Споделена история от Семейство

Ако може да поговорим човешки, полека, без злоба, както е казал великият Вапцаров, какво ще кажете?
Добър ден, в следващите няколко пасажа вниманието ви ще бъде ангажирано от мислите и терзанията на един млад мъж. Като за начало бих искал да споделя, че от време на време чета истории в сайта и дори коментирам, повечето ми коментари са подписани под псевдонима „Sic transit gloria mundi“ (в превод от лат. : „Така отминава световната слава! ").

Моята история е много пъстроцветна, няма да ви губя времето с излишни детайли, ще опитам да изложа само най-главните неща.
И така, живея в столицата, на 21 години съм, занимавам се с много неща, но държа дълбоко да подчертая, че всичко, с което се занимавам, е напълно законно, за да не си помислите, че съм някой бандит, дилър или прочие. Висок съм 1, 83 м, изглеждам добре, интелигентен съм, даже над средното, колкото и да е нескромно да го кажа. И така, навярно се чудите каква е моята „драма“... Ще ви обясня. От малък имам една-единствена голяма мечта и това е да се оженя и да създам щастливо семейство. Израснах с двама родители с тежки физически недъзи (не се оплаквам от което, даже напротив, радвам се, защото това ме изгради като силен характер и ме научи на много полезни неща от бита, които другите млади момчета не умеят). На 18 години загубих баща си. Преживял съм наистина много гадости, няколко пъти съм бил на косъм от смъртта, падал съм от високо, бутала ме е кола, дори са ме наръгвали с нож, както и да е. Все някога ще се умре, мен не ме е страх от смъртта, просто не искам да умра сам, без да оставя нищо след себе си. На два пъти се влюбвах много сериозно, няма да си кривя душата, втория път не беше толкова силно, колкото първия, но пак беше истинско. С въпросните две дами нищо не се получи, първата може да се числи в графата „несподелена любов“, а втората наистина не знам какъв й беше случаят, уж искаше да има съпруг и деца, а пък ми отказа брак, както и да е. Не съм милионер, но не съм и закъсал, живея в собствено жилище с майка ми, да, не е седемзвезден хотел, но не плащам наем, което е много съществен факт, понеже познавам семейства, които с десетилетия живеят под наем в София и заделят по едни 500-600 лв. всеки месец за наем. Наскоро си изкарах и шофьорска книжка. Моето питане е следното - защо повечето млади момичета, че дори и по-улегнали жени, са станали толкова меркантилни? Не ме разбирайте погрешно, не съм женомразец, не слагам всички под общ знаменател, не сакрализирам мъжете, знам и виждам колко много боклуци има и от мъжкия пол, не съм глупак, просто ми е интересно защо е това голямо разминаване между думи и дела? Нали всички жени твърдят, че търсят добър мъж, който да ги обича, да ги уважава, да не изневерява и да ги подкрепя? Май излиза, че това е една добре заучена мантра. Не пуша, опитвал съм цигара и пура само няколко пъти в живота си. Не използвам никакви наркотици и никога не съм използвал, макар и да са ми предлагали. Не съм алкохолик, пия само с повод и то умерено (тук е мястото да призная, че когато бях в дълбока депресия, пиех повече, става дума за един период от около година, в който всяка седмица изчезваше по някоя бутилка алкохол, но това е в миналото, наистина). Владея на много добро ниво английски език и на почти същото ниво руски, от други езици знам по нещичко, изобщо не съм глупак, мога с часове да дебатирам за история, геополитика, наука и какво ли още не, но въпреки това съм нежелан. Защо е така? Само защото не съм милионер и не съм глупак, затова ли? Извинявайте, ама не мога да приема, че разни алкохолици и наркомани и какви ли не нехигиенични хора си имат гаджета, а аз нямам. Не е хейт, нямам нищо лично против тия хора, ама не е редно някак си. Всеки ден виждам по улиците ходещи развалини, които си имат гаджета. Е как става това? Забелязвам и че повечето жени нарочно се стремят към мъже, които са тип „лоши момчета“ и движат в криминалните среди. Какво стана с обичта и уважението? С очите си съм виждал как „нацепена батка“ бие приятелката си във влака, имал съм и съсед, който всяка вечер се напиваше и биеше жена си, той даже и дете имаше от тая жена. Хора, какво става с тоя свят? Само аз ли виждам трагедията, която се задава след 20 години? Не съм расист, ама повечето българи едвам имат по 1 дете, тези с по 2 или повече са рядкост, а ромите имат по минимум 2-3. Виждам, че повечето българи по улиците са хора на по 45+, даже и на по 60+ години. Да са живи и здрави и да ме прощават, че говоря така, ама до 20 години тези, които сега са на 60, най-вероятно няма да са живи, особено със стандарта на живот в България. А тези, които са на 45, вече ще са грохнали старци на по 65 години. Нямам нищо против тези хора, но ние буквално изчезваме демографски, това е ужасяващо, мили хора. След 20 години ще съм на 41 и като вървя по улиците сигурно 7 от всеки 10 души ще са роми. Не съм расист, но ми е жал, че изчезваме, че нашата велика кръв ще избледнее във времето. Няма да изтъквам всички достижения на българския народ през вековете, защото нямам толкова време, а и ще стане прекалено дълго, но повечето от вас знаят колко неща сме дали на света и какви герои е раждала България. Какво става с нашата държава? Вярно, че навсякъде по света е почти същото, ама май не е баш същото. Дайте някакви съвети и мнения как да си намеря жена. Готов съм на всичко, освен да стана престъпник, това не подлежи на коментар. Писна ми да ходя по проститутки, те не могат да дадат истинска любов на един мъж, просто положението е жестоко. Обяснете ми как някакви отрепки мъже ходят с наглед готини жени, а свестни мъже като мен си стоят сами? Обяснете ми защо една жена предпочита да излиза с некъпан бродяга, който почва сутринта с 4 бири и пуши като комин и я спуква от бой и я прави на парцал, а мъже като мен, които се къпят редовно, бръснат се, парфюмират се, ходят с чисти и изпрани дрехи, са нежелани? Аз ли съм луд, какво се случва?

