Споделена история от Семейство

Как да спася баща си?
Баща ми е алкохолик. Преди 2 седмици постъпи в болница, и го оперираха. Сега е на командно дишане. Лекарите каэаха че освен сърцето, никой друг орган не работи! Той е млад мъж, само преди месец навърши 47 години! Има шанс да живее макар и минимален НО... трябва да го эакараме в Турция! Трябва да го транспортираме с частна линейка до Истанбул, където ще ни чака екип от доктори! Но всичко това е много скъпо, искам да ВИ попитам нещо; Дали ще ми отпуснат кредит до 30-50 хиляди евро? ! Аэ съм младо момиче на 24 години. Работя като магаэинерка и вэимам около 450 лв. на месец но беэ трудов договор. Моля ви ОТЧАЯНА СЪМ!!! Искам баща ми да живее, но при таэи липса на пари, не энам какво да правя! Дайте съвети!

Коментари

1.   Мило момиче за жалост няма да ти отпусне никой такъв кредит срещу такива доходи и без договор. Приеми че всеки един от нас му е драснато колко да живее и дори и да имаш парите няма гаранция за това само се моли и разговаряй с близки и приятели на родителите ти ако някой някак може да помогне.

2.   Защо не му помогнахте по-рано? Всъщност, вероятно сте се опитвали, но той не е искал да промени нещо.

3.   за съжаление баща ти е избрал да се самоубие бавно и почти е успял. Не мисля, че някой ще ти отпусне такъв кредит, а и не виждам как ще го погасиш. Съжалявам, но приеми, че си отива, той така е избрал

5.   Знаеш ли, това което ще ти го кажа е коравосърдечно, но баща ти сам си е виновен. Та той е алкохолик. Дълги години се е наливал с алкохол и малко по- малко се е убивал сам. И за какво? Сега да падне на твоите плещи, на младата си добросърдечна дъщеря. Според мен остави нещата така. Знам, звучи бездушно, но ако изтеглиш кредит първо, че няма да ти отпусант без ТД, а и даже да ти дадат ще се поробиш до старини да връщаш тези пари. Не си заслужава! А майка ти къде е в тази картинка, ако мога да запитам?

6.   Ако имаш имот да ипотекираш или продадеш, това е шансът, за кредит за съжаление няма да се получи. Ако е на името на баща ти, издействай попечителство над него и ще можеш да правиш сделки от негово име. Все пак, ако мозъкът е засегнат или изобщо няма мозъчна дейност, освен от малкия мозък, то баща ти може да постои в това състояние, но няма да се върне. Нека ти кажат прогнози за състоянието му и най-вече за следболничния период. Ти и сега можеш да го вземеш вкъщи и да го гледаш на апаратно дишане. Но ако му трябват сериозни рехабилитации, в бг няма да ги получи, за чужбина е много скъпо. Има ужасни състояния, по-ужасни от смъртта. Безнадеждните. Как лекарите от Турция могат да ти дадат надежда, виждали ли са изследванията му и епикризата му изобщо? Или това само си го чела някъде? Разбирам, че в отчаянието си си готова да се хванеш за всяка сламка. Но все пак, разори се само при реален шанс, а не илюзорен. Ако има шанс, всичко си струва. Ако няма, остава болката. Съжалявам за теб и за това, което ти се случва.

7.   Може някой от Банките да ти отпусне но срещу ипотека на недвижим имот, Но риска е голям да не изгубиш жилището си. Друг вариант, да помолиш Нова Телевизия да ти пуснат на сайта си банкова дарителска сметка. Желая успех на вас и на баща ви да се въстанови.

8.   От Авторката: Благодаря эа мненията Ви! От години аэ и майка ми, му говорим да остави това проклето пиене! Той не слушаше никой! Но все пак ми е баща, жал ми е эа него! Боли ме сърцето, че според докторите има шанс да живее, но трябва да го иэпратим в Турция, а ние нямаме никакви пари! Готова съм цял живот да връщам кредити, на банки само той да живее! Но не энам коя банка би ми дала такъв голям кредит? Моля ви оставяйте мнения и съвети! Благодарна съм на всички!

9.   За съжаление дори да намериш пари, много вероятно накрая пак няма да оживее. И ще изплащаш куп пари заради отчаян опит да помогнеш на самоубиец. Хората ти казват, че има минимален шанс, а заемът не е минимален, а е реален.

10.   Мило момиче, баща ти е направил своя избор-избрал е да пие вмето да помисли за семейството си, за твоето бъдеще и за това как ще се чувствате вие.... Сега си плаща за това.
Не чувствай вина и не се измъчвай. Ти и майка ти сте опитали да му помогнете, но той е отказал... Какво повече може да направите. Забрави за кредити и т. н., няма смисъл и не си струва.
Ти помисли за своя живот след като баща ти не е помислил за теб.

11.   номер 3 съм. А сигурно ли е, че минималният шанс не е само за да ви вземат парите, които нямате? Не отхвърляй и тази възможност.
А всъщност говорили ли сте с лекарите в Турция? Те разгледаха ли случая или просто така са ти казали? Как по-точно ще го лекуват и от какво всъщност е опериран?
И съжалявам, но минималният шанс клони към 0. По принцип съветвам хората да се борят, но както описваш нещата, се съмнявам изобщо да има смисъл

12.   От опит ти казвам не можеш да помогнеш на някой, който не иска да му бъде помогнато. Минах през това с майка ми и баща ми. Само че баща ми почина, а за майка ми, е тя също не иска да и бъде побогнато. Алкохолизмът е една голяма въртележка която никога не спира. Всичко е отново и отново. Моят съвет е да се похружиш за себе си, защото ти си най-голямата жертва в случая и ти имаш шанс да промениш живота си.

Р 20