Споделена история от Семейство

Майчинство - прекъсване на 1 година
Привет. В момента съм в майчинство. Взимам високо майчинство, защото преди да забременея се постарах да натрупам стаж с по - висока заплата и то на хубава работа, на която после ще се върна да работя с кеф. Имам питане, после като мине първата годинка на бебето, заплащането е 380 лв. на месец, което е доста ниско, но то ще има нужда от мен и не искам да се върна на работа, затова спестих доста пари, да си изкарам месеците без да чакам на тези пари, но ако все пак реша и се върна на работа - какъв бонус ще имам от това, разбрах, че някаква сума се плаща, ако се върнеш по - рано? Просто информативно, засега мисля да остана у дома.

Коментари

1.   Даваш документи да плащат заплата на бабата която гледа бебето до 3г възраст.

2.   Ще получаваш половината, но ако не мислиш да имаш повече деца, карай си двете години.

3.   Мисля половината на майчинството на месец тоест 180. И аз мислиих да се върна, но е факт че толкова се развиват децат именно слес годинка. Толкова е прекрасно, че съжалявам всички майки по света, които им се налага да работят в този период

4.   Бонус ли искаш? БОнусът е: изпуснати незабравими и неповторими мигове с твоето прекрасно съкровище, което никога повече няма да е на годинка. Бонусът са протегнатите детски ръчички пред затръшнатата врата, и сълзици в очите, които няма да избършеш ти, а лелята в яслата/или баба... Бонуът е страхът на детето - кога пак, в кой момент мама ще изчезне някъде, неизвестно къде и кога пак ще се появи. Защо мама я няма, аз ли направих нещо нередно? !

Тръгването на работа толкова рано е оправдано само ако сте толкова притиснати финансово, че парите няма да стигат за торта и подарък за рождения ден на детето.

П. С. А ако мислиш да я пускаш на ясла... да знаеш какво боледуване ще падне... е, дано да не е така при вас, не го пожелавам на никой, но да си знаеш.

Всяко нещо си има цената, това е.

майка на двама

5.   да, получаваш половината от майчинството към заплатата до 2 г. възраст на детето.
абе хора, авторката не пита дали да се върне на работа, а какви са условията, ако го направи! аз също се върнах рано на работа, просто не работех на цял ден, имаше кой да гледа децата. приемете, че не всеки иска с години да е застопорен вкъщи, не на всеки лесно могат да намерят заместник (да, има и доста квалифицирани хора), не всеки работи на пълен работен ден, изобщо светът е шарен

7.   Номер 4, защо реши че детето е от женски пол?

8.   Какво лошо има да започнеш работа след една година? Цял свят може...само ние не.Не мисля ,че е лошо да си работеща майка-напротив...това е добре за психологическото състояние на майката дори.И естествено ,че ще има време и за детенцето(например да е с намалено раб време)Даже не мисля ,че въпроса е финансов.