Много моля, ако нямате какво да кажете, по-добре не коментирайте и не хейтвайте. Всички коментари са добре дошли, стига да се спазва културния тон и доброто поведение. Пак подчертавам - не съм расист, не съм женомразец, не съм престъпник. Благодаря за отделеното внимание.

Коментари

1.   Ти студент ли си? Имаш ли работа? Там се завръзват запознанства с момичета и жени. Ако нямаш среда ще ти е много трудно да си намериш приятелка. От разказа ти не личи да имаш такава. Имаш ли приятели, които да те запознаят с момичета? И това не споменаваш. Няма как да си вълк единак и да успееш да си намериш приятел/ка. Момичетата на твоята възраст и по-малките като цяло не искат да се женят или да имат сериозна връзка, сега им е времето да учат или да ходят по дискотеки,имат си хобита. Не им до сериозни връзки, женитби, деца и т.н. По-големите не биха ти обърнали внимание заради възрастта ти, заради това, че живееш с майка си, заради това, че не работиш, а май ддаже не си и студент. Случаите , в които си се вторачил са много по-малко , в сравнение с тези на жени, търсещи стабилност в една връзка и зрял и отговорен партньор (не е само до възрастта). Имаш хубави мисли и идеи, но на практика нищо не правиш. Даже удряш дъното с ходене по проститутки. По-добре спри и се захвани с някаква дейност.

2.   (Не го дочетох.. )
Стигнах до въпроса ти защо жените са станали толкова меркантилни.
От беднотията, пич, от беднотията...
От липсата на социална и корпоративна организация, която да може да хване всеки един човек и да го постави на място, оценявайки реално възможностите му, където той да е полезен на другите и най-вече на себе си. Да може със заработените приходи да живее достойно.
Тук трябва или да си много умен, сериозен, ученолюбив и т. н., за да станеш IT. Или трябва да си много хитър, амбизиозен и т. н. за да подхванеш някакъв (законен) бизнес и да печелиш добре от него.
Но това са да речем... 5-10% от населението, а може би и по-малко.
Останалите какво? Оставени са буквално на произвола на съдбата! Особено в провинцията - няма работни места, няма производство, липсват свестни работодатели. Политици и други мошеници се изхранват от далавери, еврофондове, незаконна сеч и т. н. и т. н.
За обикновения човек няма препитание, поминък... И особено ако е с по-ограничени умствени възможности, и е млада жена... каква да стане? Майка ѝ цял живот ѝ пили: "Хвани си богат мъж, защото иначе ще свършиш като мен! ". Баща ѝ приглася: "Махай се от тука! Учи нещо каквото и да е, хващай някой и бягайте далеч! "
Освен с дилърство, престъпност, мутрящина или проституция с какво друго може да се занимава един млад и не особено способен човек от малък град? Да имаше навсякъде производство, туризъм, услуги, да можеше всеки да изкарва по 2-3000 лв. месечно - да може да храни с тях себе си, семейство, стари и болни родители, друго щеше да бъде, нали? Момичетата щяха да мислят как да се образоват по-добре, да създадат добро семейство, да родят и отгледат деца, а не как да се лепнат на първия с малко повече пари, за да се спасят от мизерията...

