Споделена история от Семейство

Приятеля ми не ме кани да живеем заедно
Здравейте, ако някой има опит с подобен проблем, моля да сподели!
На 31 години съм вече и имам син на 7, с баща му сме разделени и се срещам с друг мъж вече година и 6 месеца. майката на въпросното момче разбра за мен, но няма желание да се запознаем, приема го тежко, че сина и е с мен заради моето дете! Не живея с приятеля ми, въпреки, че той си има собствен апартамент и достатъчно място за да ни покани.
Със сина ми живеем при родителите ми откакто се разделих с баща му. Вече ми е малко наболяла тема дали изобщо ще заживеем заедно... да го чакам или да предприема нещо?

Преди месец се сдърпахме и аз му казах за съцителство с него, но той отвърна, че чака майка му да приеме малко по малко нещата.

Коментари

51-68 от 68

53.   Така, аз съм под номер 26, 31 и 47. За последен път коментирам тази тема. Този сайт е за споделяне на мнения, не за натрапването им над другите коментиращи и най-вече, над автора на темата. Двама, трима субекти от мъжки пол, умело се опитват да акцентират само над парите, което очевидно е демонстрация на простоват манталитет. Драги, съществуват хора с класа и най-вече с огромни човешки ценности. Моят дядо изгледа 3-ма внуци, 2-ма "чужди" и 1 негов. Лека му пръст, не правеше никога разлика и няма да мога да опиша с думи всичко, което ми е дал във всякакъв аспект. Това, че Вие сте толкова ограничени във вижданията си, не прави другите балъци или смотани. Това е една висока летва, вдигната на високо, която няма да стигнете никога. Мъжете, които гледат чужди деца, просто обичат жената до себе си и най-вече семейството, като понятие. Не броят, кой колко дал, защото, да дадеш пари и да получиш семен уют и любов, не е разменна единица. Пари се изкарват, но хората, преживяванията, спомените, се изграждат цял живот. Помислете си, уважаеми господа в какви добротели възпитавате вашите деца, защото те са бъдещето на това общество. Бъдете по съвременни и по широкоскроени. Както каза много на място един коментиращ по-нагоре, след години вашите наследници могат да попаднат в ситуацията на авторката. Не бъдете така ограничени, живота има хиляди нюанси.

54.   Миличка, не искам да те разочаровам, но шансът връзката ви да мине на по-горно ниво и да заживеете заедно е минимален. А това с "мама има нужда от време" си е чисто и просто оправдание, за да не си признае, че не е готов за такава отговорност. Защото едно е да се виждате 3-4-5 пъти седмично и да си прекарвате добре, съвсем друго е да се занимавате с такива битовизми като плащане на сметки и пускане на пералня. Да, не говорим, че ти вървиш в комплект с детето си и това допълнително усложнява нещата. Не знам доколко приятелят ти и синът ти се познават и какви отношения имат, но това изведнъж да се окажеш пастрок на момче на 7, което тепърва ще има нужда от мъж, който да му е модел за подражание хич не е лесна работа. И приятелят ти с право се е уплашил. Както са казали и коментиращите преди мен, има мъже, които и собствените си деца не искат да гледат, а ти очакваш от приятеля си да гледа чуждо дете. Да, знам, че си безумно влюбена, че вярваш, че той е идеалният, ама помисли малко за това как изглеждат нещата от гледна точка на приятеля ти. Излиза със страхотна жена, ок, обаче тя има син, при това малък... което означава, че той трябва да се откаже от много неща и да се посвети на сина ти. Доста голяма саможертва, ако питаш мен. Да е негов син-разбираемо е, но след като не е... ами всеки ще се замисли не два, ами десет пъти преди да поеме тази отговорност, като прибавим към това и твоето настояване... А и на всичкото отгоре си избирала и грешния момент, пишеш, че точно сте се били сдърпали за нещо... е, когато и без това ти е бил леко сърдит, съвсем нормално е да не припадне от възторг от идеята да се нанесете при него. За да постигнеш целта си трябва да си търпелива, с намеци и натяквания само ще го изнервиш и ще си гарантираш отказ. Той ако има желание да те покани, ще го направи и без ти да му пилиш на главата, че сте заедно от толкова време и трябва да се съберете и т. н. и т. н. Повдигнала си веднъж въпроса, получила си НЕ и сега си мълчи. Вече е информиран за желанията ти и от него си зависи, ако продължаваш да настояваш, само ще станеш досадна и ще бетонираш НЕ-то, а накрая може и дори да се разделите, защото никой не обича да му се натяква. Търпение, мила, търпение! Ако връзката ви е толкова сериозна колкото ти си мислиш, рано или късно той сам ще стигне до идеята за общо съжителство, но да му се натрапваш, не е решение. Даже, човекът пак е бил тактичен, че не те е отрязал, ами е измислил това оправдание с маминка, за да не прозвучи грубо. Впрочем не знам, дали в оправданието му няма и малко истина, предвид на това какви мамини синчета има, може и маминка да има пръст в цялата работа, но на мен все пак ми прилича повече на елегантно измъкване, но и в единия и в другия случай отговорът е НЕ, поне за момента и ако искаш това да се промени бъди много търпелива и избягвай да повдигаш темата. Нека той сам прояви инициатива и ви покани, защото наистина го иска, а не защото това е единственият начин да спреш да му говориш за това. Колкото и да не ти се вярва и във връзките си има дипломация и човек трябва да знае кога да говори и кога е по-добре да замълчи.

