Споделена история от Семейство

Не мога да повярвам какви хора има...
Поредната гадна тема, с която ще ви занимавам... но вече ми втръсна.

Какви са тези хора, които постоянно се оплакват от всичко и всички? Които постоянно дават акъли за всяко нещо, но не са постигнали абсолютно нищо в живота си, не уважават мнението на другите, искат да става само на тяхното, хора на които им предлагаш мнението си а те се пукат от злоба, опитват се постоянно да командват и заповядват за всяко нещо. Хора, които се опитват постоянно да те дразнят за всяко нещо и да унищожават нервите ти. Хора, на които все някой друг им е виновен, но които никога не са виновни за нищо. Хора, които винаги си го изкарват върху другите. Хора, в които няма грам позитивизъм и са настроени негативно към другите. Е, има такива хора.

Такива са двама в моето семейство или по-скоро единият е в моето семейство, а другият ми е роднина да кажем. Какви са тези хора? Аз мисля, че са хора с психични отклонения. Това не са нормални хора, но как да процедирам с такива психопати.

Коментари

1.   " хора на които им предлагаш мнението си а те се пукат от злоба, опитват се постоянно да командват и заповядват за всяко нещо. " - мнение се иска, не се дава насила, както го описва авторката. Когато те помолят за мнение, тогава го давай. Иначе излиза, че и ти си такава, без да те питат, искаш да си наложиш мнението, което е вид налагане(вид командване). Не може ти да се налагаш, а да искаш другите да се съобразяват с тебе. Преди няколко дни четох подобна тема, там жена се оплакваше от мъжа си, и от свекървата. Допускам тази тема да е пусната от същата жена, много сходни мисли има. Ако целта й е, да покаже, колко великодушна душа има и затова пуска подобни теми, така няма да постигне щастие, по добре да покаже великодушие в семейството си, само тогава ще получи великодушие и от близките си. Каквото повикало, това и отвърнало!

2.   Живей сам. Никой не те насилва да седиш с роднини. Хващай багажа и бягай.

3.   Нормално.. и около мен всички са егоисти, даже и аз съм била такава ама карай, важното е ти да имаш позитивна нагласа въпреки проблемите до колкото е възможно. (ж. 27)

4.   Аз такива хора ги наричам със звучното нарицателно "българи"

5.   Отити да се лекуваш и като излезеш от санаториума ще станеш голям приятел с тях.

6.   Това са българи. Ха-ха.

7.   Хората, за които говориш, трябва да си живеят сами със себе си, а не да тровят други хора.
Но лошото е, че те са точно като кърлежи - впиват се и после отърваването е доста сложно.

8.   Нищо конкретно не казваш - дай реален пример. Но имай предвид, че много често когато нещо ни дразни в друг човек, това всъщност е черта, която ние самите носим. Аз например се дразня много на дребнави хора с високи критерии, още повече ако са някакви очилатковци дето се правят че много знаят.. и както им се дразня, в един момент се усещам, че съм същият.

Когато се освободиш от тази негативна черта в себе си, и тези хора вече няма да ти правят впечатление, а ще предизвикват у теб разбиране и дори може би съжаление и състрадание, че те не са успели да се освободят все още от тази негативна черта.

9.   Това са хора, родени и израснали в подобна среда. Не са виновни, че са такива, но отговорността за отказа от промяна си е лично тяхна.
жена - 28 г.