Споделена история от Семейство

Какво е перфектен живот
Здравейте искам да направя нещо като анкета за себе си. Моят живот не е прекрасен и има неща, които искам, а не мога да променя и затова реших да питам вас за вашия живот.
1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?
2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?
3. Какво ви липсва във вашия живот?
4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи?
Моля накрая да напишете и години и пол. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?

Еднообразно - работа и вкъщи.

2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?

Успешен бизнес, пари, добро семейство, здраве, пътувания.

3. Какво ви липсва във вашия живот?

Тръпка, предизвикателство, пари.

4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?

Здраве.

5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?

Човек, който е истински щастлив, не изпитва нужда да го демонстрира. По-вероятно е човек, който всъщност не е щастлив един вид да се опита да убеди другите в противното.

6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи?

Като цяло съм щастлив. Семейството ми, работата ми и най-вече здравето ни. Ако имах и нещата, които ми липсват, може би щях да съм още по-щастлив.

м32

2.   1. Различно, тъй като работя на свободна практика.
От одавна не е пълно с купони, но не ми и липсват, защото съм се наситила на такива :)

2. Перфектен живот за мен значи най - първо живот без здравословни проблеми, сьщо така и емоционални. Мисля си, че ако имах перфектното детство, или поне такова, каквото бих искала, то днес щях да съм с усещането, че живея перфектен живот.

3. Перфектното детство. Също и пари за старините ми, затова и отсега действам в тази насока.

4. Здравето - физическо и емоционално, свободата да правя промени с живота си. Също и креативността.

5. Според мен някои от тях наистина са щастливи, но са малцина.

6. Не съвсем/ не напълно. Напълно не знам дали ще има как да стана, но да кажем тогава - не достатъчно.
Е кое ме прави най - щаствлива ще си го запазя в тайна, щото така :)

ж30

3.   Здравей. Няма такова нещо, като "перфектен" живот. При всеки има както хубави моменти, така и трудности и изпитания дори! Всеки си има различно усещане, колко е хубав живота или не е!

1. През седмицата си е като цяло ежедневие. Уикендите гледам да излизам на някъде с приятели, шофирам, карам мотор или се отдавам на друго хоби! Понякога и си почивам у дома. Купони имаше в студентските години, но не ми липсват, честно казано!

2. Основно да съм здрав, както физически така и психически! Да създам семейство, деца и т.н.

3. В момента ми липсва любим човек до себе си, но съм в търсене! :)
4. Може да се повтарям, но това са здравето, щастието с близките до мен хора и хубавите моменти!
5. Във фейсбук хората публикуват само положителните и хубави неща. Мога да ти кажа, че реално всеки си ама на главата множество проблеми и не всичко е по мед и рози в този живот!!! Социалните мрежи създават един виртуален и фалшив образ на щастие!
6. Имам и щастливи моменти, с приятели и близки. :) Те ме правят да се чувствам щастлив, а не материални блага, тъй като там щастието трае много кратко. :)

Мъж на 31г.

4.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирания, или вкъщи? - Купоните не са най-хубавото и важно нещо, но явно за днешното общество да се събираш по заведения, да пиеш и пушиш е хубаво нещо, за което аз изобщо не съм съгласна!

2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте? - За мене перфектен живот е да нямаме проблеми, които да ни скапват. Всеки мечтае да е щастлив и всичко да му върви по вода.

3. Какво ви липсва във вашия живот? - За сега не мога да се оплача.

4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си? - Психическото щастие е най-важното. Физическото не ме интересува.

5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност? - едва ли са толкова щастливи, колкото го показват във виртуалното пространство. Просто са свикнали да се фукат за внимание.

6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи? - Психическото щастие за мене е на първо място. Най-съм щастлива, когато съм с хората, които обичам.

