената - тя трябва да е на възраст вече, но може да стане приемна майка на дете или младеж и може сама да помага на младежи - на 18 са си деца, имат нужда от начална помощ, да живят някъде, да ги повъзпита някой и т. н.
Определено, обаче ако е в полза на обществото, ако не е сама и не мисли за тази ситуация, над която е нямала контрол, ще е по-добре.
Нека благодарим, че живеем днес, не тогава!!!

86.   От 84 до 85: Да, вариантът за приемна майка на дете от дом е вариант, не казвам, че не е. Не знам на колко години е жената, поне аз мисля, че е на около 50, щом тогава са я принудили да абортира, значи не е била самостоятелна, значи под 20, а са минали 32 години-значи на около 50. Мисля, че на 50 годишни все още им разрешават осиновяване и на по-малко дете...
..
А за манастира- там се ходи от вярва! Не е място, където да отидеш защото не ти е потръгнал живота, защото имаш трудности, защото не си полезен на обществото и т. н. Това не дом за всеки, който не намери изход от ситуацията. Плюс това ти не знаеш въобще каква е нагласата на тази жена. Все едно : който не намери изход, да ходи в манастир! Затова ми прозвуча като подигравка!

87.   Миличка пиши какво става с теб!

88.   Здравей! Разбирам те напълно. И аз се чувствах така. Аз съм самотна майка. Моето желание за дете беше толкова голямо.... Сега детето ми е на почти 6 г. Моето предложение за тебе е: Не може ли да се срещнеш с приятеля си от който е било детето и да забременеш пак. Независимо дали той иска или не. Аз мисля, че това би те успокоило. Аз така направих. Сега пак ми е трудно сама, но детето ме радва и дава сила за живот!!!!
Може би трябва да се обърнеш към вярата-дава сили!!!
Иди на църква, да се изповядаш. Ще ти олекне. Помоли се да ти даде решение. И ще стане!!!

89.   88, браво за съвета! Децата да не са кучета, искаш и си взимаш. Не го намирам за честно и към мъжа - искал или не искал?
Така ли трябва да почва едно дете с живота си? За мен постъпката на 88 е егоистична, без да се мисли нито за детето, нито за бащата, а съветът е налудничев - сякаш може да замениш една зигота с друга, която да износиш и да родиш за собствено щастие и сила в живота!

90.   88 е нагледен пример за последиците върху психиката на жената от направен аборт.

91.   ами 90 прав си - ако абортът беше нещо лесно, нямаше от хилядолетия хората да си блъскат главата по проблемите на контрацепцията - ето, 21 век сме и имаме страхотни методи за предпазване от бременност и пак се стига до аборити.
И все пак, слава Богу, че са легални в нашата страна, за да ги няма касапниците от миналото, коствали живота и здравето на много жени.
Моето лично мнение е, че нямаме право да раждаме на този свят деца, за които предварително знаем, че няма да имат бъдеще!

92.   91 ние няма как да знаем дали децата имат бъдеще или не! Нито пък можем да знаем дали ние самите имаме такова. А що се отнася до контрацепцията, такава масово не се използва в нашата страна. Броя на абортите в Бг за 2010 г. са окола 50 хиляди.

93.   принципно е лесно да се предпази човек само да знае как и да се замисли за последствията. но в нашата страна тоз момент липсва. всеки си прави избор в живота и после си носи последствията. имам позната която направи аборт на 19. като се омъжи забременя 3 пъти но и трите пъти децата бяха мъртво родени. трябва да премисляме нещата много и от всички страни. аз родих преди 11 години не направих аборт реших че сама или не ще родя. намира се начин на всичко. с годините начина на мислене се променя но не и характера и преди и сега не смятамм че бих могла да понеса мисълта да направя аборт. не осъждам авторката в никакъв случаи решила е и е постъпила така както е смятала че е правилно, може би страха е надделял не знам надявам се като си има друго дете болката да отшуми

94.   От Авторката: Здравейте, съжалявам, че не писах. Благодаря Ви на всички! Мислех, че с помощта и съветите ви, с времето и борбата ми да преживея тази мъка, ще се почувствам по добре, но уви, дори мога да кажа, че станах по зле.

Ах колко много искам да се почувствам нормално както преди, дори и да не съм щастлива, искам поне един ден, в който съвестта ми да е чиста и нищо да не ми тежи, но колкото и да се боря, нищо не се получава, напротив даже, не виждам изход за мен.

Бях чувала, че всички го преживяват рано или късно, защо и аз не съм така, какво не ми е наред, искам да продължа, боря се, но това, което ще видите по надолу в клипа е постоянно с мен, всеки божи ден, как да забравя, че и аз причиних същото нещо на моето детенце. Клипа е за 12 седмично дете, но се отнася и за моето, защото сами виждате в първия адрес, който съм публикувала детето вече на 6 седмици има оформени органи точно както на възрастен човек и най-вече сърчице, което е туптяло, от това най-много ми тежи, защото с него е чувствало всичко и го е боляло, а заради мен сърчицето му спря завинаги, защото аз го убих.

Не искам Господ да ми прощава, искам бебчето ми да ми прости. От къде знаете, че не е някъде там и не ме гледа, постоянно си го представям как плаче, как го е боляло, е как да продължа да си живея живота. Знаете ли, понеже някой хора казват, че е нямало начин сама да си отгледам детето, направих нещо, за което сигурно много хора ще ме съдят, но ще ви кажа защо.