55.   40 съм. За радост или съжаление, такава е истината. Само че за повечето жени щом мъжът е хубав, те го възприемат като подходящ. А такива като мен си хранят семейството и се чудят къде да се напият веднъж седмично, без да им правят забележки. Колкото до парите обикновено са толкова 5000 към 1000. Cheers.
Не познавам жена, която да разполага с 6000 лв. и живее "спокойно" с 1000 лв. Може да е от приказките?

57.   55, нормално е да не познаваш такава жена.
В края на краищата подобна жена не би общувала с теб, след като не е финансово принудена ;)

58.   От 48 към 51
Категоричен съм, че не искам да гледам чужди деца, обичам децата, ама чак да гледам чужди не. Ако се разделим с жена ми, просто ще избягвам жените с деца. Предпочитам внимание и средства да давам на детето си и или на себе си, а не на чужди деца. Вече моето дете да попадне на пастрок е възможно, страх ме е, но той е много инат и предполагам, че няма да го приеме, той почти не приема и майка си, само мен, ама това е друга тема. Майка му е от тези жени, които вкъщи само лежат и им е лошо, а аз съм нещо като домакиня, а в работата са кариеристки, пренебрегващи дори детето си, не се шегувам! Ох лошо ми е, уморено ми е не мога да ти помогна с чистенето, не мога да изведа детето, не мога да му обърна внимание, но като има работа скача и излиза в офиса, като я поканят на театър или купон хуква, детето има температура, тя си заспива, един път отиваме на лекар и тя не знаеше какви лекарства му давам, хаха, не всички майки се раздават за децата си.
М33

59.   Да, разбира се, че са важни и домашният уют и любовта, спокойствието и атмосферата в дома. Тези неща да не би да ги получа от чуждото дете?
Да не би като няма дете от друг мъж, една жена да не е способна да ти ги даде?
Примери за единични случаи на някакви хора, приели чужди деца само затвърждават правилото, че това не е нормално.
И как точно се приема " като свое " чуждо дете, което няма нищо общо с теб? То не носи твоите гени, ревнува майка си от теб и се държи отвратително, по простата причина че интуитивно усеща че не му е мястото в новото семейство, че е част от друго семейство което е било разбито. Отговора е много прост - не се приема по никакъв начин.
Набутвайте ги колкото искате, но никой не е длъжен да ви търпи и гледа децата. Мъжете знаят този факт и просто не се занимават сериозно с разведени жени с деца.
Понеже повдигнахте въпроса за тесногръдието и ограничеността, изкарвайки жените ангели небесни, ми стана любопитно за вашето отношение към детето от предишен брак на мъжа - такава злоба и омраза рядко се среща :) Ако той има дете, правите живота му ад и полагате грандиозни усилия това дете да не идва в дома ви - дори за 4 дни в месеца. Да не му се дават пари и да не му се обръща внимание, обикновено успявате.
Да попитам тогава защо мъжете да трябва да гледаме чужди, а вие да не трябва?
Да не би по същите причини? Пари, време, отношение и чувства?