5.   Здравей, момче на 19 години съм. Уча в университет, работя и ходя на IT курсове. Мечтая да си взема кемпър и кану. Искам да ходя с приятели по язовири на палатки. Нямам време за социален живот. Всички си живеят младините, а аз си гледам уроците. Не съм купонджия, но имам компании с приятели. По цял ден на работа, университет и на всичкото отгоре 3 часа вечерта програмиране...
Искам да си взема къщичка в Швейцарските Алпи :) Трудно ще е.
Поздрави и усмивки за напред!

6.   1. Работа, вкъщи, диван, телевизор. 2.Да живея на топло място, близките ми да са около мен, хората около мен да са щастливи и усмихнати, образовани, с морални ценности. Обществото да е стабилно, здраво ,живеейки с добра образователна и здравна система и с много културни мероприятия. 3.близките ми, приятелите от ученическите години, топлината в България, храната и въздуха, планините, безгрижието. 4.зраве, любими хора, деца, хубава къща с двор и работа свързана с образованието ми. 5.колкото по-хубави публикации, толкова по-труден и тегав живот, но така е в реалността. 6.щастлива съм, радвам се, че съм се родила, защото шанса е 1 на 40млн. да се родиш точно ти, щастлива съм, че дишам, че имам възможността да съм на тази земя и смятам да направя най-доброто на което съм способна за краткото време , в което човек и жив.
ж30

8.   Живота е една игра, просто една игра в която човек сам определя настройките. Малко хора обаче осъзнават това. Повечето хора си мислят, че живота е такъв какъвто е и те трябва да играят на вече настроена игра. Да ама не! Най-голямото благо на този свят е, че всеки човек може да създава сам пътя си, да твори и да претворява. Това, което им пречи на всички обаче да осъзнят това е- Страхът и границите, които си създават чрез него. От там идва и мисленето на дребно. Хората даже се страхуват да си помислят, че може да станат богати и щастливи. Дават си сами ниска оценка и сами се втурват в омагъосания кръг на тълпата, продават се евтино. Представете си примерно, че искате да имате добри взаимоотношения, да се запознаете с определен човек, да отидете на някакви курсове или да започнете бизнес. Има една истина и тя е, че всичко това е възможно. Ако искаш нещо отиваш и си го взимаш, всичко друго е глупост!

9.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?
Еднообразен - училище, вкъщи, учене, сериали и излизане, но само събота или неделя, а то много рядко

2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?
Представям си го безгрижен, разнообразен, с много истински приятели, да има какво да се прави, в големия град, да има работа, по-нататък семейство с деца, с верен мъж, да сме заможни, да остаряваме заедно и най-вече здрави

3. Какво ви липсва във вашия живот?
Всичко, което написах по-горе, но без семейството, понеже съм още млада. Липсва ми може би безгрижие и спокойствие

4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
Здравето

5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?
Има хора, които наистина са щастливи, а други го правят просто за хората
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи?
Не съм много щастлива, но да кажем, че щастливи в момента ме правят приятелите и семейството.

10.   1.Пълно с купони и много жени
2. Още жени
3. Нищо
4. Жени и

11.   1. Какво е ежедневието ви?
- Не е пълно с купони, по-скоро пълно с победи! Победи над мързела, победи над страха, победи, които ми дават усещането, че вървя напред!
2.Какво е перфектният живот?
- Всеки ден да бъдеш по-добър от човека, които си бил вчера

3. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
-Човек не притежава нищо, нищо в този живот не можеш да наречеш "Свое завинаги" освен душата.

4.Какво ви липсва във вашия живот.
-Липсват ми някои неща, за които се боря, но едно нещо не ми липсва и то е Благодарност! Фокусирай се върху благодарността повече, от колкото върху липсите.

5. Хората показват живота си, защото имат нужда от нечие одобрение или неодобрение и дефакто получават обратна връзка. Ако живота им е хубав, имат лайкове и се пристрастяват към тях, ако не е нямат лайкове и се депресират. Това е обратна връзка, в което няма нищо лошо. Нещастието идва тогава, когато прекарваш по-голямата си част от времето в интернет, от колкото в реалния живот.