Дано не съм те отегчил с писанията си.
Ако искаш приятелски съвет - пиши по-кратко :)

3.   Трябва да посетиш психолог. Това го казвам без ирония. От написаното е видно, че има големи душевни терзания. Някои по свойствени други по несвойствени за възраста ти. Замисли се само на 21 години си.
М43

4.   Добрата, хубавата момица е като перличка в калта. Трябва да бъдеш късметлия за да я откриеш и такъв какъвто си ти за да я задържиш.
Какво да ти кажа... божа работа е. Бъди жив и здрав, бъди верен на себе си. :)

5.   Супер есе и хубаво съобщение, но си в грешния форум :)

6.   Прочетох до меркантилните жени. Съветът ми е да не се натискаш да се жениш на 21 години, защото имаш много неща да свършиш преди това -образование, добреплатена работа или бизнес, самостоятелно жилище, стабилност общо взето. Всяка жена иска, като роди, да има малко от малко сигурност. Да каниш някоя мома да живее със свеки-инвалид, не е най-голямата оферта. С извинение към майка ти. Добре е младото семейство да е отделно. И, въобще, звучиш комплексарски като правиш някакви квалификации с две връзки, еданата от които платоническа. Малко си фърко

7.   Още с първите изречения ми направи впечатление колко дълги, сложни и интересни изречения строиш, според мен си човек на изкуството и естет. Имаш дар злово. Браво, за което. А по темата ти - съжалявам, че си изгубил баща си. Но знаеш ли какво ми прави впечатление, най-читавите момчета са минали през АДА. Много са отговорни и не губят време в простотии. Виж колко семейно си ориентиран на тези години, докато повечето вятър ги вее на бял кон и са несериозни, слушат чалга и никаква отговорност нямат. Тези момичета, които си видял с "батките" и те не са стока. Не се отказвай, просто трябва да попаднеш на твоето момиче, което няма да е по барове или в интернет, опитай да се срещаш с хора с различни интереси и от тук от там чрез познати да се запознаваш с момичета. Лошото е че повечето днес гледат парите на мъжете, което е пречка за теб. Аз някога, не се давам за пример, но избрах мъжа си на 21г. като бях, а той на 26. Нямаше нищо, дори остана на улицата, без баща, но беше отговорен, спяхме по диваните и ядяхме кренвирши, ходехме с рейса... той ми предложи и аз приех. Сега имаме 10г връзка и бебе. Не се отказвай, просто в точния момент Бог ще ти прати момичето за теб. Нашата среща бе съдба, съвсем случайно се запознахме и се сблъсквахме на няколко пъти и така станаха нещата. Желая ти успех авторе и да знаеш, ти си стока, а не онези мърльовци, които имат приятелки и се правят на интересни, а момичетата им са глупави!

8.   Прочетох всичко, голямо впечатление ми направи, че си грамотен и интелигентен, за разлика от повечето твои набори, но това с ходенето по проститутки развали всичко. Знам, че мъжете си имате "нужди", но за мен гнусно. Нищо де, лично мнение просто!

Та, по същество. По описанието бих казала, че си едва ли не перфектен и много бих се радвала да имам гадже като теб. Сигурна съм, че има още много момичета, които със сигурност биха те взели веднага.
Знам как се чувстваш - всички около теб с гаджета, само ти не, виждаш как и най-големите простаци си намират приятелки, а ти си все още сам. Да, гадно е, но с течение на времето се примиряваш.

Едни може да не си падат по характера ти, други по външността ти (колкото и да не ни се иска да е така, всеки гледа първо външния вид - дори и да си спретнат от главата до петите, няма как на всеки да му харесаш. Аз например също съм интелигентно, но пък за сметка на това не особено красиво момиче на 20 и колкото и да се гримирам и да си правя прически, пак не се намира кой да ме хареса. Дори никога не съм имала приятел. Първоначално се тръшках, но вече ми е все тая. Все пак както аз имам претенции за външен вид, така и другите имат това право. )

Според мен просто не си намерил правилното момиче, което да те оцени. А имаш предимството да направиш първата крачка - все пак си момче. Знам, че е клише, но момичетата обичат да бъдат ухажвани. Има и срамежливи момичета (като мен например), които никога няма да се осмелят да те заговорят първи. Така, че действай и не се отчайвай! Не е честно, че умните хора винаги са недооценени в която и да е сфера, но такъв е животът - несправедлив!

