Споделена история от Семейство

Доведения ми баща ме бие, а майка нищо не казва
Здравейте, ето я и моята история. Когато съм била малка татко ни е оставил с мама. Не сме го виждали от години, не знаем къде е, с кого е, какво прави. След време майка се ожени повторно. Не се харесвахме със съпруга й още в самото начало, той държеше да му казвам татко, което беше нелепо, имайки се на предвид че от няколко месеца беше в дома ни. След време майка забременя и ми се роди братче. Със съпруга на майка ми още не се разбирахме, не си говорихме изобщо, стигнеше ли се до някакъв разговор обезателно завършваше със караница. Не след дълго започна и да ме бие, не само мен, а и брат ми. Напива се, започва да се заяжда с нас и го отнасяме. Най-лошото е че майка не прави нищо, не ни защитава по никакъв начин, тя е на негова страна. Вече не знам какво да правя, след като се прибера от училище се затварям в стаята си и не излизам от там, това е единствения начин да не се караме вкъщи. Имам чувството че на майка изобщо не й пука за нас, не ни обръща никакво внимание. Няма къде да отидем, нямаме си баба и дядо при които да останем. Моля ви дайте ми някакъв съвет, как да постъпя в тази ситуация.

Коментари

1.   Нямаш много варианти! Или продължаваш по същия начин и учиш и брат си да се крие в стаята когато баща му се напива, или отиваш при социалните да те сложат в дом заедно с циганета, или в приемно семейство което не е гаранция е ще се държи добре и ще имаш дрехи и джобни.
На твое място бих избрала първото, да се крия в стаята докато навърша 18.

2.   Снимай синините - твоите и на брат ти също, ако можеш снимай с телефона как този бие брат ти, и се оплачи в полицията!

СМЕЛО!

3.   Ти поне имаш стая. Радвай се и се дръж добре, насилниците обичат да им огаждаш и да ги слушаш, защото са комплексари и така галиш егото им.

6.   Еми стискаш зъби до 18 годишна възраст и се изнасяш с гръм и трясък оттам! След това взимаш и брат ти, когато навърши 18, и ги оставяте да духат супата тъпунгертите...

7.   на колко години си

8.   Миличка, намираш начин да го заснемеш тайно как посяга на теб и брат ти после си вадите медицинско и отивате с клиповете в „ Закрила на детето ”. Да се надяваме, че те ще вземат мерки и ще ви изведат от тази отровна обстановка, иначе ще си разбиете психиката с брат ти останете ли при вашите. Възмутена съм от коментар номер 4, ти акъл имаш ли да обвиняваш детето за цялата ситуация? Виновна в случая е единствено майката, защото се е омъжила за пияница и му позволява да тормози децата както си иска! Вземи прочети случая на малкия Питър Конъли, който умира на годика и половина, зверски измъчвано от пастрока си изверг, който го рита, удря, чупи му гръбнака, изтръгва му ноктите и какво ли още не. А майката през цялото време нищо не е направила, за да спре издевателствата над детето и. Днес това дете щеше да е на 10 или 11 г., но вече не е на този свят. Защо ли? Защото пастрокът му звяр една вечер го „ приспива ” с юмрук, от който то поглъща едно от зъбчетата си. И това ли бебенце според теб само си е било виновно вторият му баща да се държи така с него отговори ми? Ж. 23

10.   Не си говори с доведения си баща. Отговаряйте му с 'да' и 'не', в никакъв случай не се карайте с него. Мълчете с брат ти, крийте се в стаята и учете. Като станеш на 18г. Просто се изнеси оттам и не се занимавай нито с майка ти, нито с баща ти. Като остареят и двамата ще имат нужда от вас, но тогава не се грижи за тях, нито им се обаждай. Вина има и биологичния ви баща, който трябва да ви подкрепя.

11.   Обади се на социалните

12.   Ако съм на момичето бих избягал

13.   Много съм ви благодарна за съветите! Наистина на този етап е най-добре да си стоя в стаята и да огранича всякакъв контакт с тях, след като навърша 18 си хващам багажа, взимам братчето си и заминаваме някъде далеч от тук. На тях няма да им пука особено, те само това и чакат, да им се махнем от главата.

14.   Дай оплакване в полицията ще те вземат социалните, но поне няма да те бият.