12.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?
еднообразно - работа, унивеситет, в къщи.
2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?
Не съществува перфектен живот. Опитвам се да не си представям и фантазирам много, убива удоволствието когато, целта се постигне.
3. Какво ви липсва във вашия живот?
Много неща. На пример приятелка, финанси(но в това отношение винаги може повече), знание, опит...
4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
Себе си.
5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?
Не гледам публикации във Фейсбук, може и да са щастливи, може и да не са. Не е моя работа да преценя това.
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи?
Не, и не мога да отговоря с твърд и точен отговор. Неща, които ценя много са семейството ми, професията ми, приятелите ми и здравето ни.

м20

13.   За перфектен не знам по простата причина,че винаги може по-добре.Обаче живот в който си намерил любовта,благодарение на която си доопознал себе си,а съответно и бог.

14.   Здравей:)
1. Не е еднообразно, понякога е доста динамично, но не винаги приятно. Не си падам по купони, в смисъла, който най-вероятно влагаш, така че не бих казала, че са ми ежедневие.
2. Моята представа за перфектен живот е близките ми да са здрави и щастливи и лично за мен да пътувам по света. А някъде в бъдещето евентуално и да имам деца.
3. Предимно решителност, а оттам и пари.
4. Супер лесен въпрос - здраве.
5. Според мен е трудно да се обобщава така. Някои са щастливи, други - не толкова. Има хора, които споделят всичко, което им се случва в социалните мрежи и са щастливи, има и такива, които нищо не споделят и са нещастни... Изводът е че виждаме света различно и колкото по-малко съдим другите и се съсредоточим върху нашите планове и мечти, толкова по-голям шанс за успех имаме.
6. Ако нямам лоши моменти, трудно ще оценя хубавите. Понякога се чувствам щастлива, друг път супер отчаяна и тъжна. Надали някой е само едното или само другото - май по-скоро е въпрос на нагласа и характер. Доколкото съм забелязала повечето хора измерваме щастието си на база постижения. По този критерий - не, все още не съм постигнала това, което искам, но и няма как да съм сигурна дали и след това ще съм хепи, така че и сега не тъжа особено ;)

Ж. 23

15.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?
----- Еднообразно, сега е зима, не ми позволява много да практикувам това, което обичам. Работа, вкъщи, на фитнес, излизане рядко (1 път в седмицата ) гости при приятели 1-2 пъти, но честно казано се уморявам дори и от това. От сутринта се почвам с тренировка, работа, после фитнес и евентуално излизане или на гости, това в делничните дни, събота и неделя гледма времето да е за мен, риболов, каране на колело, гмуркане, ако времето позволява, лежане, гледане на тв и почивка )

2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?
----- Да имам финансовата възможност да ходя и практикувам това, което искам. Искам да опитам от колкото се може повече неща в живота, много искам силно и сплотено семейство и жена, която ме обича и аз я обичам. На първата не можах да случа, имам едно дете от нея. )

3. Какво ви липсва във вашия живот?
----- Любов, човек до мен и финансова възможност, но финансовата не чак толкова ( не че имам, просто не мисля за това, водя среден начин на живот )

4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
Любов и здраве. Човек на когото мога да разчитам въпреки всичко. Омръзна ми да разчитам само на себе си. Аз съм вълк единак, всичко опитвам да правя сам, дори и да е голямо и тежко, намирам начин сам да се справя, ако е невъзможно, чак тогава искам помощ, но това се е случвало буквално на пръстите на едната ми ръка.

5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?
------- изобщо това не ми влияе. На ясно съм и разбирам, че всеки там слага най-хубавите за него мигове и моменти. Аз лично нямам нуждата да го правя, за да се чувствам харесвам, въпреки, че имам нужда, но не това е начина. Дори фб профилът ми изглежда супер скучен, тъй като не публикувам почти нищо и имам няколко снимки, а имам какво да покажа, но не го правя. Важното за мен е, че аз съм го изпитал и съм споделил мигът с когото трябва или с когото искам.