Наскоро се върнах от чужбина, бях стриптизьорка 7 месеца, направих го, защото исках да докажа на себе си и на майка ми, че имаше начин да се справя сама с детето ми, дори и по този начин, казах и, че съм готова на всичко, защото още тогава почувствах, че няма да мога да живея ако го убия. За тези месеци изкарах 18 000 euro, е кажете сега, че нямаше начин за моето дете, беше ми много трудно да, но съм сигурна, че ако си имах детенцето, щях да имам и стимул за тази работа и сигурно щеше да ми се види лесно, като знам, че това са парички за моето бебче.

Ако някой каже сега, че то е щяло да се срамува от мен, защото майка ми това ми каза, не мисля, че щеше да е така, то дори нямаше да разбере, а ако узнаеше някой ден, то щеше да прояви разбиране, защото това е заради него. Боли ме много, защото не се борих достатъчно за него, постоянно е това чувство в мен, каква майка съм аз да не защитя детето си и просто така да го убия, нищо не ме оправдава, бях на 22, голямо пълнолетно момиче, можех да се справя и сега нямаше да съм в това положение, в което не виждам никакъв изход.

Ако някой си мислят, че ще имам друго дете, никога няма да е същото, това беше моето първо детенце и аз го убих, нямам желание за друго дете, нито пък да бъда с някого, дори и да е принцът от сънищата, може би си мислите, че съм луда, но по този начин чувствам нещата и колкото и да се боря, нищо не се променя. Много хора казват, че в живота се случват и по тежки неща, но това е най-тежкото нещо за мен, защото например дори да загубя някой мой много близък човек, ще ми е трудно, но ще мога да го преживея, защото ще знам, че вината за това не е моя.

Благодаря Ви отново на всички. Ако искате не пишете повече, защото изход за мен няма, колкото и да съм странна и различна, не мога да спра да страдам, няма такава сила на Земята, която може да ме накара да забравя това, което направих и това, което видях във видеото, дори и Господ да слезе на Земята, нищо няма да се промени.

95.   http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=8&language=13

99.   Аз обаче ще ти пиша, но довечара, защото сега трябва да ходя на работа! 18

100.   Не знам защо не е излязло видеото, но можете да го видите в youtube казва се "Тихият вик" гледайте 1, 2 и 3 част.

101.   От №18
Магдалена миличка, с риск да се повторя ще ти кажа, че мога да си представя как се чувстваш. За мен ти не искаш да си простиш, защото мислиш, че не го заслужаваш, и че нямаш право да си простиш. Това те спира да си простиш според мен. Знаеш ли много ми се иска да се запозная с теб, усещам, че си много свестен човек, който има съвест и ценности, нещо което в днешно време е толкова голяма рядкост, че е истинско чудо ако можеш да го срещнеш у някой. Аз съм заобиколена от цитнизъм и лицемерие на 95%, и сигурно не само аз...
Усещам, че ти си такъв човек- рядко свестен. Много бих искала да имам такава приятелка. Сигурна съм, че ще си паснем. Казваш в началото, че съм успяла да ти помогна с коментара си-макар и за кратко. Ако е така искаш ли да се запознаеш с мен? Ако да, тогава нека си разменим координатите! От София ли си? Ако да ще ни е по-лесно, ако пък не си ще намерим друг начин да общуваме. Нещата не са загубени за теб мила, повярвай ми. Има и други начини да ти се помогне. Мисля, че ако осъществим личен контакт ще е по лесно. Ще чакам отговори мила, дори и да не ти помогна искам да се запознаем, надявам се и ти няма да имаш нищо против! Целувки от мен!

102.   Благодаря ти!!! Отдавна забелязах, че ти от всички хора тук си по различна, ти най-много ме разбираш, знам, че и други ме разбират, и както и ти, така и повечето хора тук се опитват да ми помогнат, но в теб виждам нещо различно, имам чувството, че мислиш почти като мен, сякаш си в мислите и чувствата ми... Благодаря ти за всичко мила, знам, че искаш да ми помогнеш, но вече осъзнах, че никой и нищо не може да ми помогне, а и вече се превърнах в такъв човек, че нямам желание за нищо, не мога да спра да се измъчвам и постоянно съм в депресия, никъде не излизам, затворих се в себе си, но ако въпреки всичко искаш да се свържеш с мен, можеш да ме намериш в скайп:..........Целувки и на теб. Аа и за съжаление съм от Бургас.

модератор - не публикуваме скайпове и фейсбуци, както и мейл адреси, към които има такива профили в интерес на нашите потребители. В случая бихме могли да публикуваме за ограничено време мейл адрес, който не е свързан с други профили. Предупреждаваме Ви, че често хората в интернет не са това, за което се представят. Вие решавайте.

103.   Роди си дете и ще забравиш. Аз имах спонтанен аборт с близнаци, след първото ми дете. Много плаках, много страдах, отслабнах с 15 кг, въпреки че беше спонтанен аз също го преживях като да изгубя не един, а две дечица. Но ми мина срока 8 месеца, пак забременях и чак след като родих, започнах да забравям аборта. Та нали ако бях родила тогава, сега нямаше да имам толкова прекрасно момиченце!!!
За съжаление често страдаме от решенията си, може би майка ти също съжалява и когато родип, тя най много ще обича внучето си... Научи се да живееш с болката, и се бори с живота

104.   Авторката:до 103. Съжалявам за това, което ти се е случило. Ужасно много искам и аз да можех да чувствам така нещата. Какво да направя като нямам никакво желание за друго дете, а и при мен е по различно, вината ме разяжда всеки ден, това е нещото, което ме убива, а ти не си имала вина. Но наистина ти благодаря!

107.   От Авт. до модераторите. Няма проблем за този емайл, публикувайте го: ***

Модератор - моля, след като се свържете да ни уведомите тук, за да премахнем мейл-адреса от съображения за сигурност.

51-100 от 139