Успех все пак и съм сигурна, че ако търсиш усилено, ще си намериш мечтаната приятелка!

9.   Жена съм и мисля че проблема ти е в твоите изисквания. Тъй като съм лелка на 45г със син на твоята възраст, целта ми не е да те обидя, а да те накарам да се замислиш, защото и аз като теб виждам как намалява българската нация.
Мисля че прекалено се надценяваш и съответно искаш приятелка на ниво което ти не можеш да достигнеш и поддържаш. Виж сам как упрекваш "бордягите" /бордяга е човек който е бездомник/ като сам не си купил жилище а живееш в това на майка си. Виж как упрекваш българите че нямали повече от 1 дете а ти сам произхождаш от такова семейство, тоест в това число упрекваш и собствените си родители. Очакваш жена да ти приеме предложението за брак само защото тя искала да има семейство и деца и въобще не ти идва на ум, че тя иска семейство, но не с теб, защото имаш минуси които тя не може да преглътне. Най вероятно имаш и някакви изкривени представи за това което ще се случва в спалнята ти с жената, защото имаш натрупан доста сексуален опит с проститутки, дано разбираш че не всяка жена е готова редовно да прави свирки като проститутка. И така нататък.
Съветът ми е да се приземиш малко и да се оцениш по реалистично, както са направили твоите родители, реално възприели че имат физически недъг те си намерили партньор с физически недъг, евалла на хората отгледали здраво право интелигентно дете.
Разбира се че ако снижиш малко изискванията си ще намериш жена на твоята възраст, която ще е съгласна да живее в един дом заедно с болната ти майка. Приеми че колкото и да се харесваш и ти имаш минуси, които не всяка жена може да търпи. Реалността е такава, всички жени на този сват са меркантилни и е нормално да имат изисквания към мъжа да осигурява някакви условия ако иска да има деца и семейство. Разликата между жените е че за някой от тях е достатъчно мъжа да осигури подслон и храна /като циганките/, а за други жени 5000лв на месец и редовни световни пътешествия по седемзвездни хотели не са достатъчни /като плеймейтките/. Нали разбираш че изискването мъжът да осигури храна също може да се разгледа като меркантилност.
За мен ти досега си се насочвал към жени на които не можеш да осигуриш изискванията. Най вероятно търсиш млада, красива, поддържана, образована и интелигентна жена, която да се съгласи да живее с майка ти, еми трудно е, дори в днешни дни ми се струва невъзможно. Красотата и поддръжката в днешни дни струват пари, а колкото е по интелигентна една жена съответно има по високи изисквания. Виж се сам какво предлагаш, не ти знам доходите, но виждам как пишеш като интелигентен млад мъж, замисли се.

10.   Съсипаха я тая държава!

11.   Ще ти кажа, кажа като на приятел. Не се затваеряй в себе си, колкото по-малко мислиш за тези свои терзания, толкова по добре е за теб. Социализирай се повече, никога не знаеш къде ще стрещнеш стойностен човек (говоря от личен опит). Виждам, че си интелигентно момче, и това че си минал през АДА само може ти го имаш в свое приемушество. Не склонявай глава и помисли как можеш да се развиеш в личностен план. Чом започнеш да се чустваш удовлетворен от себе си нещата ще се променят. Ако имаш някаква страст, работи повече над нея. Ще се справиш.

12.   Авторът съм, благодаря на всички за коментарите.

