Споделена история от Семейство

Искам да имам собствено жилище
И така накратко историята ми или моята голяма Драма. Като се замислям ми идат проблясъци на бистър ум но когато има кой да те обърква положението се влошава. И така искам съвет от хора който не ме познават и са напълно безпристрастни и нямат никакви задни мисли -напълно непознати.

Омъжена съм и имам дете на 8 години сега завърши първи клас. Разбирам се с мъжа си мога да кажа че всичко ние наред но проблема ни е че вече 10 години живеем под наем. Това ни тежи най много не можах ме да вземем кредит за да си вземем наше жилище.

Преди 5 години свекърва ми отиде на работа в чужбина уж за малко а тя взе че се установи там и вече е напълно законно там. И така след това уточнение идва ред и на моята драма. За да ни помогне по някакъв начин предложи да замина при нея за да изкарам някой лев за да мога да си купим и ние така мечтания дом. На нас ни е ясно че няма да стане за ден за два поне година че и две ще минат докато събера аз някой лев и тя да ни помогне за да си купим жилище. Но проблема ми идва от това че всички мой роднини едва не ме анатемосаха че ще си зарежа детето и ще замина. Толкова ли лош родител съм. Това ми е голямата болка. А мъжа ми наистина е добър баща. И знам че го оставям в добри ръце. Майка ми като всяка майка е против да замина защото смята че двамата няма да се справят сами. Тежи ми че не ме подкрепят тежко е да ми казват каква грешка правя че си оставям детето че няма да съм при него в лошите му и добри моменти. Да така е разбирам го ама нали е за наше добро. Един ден да не се влачи като нас по квартири да имам какво да му оставя да има покрив НЕГОВ над главата. На нас никой до сега с нищо не ни помогна в живота а ние с мъжа ми искаме детето ни да бъде осигурено в неговия живот. Каже те ми моля ви дали това е грешка дали това е толкова голяма драма или... не знам а полета ми е след месец.

Коментари

51-54 от 54

54.   Мила, та ти направо водиш супер живот! А мен питаш ли ме като живея със свекър, свекърва и девер? И на всичкото отгоре нашите предлагат да ни помогнат с покупката на апартамент, ама моят като се е заинатил не, та не. Или сам щял да го купи или ще живеем при техните, защото такава била традицията! А аз вече луда станах вечер след работа да не смея в кухнята да вляза, че притеснявам "мама", която готви! А жената е пенсионерка, ма на, цял ден гледа сериали и се мотае и изведнъж вечер се сеща, че ще готви за мъжа си, но не и за сина си (за моя мъж), защото той си има жена и тя трябва да се грижи за него. Та да знаеш това колко е зле! От скоро сме женени и деца още нямаме, ама честно не искам и да раждам в тая атмосфера! То тя от сега ми се бърка за всичко (ризите на сина и не се сгъвали така, а иначе, чаршафът се опъвал еди как си... ), пък представям си ако родя какво ще е! е ме побърка с упреци, че см лоша майка и не си гледам детето правилно, защото тя знае най-добре. За това направо ти завиждам! Под наем, под наем, ама в крайна сметка ти си жената и домакинята, а не ти се месят чужди хора. А и да знаеш това с жилищните кредити какво минавка е. Най-добрата ми приятелка и мъжът и теглиха кредит и сега са се видели в чудо, защото между временно него го съкратиха и сега само с нейната заплата се чудят да ядат ли, сметки ли да плащат или вноските по кредита. Лудя работа! За това си живей, спокойно и не се тормози за глупости!

55.   №54 Като не можеш да се качиш на врата на мъжа си, никой не ти е виновен. Жените са готови за омъжване тогава, когато могат да направляват шията на мъжа си. Не напразно има поговорка "Мъжът е глава на семейството, но жената е вратът", а както всеки знае главата вижда натам накъдето я обърне вратът.
Ти живееш при свекър, свекърва и девер, само и едниствено, защото не можеш да промениш погледа на мъжа си.

56.   Авторката вече трябва да се е върнала в БЪлгария. Какво стана?

57.   Несъмнено да имаш собствено жилище е основно перо в живота на всеки човек. Ако желае човек такова е необходимо още в млада възраст да предприема мерки, защото в противен случай, ще бъде непосилна за изпълнение задача.
Съумях на 23 години да си купя чисто нов тристаен апартамент в втория по големина град в страната, напълно сам, без помощ от родители, близки, приятелки и банки, но за това преминах през много трудности и толкова ужасно много работа, че всъщност не съм сигурен дали стотиците автори, писали по-горе са работили толкова, взети заедно. То беше лудост, не една, не на две, а на три места работих. Ставах с 4и30 сутринта и започвах в 5 на първата работа, до 16и30 следобяд, след което от 17 00 до 1и30 вечерта на втората. Прибирах се у дома в 2 вечерта и 2и30 бях в леглото. Отново го повтарях и така ден след ден, месец след месец... Успях да свърша нещо, което отнема цял един живот за кратко време, благодарение на упоритостта си и силата на съзнанието.

51-54 от 54