Споделена история от Семейство

Децата
В момента съм в майчинство, еднообразно ежедневие, грижи, не е лесно. Дали става по лесно с порастването? Постоянно да вървя след него и да гледам да не се удари, мъжа ми си мисли, че е лесно? Става ли по лесно с времето. Искам още едно, но като гледам колко е трудно..

Коментари

1.   Става по - лесно. Трудно е само докато си в майчинство. Ще. мине.

2.   И аз съм в майчинство. Но ние искаме само 1 дете. Така решихме още преди да родя. Детето ни се падна супер лесно и кротко, но пак грижите са си грижи... аз съм голяма нинджа и не се оплаквам. Стига да се наспя. С времето наистина ще е по лесно. Майка ми го повторя всеки ден.
Кураж!

3.   От това което пишеш ми звучиш, че ти не си родена да бъдеш майка. Еднообразно ежедневие и грижи, а нищо не казваш за майчината радост и щастие, че има рожба любима. Личи си, че за теб децата са бреме. Не раждай второ дете.

4.   Жената не е родена само за да е майка и с това да се изчерпва нейното съществуване..

5.   разбира се, че става по-лесно :-) с времето детето става все по-самостоятелно, в 1 момент чак започва да ти липсва, че не те търси особено :-) а с второто определено е по-лесно, най-малкото вече си гърмян заек и имаш опит, а и второто винаги има примера на първото, опитва се да му подражава и се учи от него постоянно. абе забава е :-)
а на номер 3 ще кажа, че не всички хора обичат да се лигавят и превъзнасят с думи като "рожба любима" и пр. На мен ми звучат изключително превзето и неестествено, макар че имам 2 такива. понякога на хората им идва в повече натоварването. а и не виждам авторката да се изказва негативно за детето си, просто е уморена

6.   Спокойно. Ще става все по-лесно до пубертета. След това ще си мечтаеш за времето, когато си ходила след него и детето ти е било в ръцете.

7.   А се чудим - защо раждаемостта в България спада? Просто българките не искат да раждат деца.

8.   Дааа... ще стане по-лесно, ама до време. Горе-долу след 10 год почват да се откъсват от родителите, в пубертета почват да крещят, а като станат на 20-25 вече заприличват на хора и виждаш резултата от възпитанието си-добър или лош.
Е тогава ти се ще да са 1-2 годишни да си ги гушкаш.
Авторке, като станат на 20 и се чудиш къде са по цяла нощ, също не е лесно. Сега пазиш дете да не се удари, утре от по-лоши неща.
Всяка възраст е различен етап от живота.
Имам си ги 2-на 24 и на 14.

10.   Спокойно става все по-лесно и по-интересно! Сега е най-тежкото. На 3 всичко се променя, на 5 вече е много разумно човече, на 7 си е самостоятелна личност.

11.   Да, става. Моето е на четири и имаше няколко преломни момента. Когато започна да ходи, не се налагаше вече да го нося. Когато проговори и не се налагаше да гадая какво му е. И когато започна да се облича сам. На мен ми става все по-лесно. В началото и аз бях като теб. На второ така и не се реших...

Сега може да си налее вода, да си намаже хляба, да яде сам, до тоалетна ходи сам, много неща са, които стават по-лесни.