Споделена история от Семейство

Майка ми е бременна от друг мъж.
Та, значи на 17 години съм тази година ще бъда 11 клас. Ще започна малко по отдалеко, за да няма неясни неща. Родителите ми се разделиха преди 2 години, защото майка ми разбра че баща ми си има любовница. След развода им аз и мама останахме да живеем в нас, а той се изнесе при нея. Не дълго след като останахме само аз и мама, тя започна доста често да излиза вечер, което преди това не беше правила, въобще не ми изглеждаше като човек, който страда и току-що се е развел. Не знам и аз как, но в живота и се появи друг мъж, доста често излизаха заедно и в къщи е идвал. Не ми се харесваше много това, защото мразя когато някой се докосва до моето в случая майка ми. От юли месец миналата година (2017) той заживя при нас, като цяло човека нищо не ми прави, но ме дразни просто че живее в нас. До тука, всичко можех по някакъв начин да преживея, но снощи мама ми каза че е бременна и че е било планирано и желано, защото искали с оня да имат бебе. Много ми е гадно, направо побеснявам, не мога да си представя, че освен с него и с някой друг трябва да деля пространството в нас. Не искам това бебе да се ражда, не искам нито брат, нито сестра, пък да не говорим, че ще е и от друг мъж... Може би звуча като егоист, но на мен ми престои бал следващата година и общо взето само хубави неща и това бебе само ще ми пречи. Майка ми няма да мисли за мен, а за бебето... Вече обмислям да се изнеса при баща ми? Но мама ще се нарани от това, че я изоставям? Какво да правя?

Коментари

2.   Спокойно, на 17г си. Ако беше на 12-13 щеше да е друго. Но на 17 ти остават броени години да стартираш свой живот, така че майка ти дали има друго дете или няма не ти пречи. Освен това за теб е по-добре тя да има с какво да се занимава, отколкото да е сама и да мисли само за теб. Хем ще ти се меси, хем ще те кара да се чувстваш виновен. Така че настрой се да приемеш нещата спокойно. Ако кажеш на двама им, че ти харесва перспективата и нямаш против ще ги улесниш и дори ако щеш - ще е по-изгодно и за теб да са доволни от отношението на втория си баща. Ако негодуваш и се репчиш ще имаш само проблеми и то за нищо - от необмислена ревност.

5.   Наистина съжалявам, но очаквай солидни обиди от други коментатори. Аз не те обиждам - пазя мъдростта за себе си, защото имаш нужда от съчувствие. Но не бива да мислиш така, аз като прочетох заглавието, мисля си, тя да не изневерява - не, това си е съвсем редно, разведена е с баща ти, той също си е имал любовница и не са били един за друг. Според мен си агресивна, защото ти липсва баща ти, а този мъж го мислиш едва ли не за крадец на майка ти. Ще ти дам няколко съвета:
1. Почини си, цялото напрежение те е съсипало. Поспи, помедитирай, поизлез с приятели и т. н. Отърви се от умората и се приготви за учебната година.
2. Като се поуспокоиш ще е добре да отидете на разходка, ресторант или просто си седете вкъщи, съберете се и кажи това, че не си готова за сестра/ брат и за нов баща. Не обиждай или назидавай, колкото и да ти е трудно. Просто кажи, че всичко ти е дошло в повече - едва ли ще хукнат да те бият, ако им го кажеш любезно, нали? Ще те прегърнат... Свикни с този човек, може да е добър и грижовен въпреки очакванията ти. Но дори да е някакъв звяр, майката ти е щастлива с него - приеми това.
3. Да имаш малка сестра/ малък брат за теб е ужас, но аз само за това си и мечтая! Но родителите ми, колкото и да печелят ( а то е много ), са се оженили 10 години по - късно отколкото е попринцип и сега били стари за друго дете... Моя история. Препоръчвам ти да четеш статии за това колко е яко да имаш брат или сестра, обикни детето - ще е адски сладко и си нямаш и представа колко ще те обича! Тръпна, когато някое малче от блока ми вика КАКО ЛИЛИ, КАК СИ? Но реално няма кой да ме нарича кака. Нямам братче или сестричка. Но ти ще имаш, охо!
4. И не на последно място, не обръщай внимание на хейта в тази или друга история, в този или друг сайт. Ти имаш ново семейство, За Бога, ще ти завиждат! Ще ти завиждат, че имаш нов баща, който те боготвори, за да компенсира мъката ти по биологичния ти баща. Имаш си майка си, ако искаш ходи и при биологичния си баща! А след 9 месеца ще си имат сладко детенце, което ще те заобича от първата прегръдка! Имаш късмет, пиши когато се роди, дали ще си щастлива вече? Само времето ще покаже...
Лили

