Споделена история от Семейство

Майка е болна от рак.
Здравейте! Момиче на 16 съм, но надали точно това има значение в тази публикация. От известно време чувах вкъщи някакви откъси от разговори, които винаги спираха щом вляза в стаята и знаех че става въпрос за операция на майка ми, но нищо повече. Питах баща ми за какво става въпрос, но той каза че не е човека, който да ми каже. Така започнах да се ровя из историята на гугъл хром след като майка ми е била на компютъра, да подслушвам до вратата разговорите между тях и да я чувам тайно от нас да плаче. След всички тези неща разбрах, че са и открили рак! Не е в начален стадий, доколкото разбрах, но се чувствам сякащ всеки момент мога да я загубя, а дори не го разбрах от нея това. Всъщност тя изобщо не знае че ог знам. От както разбрах просто не мога да спра да го мисля, не мога да се концентрирам и успеха ми от отличен падна на 2ки 3ки и 4ки макс. Моля, дайте ми съвет може ли да се излекува и как да спра да го мисля толкова.

Коментари

1.   Чети Новия Завет Библията и се моли на Господ Исус Христос да я излекува. Поклони се на Бог и Му се моли. Кажи й на цялото семейство да се моли. Чети молитвата Отче Наш и я спазвай. Благодари за всичко на Господа

2.   Вярвай и се моли на бога.

3.   Хей, здравей, едва ли ще си заинтересована от този съвет когато разбереш, че съм на 12, но ми се случи нещо подобно. бях на 6 когато майка ми е имала рак. не знех защо са я оперирали години наред. един ден докато си говорехме тя промени настроението си и ми каза, че е имала рак. заболя ме. болеше ме че не съм знаела, че мога да я загубя. затова моя съвет е говори с неянея. навярно знае повече от теб.

4.   Мило момиче, ракът не е задължителноно смъртна присъда. Така се получи при нас, че татко ми и майка ми имаха рак. Сега, благодаря на Бог, са добре и се моля все така да са! Горе главата и Вярвай! Господ винаги Помага! От сърце ти пожелавам майка ти да е жива и здрава! Прегръщам те!

5.   Почвам да си мисля, че този сайт е пропаганден на тиа сектанти. Което знам, че не е вярно но все по често засичам коментари от сорта "моли се на бог и всичко ще се оправи". не, нищо няма да се оправи ако седиш и чакаш бог да ти оправи живота. Конкретно в твоя случай няма какво да го "оправи" а имаш чисто човешката дилема, че има шанс това да са последните ти моменти с майка ти преди да си замине. Да, знам, че има хора които са прескочили трапа, и дано и в твоя случай да имаме положителен развой. Но аз пък лично познавам доста хора които не са имали този късмет, хем бяха добри хора. Много по добри от някои които се отърваха от тази коварна болест. Явно аз и бог имаме различна представа за това кой заслужава да изтекли късата клечка. От друга страна пък се сещам за един лаф - добрите хора си отиват първи. По мои наблюдения е верно.

По темата - това което бих те посъветвал е просто да поговориш с майка си и да и кажеш, че знаеш и няма какво да крие. Безмислено е да губите време в игра на котка и мишка. По добре да свалите картите и използвате пълноценно времето което ни е дадено на този свят. И да го изживеете така, че когато близките ни хора си заминат, да не съжаляваме за пропуснатите мигове.

Но пак казвам - дано нещата при майка ти се разминат.