До трети номер: да, имам големи душевни терзания, затова писах тук, говорил съм си с психолози, знам им повечето методики, обясняват ти, че всичко идва отвътре, че всичщо ще се оправи, да гледаш по-оптимистично и прочие. Само ще Ви дам едно инфо, което може би не знаете, а може би пък знаете. Самата Ани Владимирова е била на крачка от самоубийство, когато детето й е било в кома и са го чакали всеки момент да умре, Ани Владимирова тотално отказвала да се храни, станала кожа и кости и накрая, малко преди предполагаемата смърт на детето й, тя вече планирала как да отиде при нотариус и да си напише завещанието, след което да извърши самоубийство. За щастие детето й се оправя като по чудо и тя не стига до тая крайност да отнеме сама живота си. Сега се сещам и за един виц - психиатрите казват, че няма здрави хора, а само непрегледани и съответно - недиагностицирани. А и ако трябва да сме на 100% обективни, на повечето психолози не им пука изобщо за хората, просто гледат да измине времето на сеанса, за да могат да си вземат финикийските знаци, и толкова. Знам каква е разликата между психиатър и психолог, споко. А дали човекът ще се подобри или ще се влоши, дали утре ще е жив или мъртъв, това не ги касае особено много. Има и единици, които са се посветили в това да помагат на хората, ама те са много малко. А и освен това психологът не е в състояние да ти помогне, ако отказваш да сложиш розовите очилца и да вярваш, че всичко ще се подреди само, без никакво усилие от твоя страна. Да, енергията на съзнанието е наистина силна, тя задейства най-могъщия вселенски закон - закона на привличането, който материализира човешките мисли, но все пак не може да лежим по цял ден и да повтаряме като мантра, че всичко ще е ОК.

До четвърти номер: абсолютно съм съгласен с Вас.

До пети номер: благодаря, май сте прав/а.

До шести номер: първо на първо, не карам никоя жена да живее със „свеки-инвалид“, готов съм да отида където и да е с жената, ако ще и в Австралия да е. Второ на второ - безсилен съм пред състоянието на майка ми. Какво мога да сторя? Да я изгоня на улицата или в дом - прекалено жестоко и неморално е! Да я убия ли?? Освен че е жестоко и аморално, това е и НЕЗАКОННО, като наказанието според българското законодателство е 20 години затвор, не знам дали при самопризнание 1/3 отпада, но това няма никакво значение, защото никога не бих убил майка си. Виж, друг човек при някаква много екстремална ситуация - да, с лекота бих го пратил на оня свят, но собствената ми майчица - няма шанс. Говориш за образование, супер заплата, собствен бизнес, покупка на нов дом и прочие - да, прекрасна мантра, която я набиват още от детските градини в главите на хората, но тя е неизпълнима. За да се осъществи, мъжът трябва да е на минимум 50 години, за да може да е постигнал това по ЧЕСТЕН и ЗАКОНЕН път и да няма никакви кредитни задължения. Казвам минимум на 50, защото няма как да е на по-малко и да има всичко това, без да е „играл“ в някакви „игри“, схеми и прочие.

До седми номер: благодаря Ви, Вашият коментар е като искрица надежда за моята страдаща душа!

До осми номер: знам, че това с проститутките е нелицеприятно, но няма съвършени хора, аз не съм изключение. Може да изглежда отвратително, но все пак е някакво частично „решение“ на проблема ми. Повярвайте ми, правил съм „първата крачка“ толкова безброй много пъти, че наистина не мога да ги изброя. Само на живо съм опитвал буквално над 100 пъти, а като добавим и опитите в интернет, цифрата със сигурност минава 1000. От опитите на живо нямам нито една среща, а от тези в интернет само няколко, може би да кажем към 7-8, максимум 10. Просто светът вече е прекалено сложен. Преди векове човек е срещал не повече от 1 000 души за целия си живот, а днес всеки ден се разминаваме със средно между 200 и 500 души, смятай за какво иде реч, и това без социалните глезотии от типа на „Facebook“ и прочие.

До девети номер: съжалявам, че ще прозвучи грубо, но Вие май се числите към групата на „плеймейтките“. Не, не търся жена от ранга на Анджелина Джоли или Виктория Бекъм, както се опитвате да го изкарате. Много наблягате на думата „поддръжка“. Знаете ли кои жени използват тази дума в речника си? Онези, които възприемат себе си като „стока“. За минуси - всеки човек има някакви минуси. Относно възприятието ми за секса - много грешите. И ако позволите един коментар по демографската тема, ще използвам термин от физиката, за да направя следното сравнение: положението на българския етнос е като положението на тяло, което е преминало отвъд хоризонта на събитията на черна дупка, т. е. не може да се върне обратно или поне никой все още не знае как се прави.

До десети номер: да, така е, за огромно съжаление.

