Споделена история от Семейство

Как се записва на ясла?
През месец юни детето ми навършва 2г. и трябва да започне ясла. В интернет не откривам ясна информация за държавните ясли, всичко е написано объркано и никой не отговаря на запитванията ми. Може ли съвет дали сега е добро време да запиша детето, как точно става? Видях, че се попълва формуляр онлайн и се изреждат желаните ясли, но когато ги избера ми изписва, че няма места. Въпреки това позволява да изпратя заявлението. Но пък на сайта пише като видя места да кандидатствам. Дали само като има места е добре или може и сега като няма? Понеже сайта позволява. Иска да избера класиране, едното е сега януари, другото чак месец май. Какво значи това класиране и кое да избера? Страх ме е да не изпусна срокове, моля за помощ.

Коментари

1.   Пише ти така, защото сега още системата не е отворена за новата учебна година. Приема, че кандидатстваш за настоящата по средата на годината, затова ти дава, че са заети. Трябва да кандидатстваш май месец.

2.   Не пишете глупости. Има класирания през 2-3 седмици, местата са ограничени. Авторке помисли кога ще кандидатсваш защото ако детето го приемат трябва да го пуснеш до 2 седмици и ще загубиш остатъка от майчинството си. Най-вероятно ти изписва, че няма, защото времето е между 2 текущи класирания и сайтът ти дава възможност да кандидатсваш за следващото. Също така трябва да знаеш, че като минат двете години и напуснеш работа ще ти махнат една точка.

3.   Мерси номер 1 и 2. Няма да напускам работа след 2г. Ппосто всички познати ми казаха да запиша детето поне година преди това иначе ще остане без ясла. А една позната каза ме 1 или 2 месица преди пускане на ясла ну е решение защото нама места