Споделена история от Семейство

Мечтая за семейство
От известно време си мечтая да създам семейство, да си свия свое гнездо. Да си намеря жена и да създадем деца. Някаква вътрешна нужда се появи да закрилям някого. Мъж съм на 29 години и никога преди не съм се чувствал така. На 28 започнах така да се чувствам. Представям си как някой ме нарича "татко" и това незнайно защо ме изпълва с радост и гордост. Биологичният ми часовник явно смята, че ми е време? Друг чувства ли се така? Трябва ли да крия от момичетата с които се запознавам за това, да не ги уплаша?

Коментари

1.   Мъжете не ми е известно да имате „биологически часовник“, защото сте в състояние до края на живота си да се плодите, но определено имаш някакъв хормонален или друг проблем. Разбирам ако имаше сериозна връзка да искаш повече - да споделиш живота си с любимата жена, но ти обратното си го подкарал - искаш да имаш дете и семейство и за това търсиш кобила за разплод. Ще те разочаровам, но от Ренесанса насам всеки се стреми първо към любов и от тази любов да се родят деца и семейство. И да - ще изплашиш нормална жена с желанията си, но още по-лошо - определен вид слабохарактерни жени, които нищо не умеят в живота ще се чувстват привлечени от теб в този момент и е много вероятно да завършиш използван от някоя жена-паразит примерно, която да ти роди дете, но после цял живот да те смуче и тормози.
И още по-лошо - такива пиявици рядко раждат повече от 1 дете. Защо да се хабят като вече са хванали някой будала.

2.   Не слушай н1 нямаш проблеми, нормално е да искаш семейство, как веднага решиха, че човекът е "проблемен".

3.   Дошъл е момента явно. Внимателно избирай жената, не допускай инстинкта ти за семейство да те подведе и да се хванеш за първата, която изяви желание да ти роди дете. За бъдешите ти деца е важно да им избереш качествена майка. Надявам се ме разбираш.
Поздравления за зрелостта ти, успех в търсенето и съм сигурна, че няма да се наложи да чакаш още дълго.

4.   Не е писано от мъж! Някоя не се е престрашила да си каже годините и затова пише по този начин.

5.   4 мъж съм, представям си как прониквам в жена си и посявам семето си в нея. Нима не е това всъщност най-красивото ни творение - един нов, човек произлязъл от сливането на две тела в едно? Никога преди не съм имал чак такъв инстинкт и порив да любя и то с някаква цел, не само заради страстта и готиното.

6.   Защо определяте желанието за дете за зрялост?
По тази логика всички роми са зрели...!!
Сега, не че всеки, който иска дете е задължително незрял. Изобщо не искам да кажа това. Просто желанието за възпроизвеждане няма абсолютно никаква връзка със зрелостта на човек.

Номер1, защо да има хормонален или друг проблем?
Номер4, защо да не е мъж? Какво е тази селяческа логика пак? В този сайт са се навъдили доста small and narrow minded people..

Иначе авторе, щом така ти идва отвътре - ами излизай да общуваш с жени. Какво постигаш с това да пишеш в интернет? (Хайде, бъди зрял)
Независимо за какво има желание човек, то с писане в интернет няма как да го осъществи.
А най - много да намери занимавка на няколко скучаещи селяка...

7.   Абе стига с тея хейтове. Как да не е нормално. На мен пък ми се вижда супер нормално на твойта възраст. Добре, че не са всички незрели. И аз обичам бебетата и много ми харесва като забележа нещо такова у някой мъж. Не е нужно да го казва директно, но като стане дума за бебета някои проявяват нескрита радост. Направо греят от щастие. Или се радват на децата в парка и ги заговорят. Това е достатъчен сигнал за мен. Иначе да говориш на някоя аз искам бебе още на първите срещи е прекалено. Аз бих го приела добре, но повечето ще избягам.

