Споделена история от Семейство

Не мога да стоя със скръстени ръце
Здравейте! И аз като всички останали искам да споделя своите проблеми и да поискам съвет, защото наистина съм в такава ситуация, че нищо не мога да направя. Баба ми е много зле. От няколко месеца насам е на легло, лекарите не могат да установят какво й е. Всички казват да я оставим и да не я тъпчем с лекарства, защото едва ли на нейната възраст ще се намери лечение. Но тази жена е направила толкова много за мен и аз я обичам толкова много, че просто не мога да стоя и да гледам безучастно. Тя по цял ден гледа тавана. Не се чувства добре, не излиза, не гледа телевизия и не чете книги, защото не може. Няма досег с външния свят. Единственото й развлечение беше да се храни, но напоследък не яде. Искам по някакъв начин да я разведря, да я накарам да се бори, защото понякога дори само енергията на болния го изправя на крака. Обмислях множество сценарии и все пак не мога да осъществя повечето от нещата. Сетих се да й намеря някои нейни любими книги на аудио и да й ги пускам по някакъв начин на слушалки, за да ги чува, но и аз не знам как и дори не съм сигурна, че е подходящо. Моля ви, ако имате някакво предложение или просто съвет, пишете!
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Старите хора, се чувстват ненужни и вече нямат цел. Липсва им любов. Ако са все още с акъла си, все по - често живеят в миналото и си спомнят различни неща, какво е било преди.

Моята баба наскоро почина и се чувствам много виновна, че изключително рядко ходих да я виждам. Беше в друг град. Последно като я видях, очите и грейнаха, с такава любов ме гледаше. Показах и снимка на детето ми, на телефона ми. То е на 3 год. и не се бяха виждали нкога. Горката ми взе телефона и започна да го целува. Скъса ми се сърцето и се почувствах ужасно. Като си тръгвах и казах, че пак ще дойда. Но не успях. Някъде месец след това, почина.

За това искам да ти кажа, да дадеш любов на баба си. Не толкова книги, филми и занимания, колкото присъствието си. Говори и, разказвай и разни неща. Ако може да говори, искай и съвети. Нека се почувства значима и обичана. Мисля, че от това имат най- голяма нужда, възрастните хора.

Аз закъснях. Дано ми прости, там от горе...

2.   Номер 1, е извинявай, да не й заведеш правнучето да го види 3 години, голям срам. Шок

3.   Номер 2, не мисля, че е редно, да бързаш да съдиш някой, без да знаеш историята му. Имало е причина, поради което се е получило така. Като няма да я споменавам тук, не това е темата.