Социалните мрежи повдигат чувството за малоценност до висока степен. Ограничавайте се от тях. Хората с по-слаб характер и малък капацитет дори не разбират това и живеят вътре социалните мрежи, не осъзнават какъв е импакта от тях. Дори хора на ръководни постове от всеизвестните социални мрежи го признават, а добитъкът не усеща как се развалят семейства дори от тези социални мрежи.

Нещата ще стават и по-зле, споко.
:)

Мъж на 30 от Бургас.

16.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?
Вкъщи, работа, грижа за децата
2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?
Дом, пълен с добри деца, нормални финансови възможности, здраве
3. Какво ви липсва във вашия живот?
Липсва ми уравновесеност, повече разбирателство с домашните и повече лично време само за мен
4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
Здраве и разбирателство с околните, християнски живот, а не лицемерие
5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?
Склонна съм да мисля, че са щастливи. До сега не ми се е случвало да завидя на някой от фб, радвам се като видя, че хората са щастливи.
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи?
Щастлива съм. Кое ме прави най-щастлива - когато децата ми живеят в разбирателство, когато са здрави, когато имам време за себе си, когато спят по цяла нощ без да ме будят, когато навън грее слънце :)
Не съм щастлива, когато околните (мъжът ми) иска невъзможното от мен и не проявява разбиране към немощите ми. Това ме натъжава.
ж29

Поздравления за хубавата анкета!

18.   Щастието това е хармония със себе си и света в който живееш. Храм на щастието е душата. То е такова състояние на духа, при което его-то е изтикано в ъгъла, душата взима решения в контекста на финните светове и измерения, преодолявайки естествената егоистична съшност на умът. М 30

19.   Пазете се от перфетния живот,защото той води единствено и само до деградация.

20.   Перфектен живот е всичкия ти докато ме няма. Перфектен живот е да имаш каквото ти се ще на момента и да не го мислиш за какво ще ти служи.
Перфектоно е всичко, което иззида стена да те брани от тегобата че съм жива. Перфектно е защото си имаш правото да се разделиш с мене.
Но не се разбрахме че ще ме накараш да живея без тебе. До време ще е. Ще си го постигна както ти си постигна, но без да ти изисквам нищо. Помощ внимание, не са ми нужни сега. Не не ме обичаш а обратното. Не се вини става така. Не са хубави тези чувства да са в теб. Поне ги изкарваш. Защо има в теб омраза към някои от хората. От мен хайде сега ме има сега вече не. Ама тези др

21.   1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи?
Понякога еднообразно, понякога изпълнено с купони и събирания, което идеално ме устройства. Нито прекаленото еднообразие ми е по вкуса, нито твърде многото купони и събирания.
2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте?
Да съм здрава на първо място, а също и близките ми - много хора оценят здравето си е едва, след като го изгубят. Да имам що - годе прилични доходи, за да мога да си позволя нормален живот. А ако има и за някоя екскурзиийка - още по - добре : )))).
3. Какво ви липсва във вашия живот?
Една мааалко по - нормална заплата, може би.
4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си?
Моят син - добре възпитан, умен, а вече и добре образован, е най - ценното нещо, което притежавам в живота си.
5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност?
Понякога аз самата съм участничка в такива публикации - на някой купон с приятели, по време на уроци по танци или просто от някое интересно събитие. При всички тези публикации, аз съм щастлива. От моменти на подтиснатост и нещастие /които и мен не подминават понякога/, публикации нямам.
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи?
Моля накрая да напишете и години и пол. Благодаря за вниманието!
Макар че щастието е относително и твърде субективно понятие, мисля, че съм щастлива.
Щастлива ме правят най - различни неща - мисълта, че близките ми и аз сме живи и здрави, сутрешните ми разходки и тренировки до морето, изгревът, танците, червеното вино, разговори с позитивни хора, събирания с приятели... Въобще Животът.
Жена 47

