Споделена история от Семейство

Разпадане на семейството, заради зла свекърва!
Какво мислите за съжителството със свекърва? За отношенията между майка - син? До къде могат да стигнат нещата, когато тя е прекалено зла и властна?

Коментари

1.   Задала си кратък въпрос и аз ще си кажа накратко мнението - съжителството на младо семейство с родители почти винаги е съпътствано от проблеми, явни или скрити, неудобство, досадни битовизми и главоболия. Затова - младите да търсят начин да живеят отделно!

2.   Могат да доведат до разклатена психика, сериозни здравословни проблеми, агресия и отчуждение, разпадане на връзката и семейството. Повярвай ми!

3.   По далече, по- добре..

4.   Живея в чужбина. На едни българи, дойде синът им да работи тук. Хазяйката им отказала да го регистрира с довода: той е на 25, как ще живее с вас. Същото получили, като отговор при търсене на друго жилище. Но ние нали сме много сърцати, топли съжителстват по 3 поколения. Всеки живее отделно, живее си живота, има граница на споделяне и вмешателство. Не очаквай положително нещо от такива отношения.

5.   Твърдо съм против това младо семейство да живее с родителите на един от двамата съпрузи. На мама момчето и на татко принцесата рано или късно трябва да пораснат и да поемат отговорност за общото си бъдеще. Всеки млад и зелен трябва да направи простото разграничение между семейството, в което е отраснал и това, което самият той създава. Трябва да има уважение и любов и към двете. Понякога балансът е по-труден, но вярвам, че по-осъзнатите хора намират начин да се справят, без да позволят на родителите си да се месят и да правят кавги. Една злобна и властна свекърва може да постигне много, стида да ѝ се даде този шанс и тази сила. Същото важи и за тъщата. Отношенията между родител и дете, а не само тези между майка и син, са свещени. Трябва да се пазят, но има една граница, която не се прекрачва. Комуникацията е ключът към всичко. Нормално е, преполагам, майката да ревнува от съпругата докато приеме, че тя не е съперница, но не и синът ѝ да ѝ позволява тя да мачка, да се меси и да създава драми между него и любимата му. Имах известни проблеми с моята свекърва, но не съм обвинявала нея, а приятелят ми, защото той виждаше само едната половина от истината. За щастие, поговорихме по-сериозно и нещата се подобриха. Решихме, че ще живеем отделно, аз си преглътнах егото, той оцени старанията ми и поговори с нея, в момента всичко е наред. Не знам дали ме е харесала, но поне се държи добре и приема идеята, че не държа детето ѝ гладно, голо и босо, а се грижа за него. Отне ѝ малко време да се отпусне, да свикне и да ни приеме за сериозна двойка. На мен пък ми отне време да се науча да съм по-търпелива, по-толерантна и да приема, че тя няма проблем пряко с мен.

6.   Мисля, че самото съжителство със свекърва не е по вина на свекървата. И че когато пълнолетна снаха не си осигури сама живота, отиде да живее при свекърва и не е в състояние да си направи сметката, да работят заедно с мъжа си и да си плащат квартира, пак свекървата няма вина.
Какво имаш предвид под зла свекърва, не мога да приема, че човек който ви е приютил в дома си, споделил с вас покрива си е зъл. А е напълно нормално човек да властва в собствения си дом.
Драги младежи жилищата не падат от небето, а се изплащат с труд дълги години, плащат се или с пари или с нерви, и вярвайте никак не е приятно вместо пилето да отлети от гнездото да се намъкне с приятелката в гнездо на мама. Е добре сина си е отглеждала до вчера може да го отглежда още някакъв период от време, ама и снахата да отглеждаш и храниш идва множко. Разберете веднъж за винаги свекървите не са длъжни да осигуряват покрив на младите семейства и ако дадена свекърва приюти младо семейство в нейния дом не означава че домът й става дом на снахата. Да едно време почти всяка снаха е отивала да живее при свекърва, но тя там първите години е била един вид слугиня и ако не желаете да бъдете слугиня си осигурете начин да си плащате квартира.

7.   Ако навреме не се изнесете, до скубане на коси или до болест! Не забравяйте, че се борите за една и съща цел, а няма как да си я поделите, и двете се смятате, че сте собствениците й! Спасението е отделяне и неприкосновеност!

8.   Никога, абсолютно никакъв мотив не може да ме принуди да живея със свекърва :) Нито пък с моите родители, естествено.
Всяко семейство да си знае интимността т. н.
Да вляза в дом на свекърва, значи да трябва да се преклоня и подчиня, съобразявам с нейните правила в нейният дом.
А мъж който поиска това от мен, автоматично ще го пратя при маминка.
Имам си мой дом и там аз съм си господарката така да се каже, не, не значи, че ако мъжът живее в моя дом ще е под мен.
Моят дом е нашият дом.
А пък зли свекърви.. :) виж, мен свекървата слабо ме вълнува колко зла би била, ако синът и е подчинен, аз ще имам проблем с него, не с нея. И пак същия край "беж при мама, изчезвай от полезрението ми".
Но не съм зависима, обичам се, уважавам се, ей там е разликата!
Не бих търпяла и миг мамин сладък, предпочитам мъже!
Иначе с моята свеки сме си на няколко хиляди км дистанция и много си се уважаваме.

9.   Аз съм авторката! Къщата е приписана на мъжа ми. Аз самата съм дала доста средства за ремонти. И да уточня, че си имам собствен апартамент, в който той не иска да живеем. И искам да уточня, че никой не ме е издържал. Имам си добре платена работа и даже и на мъжа си не разчитам!

10.   Аа хаххах, сега се сетих коя си (9) ти от време на време пишеш тук по същата тема. И още нищо не си предприела защото той не щял в твоя апартамент.
И какво повече очакваш да ти се каже? !
Или си налягаш парцалките и кротуваш или си хващаш детето и заминаваш в твоя апартамент.
Ако е само да поплюем върху свекърва ти, ами ок-ПУ да и се невиди на вещицата! :)
От 8