Споделена история от Семейство

Как мога да се отрека официално от родител?
Как да се отрека от баща си? Досега търсих в гугъл, няма никаква информация... Пълнолетна съм. Не живея с него. Не искам да имам нищо общо с него!!!

Коментари

1.   Не може уее, кви глупости говориш!

2.   Кое по точно е глупост "уее"??

3.   Може питай адвокат който се занимава с семейно право.

6.   Мисля че се пише в държавен журналистически вестник че искаш да се отречеш и готово ... така съм чувал :(

7.   Ами значи вече си се отрекла! Какъв е проблема тогава?

8.   №7, Проблемът е в него. Той казва, че ми е баща и няма да ме остави намира, докато е такъв. Създава ми големи неприятности, изнудва ме, постоянно ме притеснява и тормози, ... Имам чувството, че участвам в някакъв психофилм. Но във филмите няма такива психопати... Трябва документирано да е, че нямам баща. Той сам преди време ми каза да го направя. Добре, викам "Защо ти не се отречеш от мен? ". Отговора беше:"За да не си харча мойте пари и да не се занимавам с формалности". Ок, хем иска да прекъснем връзката, в същото време не спира да ме тормози, психически и физически.
№6 и аз бях чувала, но незнам точно каква е процедурата
№3, ами, реших първо тук да попитам, защото аз не работя(отново заради баща ми, защото той дойде в работата ми, незнам откъде е разбрал къде работя, и взе да прави някакви глупости и да се заяжда и да обижда шефа ми, само и само да ме уволнят и го постигна)... Та, тъй като не работя на този етап, нямам излишни пари за адвокати, но ако се наложи ще наема... Искаше ми се някакви подробности да ми кажете, ако знаете, ако не-здраве да е.

9.   да наи добре адвокат но се води дело маи и след това се обнародва в дурйавен вестник
но това не е гаранция че тормоза ще спре тъи че подаи и жалба в полицията ако пък и физически тормоз има си извади и медицинско

10.   Не можете да се отречете от родител! Няма такава възможност в българското законодателство, тъй като вие може да държите издръжка на родителите си в определени от закона случаи.
Трябва да има обществен интерес, ако вие сте отгледани "надлежно". Прекратяването на родителските права води до прехвърляне на тази отговорност на 3ти лица или обществото, което не е в интерес на обществото.
Имаше прецедент в Щатите, но там детето беше единадесет годишно и имаше реална опасност за него.
Съжалявам, но за момента нямате законова възможност.

12.   Защо ли си мисля, че има много общо с историйте "осиновите" и "тежък човешки проблем". Вие сте същата дама, която пише, че осиновителят и е много възрастен 87 имотите му са на нейно име, продала е къщата му и сега той живее в апартамента, а тя на квартира. Ако успее да се откаже от осиновителя ще може да го изгони без да се срамува и да живее в апартамента с парите от къщата.

13.   Хахаха номер 12, какви са тези филми, осъзнай се:)Съжалявам, но не съм писала тези теми. Нито съм осиновена, нито баща ми има апартамент и т. н.

Много гадна е цялата работа... Така, или иначе както пишеше в един от коментарите, дори да е възможно и да го направя, няма гаранция, че тормозът ще спре. :(

14.   Адвокат, мила. И непукизъм. Моят и той е същия. Отиваш при адвокат и си изпяваш всичко. Така ще го одрусат- хем ще плаща, хем ако припари до теб, ще го тикнат в драголника. Успех!

15.   номер 12 що си мислиш че като твоите родители са били свесни и неиния баща е такъв. и що си мислиш че като ти си мислиш за имот и хората го правят. рахата и спокоиствието струват повече от 10 къщи. и в двата случая момичетата са прави и имат време да живеят. сблъсквала ли се с идиот дето и да му угаждаш и да му чистиш и переш и готвиш тои все не е доволен. гледа се и се уважава човек дето те уважава като ще ги тормозят да си живеят сами нали и без това им пречат. не можеш да съдиш и да говориш за срам ако сама не си го изживяла. от баща до баща и от маика до маика има голяма разлика. до авторката махаи го от главата си докато от нерви не си се поболяла

16.   Не можеш

17.   Абе какви са тези глупости. Нещо аз на никой не вярвам може той да не е бил идеалния баща но не вярвам и авторката да е света вода ненапита.
Не са читави хора.
Но все пак не разбрах ли прекалено да се отказва от баща си.
Не е обичайна практика това и звучи доста странно. Ужасно.
Няма човек, който да не е имал спречквания с родителите си, всеки е имал проблеми с родителите си. Но аз официално не съм чула никой да се оплаква. Така че.
Идеални хора все пак няма. Нима авторката не е правела бели като малка. А. Както баща й й е прощавал така и тя трябва да му прости.
Няма хора, които да нямат недостатъци.
Защо си мислите, че родителите не могат да грешат а.
Хората какви грешки допускат. А бе. Е грее.
Та дори лекарите също. А.
А тука заради някакви глупости ще ми се правите на интересни.
Може би и вие не сте съвсем честно. А.
Няма как всичко да е както трябва.
Като стане авторката родител а бе тогава ще я видим. Тогава ще разбере баща си. Тогава ще разбере какво е.
И дано един ден детето й също иска да се отрече от нея..
Всичко на света се връща да.
Точно така.
Защо ли не вярвам на авторката, че баща й е отишъл в работата й да й прави проблеми. А. С каква цел. Защо да го прави.

Абе нещо измислено има май. НЕ звучи убедително.

Дори да я тормози просто продължава живота си. Пълнолетна е.
Що ще се занимава с Държавен вестник. Глупаво е.

Просто много лошо впечатление прави това с Държавния вестник.
Ужасна е. Май да.
Не е читава авторката. Лъжкиня май е измамница.
Много грозно да искаш да се отречеш от баща си. Как може.

18.   Навремето е имало и детски домове. Могло е баща й или по-скоро родителите й да се отрекат от нея. А.
Ако не е слушала.

Попринцип не пиша такива неща но истински се ядосах на темата. А

19.   Защо ще се отричаш.