60.   До номер 58 - извинявай, но от това, което си написал е ясно, че ти не уважаваш жена си, даже едва ли я обичаш - щом толкова не ти харесва нейния начин на живот. Какво е това семейство, в което ти си доста недоволен? Хармония цветя и рози? Или парцал, тенджера и торби в двете ти ръце, а на главата ти мързелива жена. Завидях ти, няма що.
М37

61.   Не се отчайвай от коментарите, това, че имаш дете сега едва ли не изглежда, като проблем, но то е твоето богатство. Който иска да е до теб, няма да намери пречка в детето. Намери си свестен мъж, който обича да е семеен, може би вече с дете, примерно разведен.
Не е задължително и да е българин, даже е по - добре да не е. Гледай си живота и детето, ти и то сте семейство, и който иска да е с вас, трябва да се постарае да бъде приет от вас. Желая ти успех, ти си майка, и който те подценява заради това, просто не е твоя човек.

62.   Домашният уют и любовта в семейството да не би да ги даде чуждото дете? Една жена, ако не е раждала да не би да не може да ги даде?
Просто натрапвате деца на чужди мъже, защото трябва някой да ги гледа и издържа.
Вие да не би да гледате чужди деца? Ако мъжа има такова от друг брак правите всичко възможно да не му се дават пари, време и внимание.
Иначе много добри и милосърдни, жрици на домашният огън.
Защото вместо да си гледате семейството, една друга се надъхвате че развода е нормален и приемлив вариант за вас и децата ви.
"Той, ако ме обича ще приеме детето ми " е клишето за разведената жена, което я кара да става парцал в леглото за много мъже.
А бившият и съпруг " винаги ще е баща на детето ми " отива в боклука, веднага щом той си намери нова жена. Така от много претенции и стойки и чалъми си оставате самотни майки с дете, търсещи на кого да се натресат.

63.   Номер 62, айде спри се де.
То стойки, то чупки, ареално ти дори не знаеш, дали твоето дете е твое!

65.   Всичко е ясно за тоя безкомпромисния 62 ти номер - че всички или са женени или не са хора. Няма друг вариант, задължително е! А парадоксът е, че той самият се оплаква от жена си, че нищо не прави вкъщи, тоест отглежда си някаква мързелива пача и той не знае защо. За да е баща на детето си, в името на брака и реално фалшивото си семейство, от което той самият енедоволен. Като ти бие шута жена ти заради някой друг мъж /от офиса/, ще видиш как детето ти ще бъде "натрапено" на чужд мъж, да не пееш друга песен... А ти един ден когато си сам като куче от години ти пожелавам да се запознаеш с идеалната жена, но /о Боже/ с дете. Ще я задраскаш от лицето на земята ли? Never say never!

66.   Е.. както винаги ганьовците и сега доказаха колко бедни и комплексирани са от жените :Д То... не случайно избягахме повечето при чужденци, докато ганьо се бие в гърдите, а света му се смее.

67.   Любовта, която давата си е платена, независимо дали кеш или по друг начин. Имате такова самочувствие, все едно са ви златни п-----e? Разбира се, че няма да гледам чуждо дете като мога да си направя мое, да не съм луд.

68.   Покани го ти у вас щом искаш да живеете заедно.
Не казваш на колко години е гаджето ти, но може да не е готов да отдели цяла стая от апартамента си за твоето хлапе и да се съобразява и включва с грижите за него.
Познавам двама мъже, които гледат чуждото дете на приятелката си като но момичето е родило дете и на него и не се натиска да живее в апартамента му, а заедно бачкаха здраво за да си лупят общо жилище

71.   66, и в чужбина повечето мъже не искат да гледат чужди деца, не само Ганьо е така.

