Споделена история от Семейство

Прецаках си живота.
Аз съм мъж скоро ще навърша 32, търся съвет, подкрепа, каквото и да е просто да престана да се чувствам като не удачни. Проблема е следния, за 32 години на този свят имах 5 връзки като последната отне значителна част от живота, увереността и желанието ми за каквито и да било връзки в бъдеще. Проблема обаче е, че с времето все повече ми се иска да имам дете и все повече се убеждавам, че не е толкова лесно колкото изглежда. Завиждам на всеки долен циганин който не може името да си напише а има 5 деца за които пет пари не дава. Започнах да мисля за осиновяване... За съжаление обаче не разполагам със средствата нито пък шансовете за успешно осиновяване от един родител и то мъж са особено големи (освен ако не съм паралия или не реша да осиновя по възрастно дете в комплект със някое нелечимо заболяване). Да не говорим, че не живея в България и това усложнява и оскъпява процеса допълнително. Та някой в моето или подобно положение? Мислите ли, че изпускам момента на тази възраст? Нормално ли е да се притеснявам?

Коментари

1.   Я не се излагай, това че една жена е постъпила лошо с теб не означава че всички ще направят същото. Млад си имаш време да си промениш решението спрямо жените и да си създадеш дете. Защо да си осиновяваш като ти си млад и здрав може би млад мъж?

2.   Винаги съм мислела, че жените искат повече деца.
Не се отчайвай, 32 е много добра възраст за мъж.
Може би трябва като си намираш сериозна приятелка да преценяваш по-добре какво търси от живота и дали иска деца. С вероятността да ги стреснеш след максимум месец си казвай, че това искаш и питай какви са им вижданията. Имам съученички които след завършване на училище за 1-2 години се омъжиха и си имат деца.

3.   Аз също съм на 32 години, и също като теб все още нямам деца, за съжаление. Но съм твърдо решен да имам дете някой ден, така че ако не срещна жената на живота си в следващите 10-ина години, тогава ще се поинтересувам за т. нар. "сурогатни майки", защото аз пък искам детето ми да носи моята кръв, а не да е осиновено. Виж, ако имам и мое си дете, може да осиновя друго, но поне на едно от децата ми искам да съм биологичен баща.

Да, още сме млади за прекалено психиране на тази тема, но определено вече няма за кога да го отлагаме излишно. Не знам за теб, но аз съм и финансово стабилен (е, не съм с огромни доходи, за жалост, но разходите по отглеждането на 1 дете със сигурност няма да са ми проблем, дори да се налага да го гледам сам), а това още повече ми тежи, защото още повече се измъчвам, че не мога да срещна жената, с която да създам семейството, за което също като теб мечтая.

Решил съм да чакам до около 44-45 години, а ако дотогава не създам свое семейство ще опитам със сурогатна майка, което те съветвам да направиш и ти, защото децата са наистина най-важното и хубаво нещо на този свят. :)

4.   Ти си мъж, можеш да имаш дете и на 50. При жените на 32 е късно. Успокой се, всичко ще бъде наред.

5.   Тази жена пропиля 10 години от живота ми, всичко беше идеално, живеехме заедно дори се сгодихме няколко месеца преди да се разделим, често планувахме бъдещето си заедно, обсъждахме дори и темата за деца в близко бъдеще. И в един момент, всичко приключи, стана толкова бързо, че почти нямам спомен. Не знам дали ще мога да имам нормална връзка в бъдеще но шансовете не изглеждат добре...

6.   С риск, да ме да ме разпънат на кръст всички сега, ще кажа, че никак не ми стана симпатичен авторът и изобщо не повярвах в алтруизма и благородството, които демонстрира с това негово желание за осиновяване. "По-възрастно дете в комплект с някое нелечимо заболяване"?!..."Завиждам на всеки ДОЛЕН циганин, който името си не може да напише, а има пет деца, за които пет пари не дава"?! Какво презрение, каква арогантност! И още нещо, да осиновиш, родиш и отгледаш дете все си трябват финансови средства, но и други неща, които на теб, авторе, очевидно ти липсват, а именно- емоционална зрялост, емпатия и безкористност. Ти не искаш дете, за да му дадеш любов, а да задоволиш собствения си родителски инстинкт, в наличието на който, ако ми позволиш, аз дълбоко се съмнявам. И накрая, те съветвам да се въздържаш от подигравки по повод уменията за писане на който и да е, твоите са доволно посредствени. Благодаря за вниманието.

7.   Като мъж имаш предимството да можеш да имаш деца по естествен път и след 40-годишна възраст, даже след 50 (макар че след 50 не е добре за детето). Не бих бързал с осиновяване, а с това да потърсиш подходяща жена. Достатъчно е да "ходиш" 2-3 седмици с една жена, за да я прецениш. Не трябва да се губи време в някакви връзчици.

8.   5 - Ако всичко е било идеална, то тези години не са пропиляно време ...
Все едно утре, някой роднина, които много си обичал и уважавал, да почине и ти да си кажеш ... Ехххх 30 години отидоха на вятъра ...

9.   Айде пак се почнаха с глупостите, че можел да има дете и след 40 и след 50, даже и след 90 (щото сигурно ся някой ще разкаже пак историята, че миг джагар имал дете на 90).. ами, че може, може и на 95 може...
АМА НАЛИ ТОВА ДЕТЕ ТРЯБВА ДА ИМА ЖИЗНЕН И СВЕЖ ТАТКО, А НЕ НЯКОЙ ДЪРТАК, ДЕТО КАТО ГО ВЗИМА ОТ УЧИЛИЩЕ И ДЕЦАТА ДА КАЗВАТ: ЕЙ, ГОШО, ТВА ДЯДО ТИ ЛИ Е :–)

10.   до 9: Много забавно, сигурно татко ти е млад и жизнен. Значи за да оправдае очакванията на обществото, за които ти говориш, авторът има 3 опции: или веднага да си намери жена и да й направи деца, да осинови, или въобще да няма деца.

12.   Глупости пишеш. Още си на 32г. Не че има нещо лошо да си осиновиш дете де. Аз съм с две ръце ЗА
Моя мъж стана баща на 37г. И той беше в чужбина. Запознахме се в сайт за запознанства и сега и аз съм в чужбина.
Направи същото, опитай и ти.

13.   Търси си жена която също иска да има дете. Имаш време.