22.   1. Ежедневието ми включва и работа, и събирания с приятели, и културни събития, и домашен уют, и общуване с природата, и интимност с любимия човек. С една дума - пълна палитра от емоции.
2. За мен "перфектния живот" може да се дефинира така: Да отиваш с удоволствие на работа и да се прибираш с радост у дома.
3. В живота ми липсва единствено възможността да осъществя всички онези пътувания до далечни дестинации, за които мечтая.
4. Най-ценното е любовта. До този извод доведе житейският ми опит.
5. Няма как да преценя доколко щастливи са други хора. Но има едно правило: ако искаш да постигнеш нещо, дръж се така, сякаш вече си го постигнал. Може би тази показност е опит на тези хора да постигнат своето щастие.
6. Смятам себе си за щастлив човек, защото щастието, всъщност, е състояние на духа. То не зависи от обстоятелствата, не зависи от други хора или от материалните придобивки. Разбира се, когато биологичните потребности на човек не са задоволени, той няма как да се чувства щастлив, но ако е здрав и обичан, ако има приятели, покрив над главата си и хляб на масата си.... останалото е суета.
Аз съм жена на 47 години.

24.   Перфектен живот не съществува. Това да знаеш от мен.
1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи? Работа, в нас, от време на време пътувания, много рядко купони и събирания-вече ми мина времето, но и на 20 не ги обичах особено
2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте? Да изразяваш себе си. Да си в хармония със себе си. след това вече се нареждат, партньор, семейство, работа и т. н. Щастието идва от вътре, не от вън.
3. Какво ви липсва във вашия живот? Липсват ми партньор и деца.
4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си? Зависи от приоритетите. На първо място е здравето-това на близките ми и моето, другото го има по магазините.
5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност? Във всички случаи и да са щастливи и да не са това е показност или комплекси или и двете заедно.
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи? И да и не. Щастлива съм, когато изразявам себе си и в професионален план също, но в личен план не особено.
Моля накрая да напишете и години и пол. Благодаря за вниманието!
ж 31 г.

25.   Перфектен живот не съществува. Това да знаеш от мен.
1. Какво е ежедневието ви? Еднообразно или пълно с купони и събирание, или вкъщи? Работа, в нас, от време на време пътувания, много рядко купони и събирания-вече ми мина времето, но и на 20 не ги обичах особено
2. Какво за вас значи перфектен живот? Какво си представяте? Да изразяваш себе си. Да си в хармония със себе си. след това вече се нареждат, партньор, семейство, работа и т. н. Щастието идва от вътре, не от вън.
3. Какво ви липсва във вашия живот? Липсват ми партньор и деца.
4. Кое е най-ценното, което може да притежавате в живота си? Зависи от приоритетите. На първо място е здравето-това на близките ми и моето, другото го има по магазините.
5. Постоянно гледаме публикации във фейсбук на хора, които показват колко е хубав живота им. Според вас това така ли е? Щастливи ли са или това е само показност? Във всички случаи и да са щастливи и да не са това е показност или комплекси или и двете заедно.
6. Щастливи ли сте и кое ви прави най-щастливи? И да и не. Щастлива съм, когато изразявам себе си и в професионален план също, но в личен план не особено.
Моля накрая да напишете и години и пол. Благодаря за вниманието!
ж 31 г.

26.   За мен перфектният живот е едно хубаво и сплотено семейство, изпълнено с любов, здраве, деца и християнски ценности. Има ли го това, всичко друго е без абсолютно никакво значение. Пример за това са моите родители, Бог да ги пази. Никога не са били богати, никога не са имали кола или вила. Заплатите им отиваха за храна и дрехи от първа необходимост. Винаги обаче са се обичали и ценели. Винаги са били добри и честни хора. Така ме възпитаха и мен, за което съм им безкрайно благодарен. Благодарен съм и на Бог, че ме дари с тях. Винаги са били щастливи и доволни от живота, благодарни за това, което имат. На всичкото отгоре успяха и да ме изучат, за да имам добър старт в живота. Благодарение на Господ и на тях имам перфектна професия и съм напълно обезпечен материално. Не съм щастлив обаче, защото нямам семейство. Да, имам голяма къща, имам кола, мога да отида, където си поискам. Нямам никакви материални проблеми, обаче съм сам и това ми тежи.
М35