7.   Недей да ревнуваш така безучастно, не ставай егоист но не се и бъркай. ако беше на 13-14 щях да те нападна, но нямам право на това бих ти дал съвет да си по самостоятелна- почти си пълнолетна на 17 си и вярвам че рано или късно ще приемеш нещата

8.   Подкрепи майка си, радвай се за нея, света не се върти само около теб

9.   Здравей, какво по-точно те притеснява? Докато бебето се роди вече ще си навършил 18. То ще ти се "пречка" 1-2 години докато завършиш 12 клас и след това идва твоят ред да се изнесеш от вкъщи и да започнеш да водиш самостоятелен живот, далеч от мамчето :) Знаеш какво имам предвид - университет, с него общежитие/квартира, по-късно и работа... нали не възнамеряваш да живееш с майка си докато навършиш 30? Не е хубаво да бъдеш мамино синче (извинявам се за издрава, ако звучи твърде остро).

Според мен трябва да се радваш за майка си - представи си я сега страдаща, не на себе си от предателството на баща ти, истерична, крещяща по теб - с кого излизаш; защо излизаш; погледни си оценките; какво е това момиче, махни я от къщата ми и подобни простотии и изблици на ревност относно приятелите ти и личното ти време. Можеше сега ти да си единственият човек в живота ѝ и да се държи за теб като за спасителна сламка в поток - нима искаш това? Да нямаш НИКАКО време за себе си? Вместо това жената е преодоляла всичко това, иска да създаде ново семейство - не я спъвай, само защото "мразя когато някой се докосва до моето в случая майка ми". Майка ти не е вещ. Щом тя е щастлива трябва и ти да си щастлив за нея, най-малкото защото вече не си малко дете. Не казвам, че трябва да заобичаш приятеля ѝ, но погледни реално на нещата и си отговори на един от най-важните въпроси - има ли реална причина, поради която ненавиждаш този човек? Без него майка ти по-щастлива ли щеше да бъде? Според мен отговорът е "не", а ти как мислиш?

Съсредоточи се в своя живот, помисли какво искаш да правиш, какво искаш да учиш, къде искаш да го учиш, какво ще можеш да работиш след като учиш дадено нещо, достатъчно доходно ли ще е, какво те интересува, за какво мечтаеш, кои места искаш да посетиш из света и пр. и пр. Мисли за СЕБЕ СИ, обаче не егоистично, а перспективно - за това какво можеш ТИ да направиш, а не какво можеше майка ти да ти даде ако не беше бебето (и най-вече парите за него). Майка ти ако не се беше "спасила" с тази нова връзка щеше да ти се наложи да мислиш и за нея. Тя ти предоставя страхотен шанс да изградиш спокойно и свободно живота си. Не го пропилявай :)

Относно бала - вечер като вечер, само че по-официално. На някоя от снимките ще гушкаш братчето/сестричето си, голяма работа. Някой ден ще погледнеш назад и ще се смееш на сегашните си тревоги.

Въпреки всичко, което написах, според мен си ужасен от това, че идва момента в живота ти, в който спираш да си дете и започваш сам да вървиш по своя път и това няма нищо общо с майка ти и бебето. Объркан си, защото не знаеш къде ще те отвее вятъра, имаш твърде много въпроси относно себе си и живота като цяло. Всеки един здравомислещ човек на тази възраст преминава през това, дори и да не го осъзнава. Притеснява те това, че точно когато най-малко вярваш в себе си и правиш първите самостоятелни стъпки в живота си, майка ти няма да бъде до теб, ами до бебето. Това не е така - тя няма да те забрави, няма да спре да те обича. Та ти винаги ще ѝ бъдеш дете, дори да си на 40 години. Погледни от добрата страна на нещата, мисли за бъдещето си, постави си цели, осъществявай ги. Някой ден твоето семейство ще разчита на теб, затова бъди мъж от рано, а не просто големият син на мама, както са повечето момчета днес... Идват студентските ти години - купони, приключения, забавления и няма да има кой да ти се пречка, защото майка ти ще гледа бебе, вместо да ти звъни през половин час, за да те пита дали си обядвал и дали си си сменил чаршафите. Мисли позитично и умната.

- Момиче, 20г.