72.   Здравейте, мадам! В една връзка е най-лесно нещата да се получават с ясни и точни слова. Всички тук можем да гадаем дали той е мамино синче, дали просто не иска да приеме детето ти или друго. Нито сме му в главата на човека, нито в нечия друга.
Аз реших да имам дете от човек, с който бяхме наясно че няма да създадем семейство. След известен период на съжителство се разделихме, тъй като той намери своята сродна душа. За съжаление, това го отдели тотално от детето ни, а планът не беше такъв. В бъдещи партньорства съм била доста ясна в това какво очаквам, изисквам и желая от половинката си. И това автоматично включваше безусловна отдаденост и на детето ми. Мъжете като знаеха какво очаквам, бързо ми даваха ясен отговор дали ще се виждаме дълго. Много ми казаха, че просто не могат да почувстват връзка с дъщеря ми и няма как да очаквам кой знае какво отношение към нея. За мен това беше от значение. За теб е важно съжителството. Ами, тогава, намираш най-подходящия начин да подходиш към тази тема и споделяш, че за теб е важно да споделяте общ дом. Ако този не е ок, търсиш следващ и му го заявяваш по с време. Не е нужно в момента на говорене да определите кога ще стане. Важното е и двамата да знаете какво очаква другия. Така ако човекът не знае в началото отговора бързо търси какъв ще е той, за да те информира. Например, аз никога не бях стояла като домакиня вкъщи, но в една от връзките си улучих ан мъж, който искаше да не ходя на работа. Пуснах си месец отпуск, стоях и домакинствах две седмици и му казах, че това няма как да стане. Разделихме се. Визирам това, че връзката ни щеше да продължи още, ако той от рано не ми беше казал какво ще очаква след като се оженим.

73.   63 е по-добре да не коментира. Колко от коментиралите дами гледат чужди деца? А колко от коментиралите игнорират децата на половинките си? Ама сме много възвишени и раздаваме любов и състрадание навсякъде. 63, 53, 26, 31 и 47 не могат един различрн коментар да преглътнат. Все са прави, а дали гледат чужди деца. После авторката ясно го е казала. Не иска да живее в нейния апартамент с приятеля си, а в неговия! Мисля че ще иска да живее в неговия апартамент в центъра, дори и него да го няма там!

74.   Ще ти дам честно гледната точка на мъж, съжалявам, че ще бъда директен до болка, но няма как. Почти никой мъж не иска да „дундурка“ чуждо дете! И в природата е така, там дори е по-крайно. Някой лъв като си загуби прайда и дойде нов мъжкар, новият ИЗБИВА малките на предишния, не просто отказва да ги гледа, а ги издушава едно по едно. Аз самият бих гледал чуждо дете САМО И ЕДИНСТВЕНО ако баща му е мъртъв и съм прочел смъртния му акт! При никакви други обстоятелства! Сори, ама не е нормално да се шибаш наред, да родиш сума ти деца и да търсиш някой да ги гледа. Ще ти цитирам 2 случая на познати.

Случай първи - жена има дете от мъж, той влиза в затвора. Тя си намира нов мъж, ражда дете и от него. През това време бившият си излежава присъдата и излиза... Пламва старата „любов“, тъпата простакеса зарязва втория си мъж заради първия и в момента е пълна каша, от която потърпевши са двете дечица.

Случай втори - жена с дете от първи брак, намира си втори мъж, ражда му и на него едно дете. С първия наистина не знам какво е станало, щото не е било моя работа да питам. Вторият ѝ мъж почина тази година, на 35, и я остави самичка, с 2 деца. Естествено, той няма вина, че е починал внезапно, но в момента тази жена има почти нулев шанс да си намери трети мъж, който да гледа 2 чужди деца. Или пък ще тръгне да ражда трето дете от трети мъж? Не мисля...

Затова, мили дами, мислете 30 години напред, преди да дадете на някой господин да ви напълни утробата, защото човешкият живот, веднъж създаден, не подлежи на „връщане“ назад. Резултатът от раждането на дете от неподходящ мъж (има го и обратният случай, когато мъжът е читав, а жената е греда; още по-тъпо е, когато и двамата са боклуци... ) е трагичен - една самотна майка, един тъжен баща, който в повечето случай едва вижда детето си, и едно дете, което е с унищожено бъдеще.

51-68 от 68