8.   Много мило ми стана, когато прочетох поста ти, авторе. Ти в момента изпитваш най-чистите и красиви емоции. Какво по-хубаво от това да се събуждаш до любима жена и един малък палавник да те нарича "татко"? ! Доскоро смятах - може би защото аз късно се омъжих - че един мъж преди 35 години просто не е готов за брак. Но реалността ме опровергава. Желанието за близост и семейство е вътрешна потребност и може да заяви за себе си във всеки момент от живота ни. Някои пък чак като прехвърлят 40-те се замислят за това, че имат нужда от дом и уют. Моят баща се е оженил за майка ми на 39 години. Казвал ми е много пъти, че сериозно се замислил за семейство, когато си дал сметка, че ненавижда почивните дни и празниците. Тогава всичките му колеги кроели планове къде да отидат със семействата си, как да празнуват, кого да поканят, какво ще си сготвят... А той вечерял по ресторантите сам със себе си. Беше, лека му пръст, отличен баща. На мен предаде същото това отношение към дом и семейство. Много се радвам за теб! Желая ти да откриеш своята бъдеща съпруга и всеки ден да чуваш обръщението "татко"!

9.   Олее колко стадко... Радвам се, че все пак има мъже които изявяват желание за семейство и деца! Дано си намериш точното момиче за създаване на семейство, не е въпроса да е първата срещната или първата пожелала, а да е първата в сърцето ти, като я намериш пак пиши тук и да се грижиш за нея!

10.   Защо казвате "семейство и деца"? Няма такова нещо като семейство без деца. Толкова сте нелепи някои хора..
Кога ще осъзнаете, че двойка без деца не е никакво семейство.

11.   Авторе, с тази тема си разтопил много женски сърца, гарантирам. Приятелят ми също мечтае за семейство, сподели ми го на по-късен етап от връзката ни, не в самото начало и сега работим по въпроса с изграждането на условия, а по-късно ще поработим и върху другата част.
Няма нищо лошо в желанието ти да се задомиш, ти си на добра възраст, вече трябва да си достатъчно самостоятелен и финансово стабилен за създаването на дом. Но не се втурвай към първата жена с добри яйцеклетки. Знай, че преди всичко, трябва да намериш добра партньорка, не просто да създадеш семейство, а да създадеш семейство с човек, на когото държиш и когото смяташ за достоен родител на твоите деца. Можеш още в самото начало да кажеш, че за теб продължението на всяка връзка е сериозно, но не и да предложиш брак първия месец, това го знаеш. Пожелавам ти много успех и се надявам мечтата ти да се сбъдне.

12.   При повечето хора все някога идва моментът, в който се чувстват емоционално готови да създадат дом и семейство. В крайна сметка това да имаме деца ни е заложено от природата и е напълно нормално в един момент да се прояви такова желание. Друг е въпросът, че хората сме различни и един се чувства готов още на 20, друг чак към 40. Така, че това което чувстваш е най-нормалното нещо на света! Та кой не би искам да види как е оставил нещо след себе си? Да види бъдещето чрез децата и внуците си. Ами сигурно 90% от хората имат такова желание.
Сега обаче остава по-трудната част, да намериш жената, която гледа в същата посока като теб и е точно толкова готова да бъде майка, колкото ти си готов да бъдеш баща. Защото понякога дори голямата любов не стига. А и да си родител е най-отговорното нещо на света, за това преди да решиш да станеш баща, е най-добре да намериш Жената, която не само ще бъде майка на децата ти, но и с която ще споделиш остатъка от живота си (е, поне в идеалният случай). За това, колкото и да ти се иска да станеш баща час по-скоро, първо намери нея, момичето, което иска да сподели живота си с теб и заедно да отгледате децата си. И не, не е добра идея да споделяш на първа или втора среща, че очакваш от нея да ти роди дете и то по възможност в рамките на следващите 9 месеца. Така най-много да я изплашиш. Нещата просто не стават така. Първо трябва да сте двойка, да сте сигурни, че да, той/тя е човекът, с който искам да бъда до края и едва след това да мислите за деца. Даже много двойки нарочно си вземат куче, просто да видят дали са достатъчно отговорни и зрели и дали могат да се справят с грижите за някой друг и едва след това мислят за бебе. Не си нито прекалено млад, нито прекалено стар да бъдеш родител, така че спокойно можеш да изчакаш още известно време докато намериш момичето, което да е майка на децата ти, но и партньор в живота. Защото децата са прекрасни, но ако между вас нещата не са ок, едно бебе няма как да оправи нещата, напротив. За това не бързай, изчакай и когато си сигурен, че е тя, тогава действай смело.