Споделена история от Семейство

Харча много,искам да се променя ..
Здравейте приятели, аз съм момиче на 24 години от малък град съм, женена с детенце на 1 годинка, между мен и половинката ми всичко е наред, обаче имам проблем. Купувам много глупости, имам мания към дрехи, гримове и салони за красота. Често се случва сутрин да отида на прическа без да има повод само за да съм красива, мъжът ми е с 10 години по голям от мен и е много отговорен. Скандалите ни са свързани най вече с моите харчове, минимума който харча на ден е 30-40 лева максимума е 200-300 искам да се променя и да не купувам неща които дори не нося но съм вманиачена ПОМОЩ!

Коментари

1.   Очевидно не знаеш стойността на парите. Работила ли си някога, трябвало ли е с изработените пари да си правиш сметка как ще изкараш месеца и стояла ли си гладна, ако не ти стигнат ? Аз съм стояла гладна на твоята възраст. Пишех си всички разходи за деня в една тетрадка. Иначе нямаше да мога да си платя наема и тока. Престани да си купуваш ненужни дрехи и без това те са все едни и същи. А и мъжът ти трябва да те уважава заради това, което представляваш, а не заради външния вид, с който се свиква, а и красотата е временна. Очевидно той няма причина за момента да те уважава. Работи, а ти стоейки в къщи, харчиш безсмислено пари. Чудя се само защо той ти дава пари при това положение. Аз не бих ти дала. Като искаш да си купуваш глупости, изкарай първо пари, отдели за издръжката на семейството и след това ги харчи. Но разумният човек си спестява пари, защото идват всякакви времена и е добре да има нещо настрани - за здраве, за обучение на децата.

2.   Като начало взимай малко пари или ги давай на мъжа да ги държи. Е на мен сега ми е 380 лв майчинството и не си представям човек който харчи толкова на ден за ненужни неща.

3.   Разведи се и започни сама да се издържаш. Много бързо ще ти доди акъла ;)

4.   Да, наистина прекаляваш с харчовете за глупости. Май не ги изкарваш ти парите, затова ги пилееш с лека ръка. Не си дете, а вече майка, и би трябвало да си по-отговорна. Наложи си самоконтрол и си прави списък и план за разходите. Отделяй повече за детето си и по-малко за себе си.

5.   Отиди на психотерапевт.

6.   Ами определяш си бюджет от примерно 20 лв. на ден и повече пари до тебе не трябва да достигат.
Ако мъжът ти ги изкарва, повече от това да не ти дава. Ако и ти изкарваш - даваш му ги всичките в края на месеца или там когато ги получаваш. И готово!
Пробвай и ако не си "красива" една седмица какво ще стане? Едва ли ще умреш от това...

7.   Искам да имам твоят мъж!!!
Повярвай ми, ако няма от къде да ги вземеш - ти не си ги изработила или няма кой да ти ги даде, няма какво да харчиш.
Аз се "отглеждам" сама вече 8 години. давам за дом, за консуматив, за колата, за храната.

8.   Възможно е това прекалено пазаруване да е опит за компенсиране на друг недостиг. Помисли какво ти липсва.

9.   Всеки се разполага според чергата си, като имаш харчиш.

10.   Щом искаш, спри да ходиш в магазини и да гледаш каталози. Каталог ли е - мачкай и фърляй! От рекламите трябва да започне да ти се повръща. Наричай всяка реклама - гадна и след това гаси телевизора.

Измисли как да си прекарваш деня. Плети, бродирай, вдигай щанги, давай пример на детето, нищо, че е малко. Чети книги за спестяване, има и лекции в ютуб, ако си по-мързелива, но са с по-малък ефект.
подходяща книга: "парите или живота"

11.   Към 8: Липсва ѝ внимание. Очевидно е просто.

12.   Аз имам същия проблем, с разликата, че парите са си мои и ги изкарвам абсолютно сама. Мизерствала съм много по време на студентските си години и наистина си броях стотинките. Сега вече имам достатъчно, но не мога да престана да харча. Някакъв съвет, номер 1 и 4?

13.   Карай така и усещам как много скоро ще ти се реши проблема, когато ще харчиш това което сама си изкарала, както и другите вече ти намекнаха :)

Бахти смешната тема. С кво да ти помогнем, не ми е ясно. Да дойдем и да те ударим през ръчичките следващия път като тръгнеш да харчиш пари които даже не си ги изкарала ти?

14.   На теб проблема всъщност не са ти парите. Те са просто хартийки, които лесно идват но и лесно си отиват. Един средно интелегинтен човек отдавна е осъзнал това и умее да си изкарва достатъчно "хартийки".

Истинският ти проблем е, че си посредствена. Абслютен продукт на пошлата си среда. А най тъжното е, че такива като тебе са много. Твърде много...Че и деца гледате...

15.   На мен като съм в майчинство никой не ми дава пари да си харча, харча това което имам, просто ако нямаш пари няма и да харчиш. И на мен ми харесва мъжа на авторката, не че искам някой да ме издържа, но малко помощ не е лоша...