10.   А си мислех, че такава мания има само от родители към деца. Подай молба към Господ да завърти Вселената отново около теб, и наааай-важната ти вечер-БАЛА! Изтрий едно билетче на Националната лотария, токувиш спечелиш 1000 лева за някое рокля и ще позволиш на майка ти да си роди дете :)

11.   Ехееее, ти скоро ще се изнесе от вкъщи, предстои ти да бъдеш студентка, нали така, дай боже. Хубаво е да се отделиш от вашите и да бъдеш на общежитие или квартира. Сега е моментът да се научиш да бъдеш по - самостоятелна. Тръгваш по своя си път и това е нормално, така че няма да си постоянно, а само за кратко при вашите. Остави майка си да гради сама живота си, както ще го правиш и ти! Подкрепяте се и бъдете опора една за друга!

12.   Аз имам двама братя от друг баща и ги обичам безрезервно. Да имаш брат или сестра е много хубаво, по-напред в живота ще си бъдете опора, приятели. Той или тя ще гледа на теб като пример за подражание и ще имаш на кого да предаваш нещата, които си научил. Плюс това с малко дете в къщата винаги е забавно.
Гледай го от положителната страна. Аз никога не мисля за братята си като за чужди деца, от чужд баща. Нали сме израснали в една утроба.
А и ти си голям вече, имаш си собствен живот - приятели, хобита, това-онова. Едва ли ще очакват от теб да се грижиш за бебето. Не се притеснявай за вниманието на майка си - майчиното сърце е голямо и има място за всички, това, че ще има още едно дете, не означава, че ще те обича по-малко.

13.   Майка ти изобщо няма да се нарани, че я изоставяш (все едно си и съпруг). Все пак не е сама ;)

14.   Отношението ти е ревниво и егоистично. На 18 се изнасяй от вас и остави майка си да бъде щастлива. Намери си и ти гадже и се фокусирах върху собствената си връзка. Напълно е излишна тази злоба.

15.   Абе честно казано и майка ти е голяма егоистка и късогледа като жена - деца със 17 години разлика? ! Не ми се струва ок. Твърде бързо след развода нова връзка, че и бременност... най-вероятно това второ дете ще го гледа сама. Иска да задържи новия мъж с дете, защото без мъж не може, а детето и - първото, е на втори план. Завършена егоистка е майка ти и ти си права. За нея секса е по-важен от всичко друго и това е голата истина.

16.   Проблема ти идва от това, че си мислиш, че майка ти вече няма да си мисли за теб, а за бебето.... Това въобще не е вярно. В майчиното сърце винаги има още едно място. Тя винаги ще те обича и ти ще си нейната първа рожба. В момента тя е с човек с когото желаят да си имат детенце-какво по-хубаво от това.
Ще видиш, че напразно се притесняваш. Много е хубаво да имаш брат или сестра и да си имаш човек с когото да си споделиш и да си помагате в живота въпреки голямата ви разлика, защото кръвта вода не става.... а родителите не са вечни.
Моите деца са с 10г разлика и въпреки това сега вече след години много се търсят и подкрепят.
Успокой се и се радвай за това. А ти си на възраст в която вече ще си самостоятелна и ще си имаш твой живот... Така, че остави майка ти и мъжа и да си имат тая радост. И без това на тая държава и трябват хора..

17.   Номер 7 съм забравих да споменея че автора е момче а не момиче и затова се обърках

18.   А съм горе-долу на твоята възраст и имам брат от друг баща. Обичам го повече от роден брат, защото много често сме само двамата и се грижим един за друг - аз за всичко, а той за настроението ми (много е послушен и винаги прави каквото му кажа. )

19.   От автора- момиче съм

20.   Написала си "звуча като егоист" и затова предположихме, че си момче. Момичетата май са по-склонни към ревност от бъдещи деца - дори да са с общи майка и баща.

21.   Номер 19 или автора не вярвам да си момиче но както и да е няма да споря.

Майка ми и вуйчо ми имат 15 години разлика и майка ми навремето е била против да има още едно дете в семейството на баба ми това стана през 1984 година, още тогава големия ми вуйчо се пропи и започна една ревност. Обаче станалото станало роди се вуйчо ми и майка ми е била щастлива въпреки началната реакция.

Сега е горда че има брат въпреки 15те години разлика във възрастта им

22.   Номер 20 автора е момиче но нещо не ми се вярва да е написано от момиче. звучи по скоро от момче написано. Няма да споря

23.   Аз в момента също имам този проблем.