Споделена история от Семейство

На път всички да се разделим
Здравейте.Аз съм момиче на 13 години и бих искала да споделя своята история. Баща ми почина преди около 5 години, след около година, почти две майка ми започна да има с взаимотношения с друг мъж и той ми стана втори баща. От 2012 до 2017 година аз имах страхотно детство.Също имам и брат...
Всичко си беше прекрасно докато брат ми не се влюби в едно момиче на почти моите години и оттам всичко се започна. Не знам как брат ми може да бъде толкова наивен и да го разиграва момиче на годините на самата мен. Той учеше и работеше едновременно, след като я срещна той напусна и работа и закъса и с ученето и със самото си бъдеще. Последните си пари ги изхрачи за нея. Вторият ми баща е тираджия,имаме сигурен доход,той всеки месец ни изпраща достатъчно пари.
И тук отново идва ред на брат ми. Както казах, той просто не е на себе си и даже не мисли адекватно заради това момиче.А сега на всичкото отгоре баща ми е поставил ултиматум на майка ми, или брат ми или той. От една страна това е брат ми, той и е син, от друга страна не се прибира вкъщи и ако не е баща ми няма какво да си сложим на масата. Всеки ден майка ми се кара с баща ми от другия край на Европа и плаче , а аз просто не мога нищо друго да направя освен да седя и да гледам как цялото ми семейство се разваля. Брат ми ще ходи по акъла на онова момиче, баща ми иска да не живее повече с нас и оставаме само аз и мама. Моля ви кажете не какво аз да правя а майка ми в случая защото искам всичко да си е както преди, според вас дали ще е най-добре брат ми да се премести от жилището в което живеем, защото всичко се започна от него,ако баща ми си тръгне това е края, брат ми няма да се хване на работа или да се върне отново да учи защото онова момиче му е промила главата .Всички роднини сме говорили с него на тази тема с това момиче и е готов даже от едно сплотено семейство да развали всичко , на него даже не му пука, единствено за онова момиче. Моля ви споделете мненията си, какво бихте сторили на мястото на майка ми ,какво бихте направили. Благодаря ви!

Коментари

1.   ти лично нищо не можеш да направиш. не става ясно дали брат ти е пълнолетен, но щом е учил и работил, приемам, че е така.
щом за него това момиче е по-важно от цялото му семейство, то трябва да се изнесе, да живее с нея и да се издържат. в крайна сметка животът е негов, парите - също, така че може да прецени за какво да ги харчи, ако сам ги печели.
не е в правото си да иска от втория ви баща, така че за мен той е напълно прав да поставя ултиматум, още повече щом издържа цялото семейство (не пишеш дали майка ти работи).
за мен решението е: брат ти се изнася, останалите живеете без него. разбирам, че искаш семейството си в стария му вариант, но това за момента явно не непостижимо. не изключвам варианта ако отиде да живее с момичето да разбере, че тя не е толкова прекрасна, да се разделят и да се върне с подвита опашка.

2.   Милите! Аз мисля, че майка ти трябва да е твърда с брат ти и да го накара да се изнесе. Като види, че трябва да се оправя сам, много бързо ще му дойде акъла в главата и работа ще почне и ще учи, няма къде да бяга. Много тъжно би било родителите ти да се разделят, особено щом баща ти явно е добър човек и ти е дал добро детство и се грижи за вас. Трябва майка ти да разбере, че като държи брат ти у вас и му позволява да си руши бъдещето, няма да помогне нито на вас, нито на него. Той трябва да се опомни! Ако искаш даже й дай да прочете това. Сигурна съм, че й е тежко, защото й е дете, но не му прави услуга в случая.

3.   Не пишеш на колко години е брат ти. Ако е пълнолетен вашите няма какво да му мислят да го гонят на квартира да се оправя! Как така ще харчи чужди пари спечелени с пот на челото и ще пропилява бъдещето си заради някаква си пикла? Само така ще види истинското лице на оная използвачка, тя навярно на секундата ще го зареже остане ли без пукната пара и ще си търси следващата жертва.

4.   На колко години е брат ти? Да си избира пътя и да върви по него. Баща ти вторият е направил и прави достатъчно. Не може да казвате на някого, брат ти как да живее и какво да прави.

5.   Нищо не разбрах. Колко е голям брат ти? Щом работи, сигурно е над 18. Следователно ще си прави каквото иска.
А на баща ти какъв му е проблемът с брат ти? Защо трябва да избира майка ти? Брат ти като голям човек да си хваща пътя и да се оправя.

6.   Ами оставете брат ти да се изнесе на квартира. Нека живее и се издържа сам, ако е пълнолетен.