14.   Стига сме се оправдавали с бедност и мизерия. Има много бедни хора с изключително чисти души. Истината е, че сме мързеливи, крадливи, гъзолизци и дупедавци. Не всички, разбира се. Може би има едни 15%-20% свестни, но останалото е много зле. Затова и държавата ни е все на опашката и не може да отлепи вече 30 години от дъното. Масовият българин иска без да си мръдне пръста да получава много пари. Не му се учи, не му се работи, няма никакви интереси, освен ядене, пиене и клюкарстване. Той дори не живее собствен живот, а този на хората. Ако съседът му си купи печка за 2 000 лева, той си купува за 2 500. Нищо, че изобщо не му трябва и че после една година ще яде хляб и маргарин. Важното е да се покаже и да го видят. Познавам доста хора, които никога не са знаели какво е бедност и мизерия, но са си откровени използвачи и за 2 лева ще те прецакат с удоволствие. Българинът масово е свикнал да се "издига" чрез доноси, лизачество, предателства и по всякакви други начини, само не и с труд и работа. Такива са и мъжете, и жените. Това, че голяма част от жените са меркантилни си е напълно в реда на нещата. Те просто така са възпитавани. Мой познат известно време излизаше с дъщерята на съседско семейство, което винаги съм смятал за много добри и отзивчиви хора. Когато ми разказа обаче майка й какви акъли й давала направо щях да падна. Повтаряла й да си намери някой "богат балък", който да я осигури, а после за другото мъже имало много. И това са хора с висше образование, с добро материално положение и добри професии. Та, няма какво да се чудим. Свестни хора има, но както казах не са толкова много и човек трябва да внимава.

15.   Само на 21г. си, учи нещо, развивай се. Добий зрялост и увереност, излъчвай стабилност и самочувствие и жените сами ще те намерят... след време.
Не може да очакваш момичета по-малки от теб или на твоята възраст да искат да се омъжват сега, на тоя етап... А и ти в материален план няма какво още да им предложиш все още. Огледай се за някоя обичаща литературата студентка и идеалистка, за такава на която материалното не и е най-важното.... Може и да откриеш някоя. А ако намериш не почвай веднага да и говориш за женитба и деца, че може да се изплаши и избяга.

16.   От №9
Сега като прочетох коментара ти под №12 дори и да съм имала съмнения в предположенията си вече ги нямам, ти си точно такъв какъвто предположих по горе. Търсиш проблема си не в себе си, а в другите хора, обвиняваш тях вместо себе си за собствения си жалък животец. Търсиш на хората кусури и им слагаш епитети мислейки си че така ще ги убедиш, че те са грешни, а ти си прав, но в крайна сметка те са доволни от живота си и от това което са постигнали за разлика от теб.
Знаеш как работят психолози и психиатри, без да си завършил такава специалност, точно както в детската приказка "Лястовица и врабче" и прословутата фраза от там "знам, знам: то било лесна работа".
Даваш за пример известната по медии психоложка, че и в нейния живот имало проблеми, може би за да ни затвърдиш тезата си че тоз който имал проблеми не може да помогне за твоите, но грешиш хората са казали "питай патило".
Да не говорим пък за мнението ти че на някой, било то и психолог трябва да му пука за теб, "пука му" по точно размишлява за проблема ти докато си на сеанс при него разбира се, след това той трябва да се захване с проблемите на друг пациент или със своите собствени, ти да не мислиш че можеш да разтревожиш психолог с твоите тегоби така че вечерта да не спи и да те мисли. След като ти не си седнал да мислиш за проблемите на всеки един психолог как ще си плати наема или ипотеката този месец, защо си останал с мнение че те трябва да мислят за теб след като излезеш от кабинета им? И "розовите очилца" се слагат за да помогнат на човек да работи, а не да стои и да чака всичко да се подрежда само, защото ползотворната работа се случва само ако човек има надежда.
Не бил карал никоя жена да живее с майка му, а седи и чака жената да дойде и да го вземе от дома на майка му и да го заведе на край света. Ми млади момко, коя жена като те види че живееш при мама и като те чуе да говориш като в темата ти че не си навит да даваш "500-600 лв. всеки месец за наем" ще ти повярва че точно с нея ще тръгнеш към Австралия да плащаш там наем? Сега се изнеси, преди да си срещнал жената, наеми или купи свое собствено жилище само така можеш да убедиш жена че няма да живеете при майка ти, ако бъдете заедно. В какво се мъчиш да убедиш читателите си, че родителите ти инвалиди със недъзите си успели да купят жилище, а на теб здрав прав мъж ще са ти нужни 50 години да го сториш. Само че забравяш че всички четящи живеят някъде и повечето в собствен дом, примерно аз, както казах съм на 45г и 2000г закупихме жилище с ипотека и до 2009г го изплатихме, да с лишения, с много лишения, но го изплатихме за 9г, а не за 50 години. И когато през 1998г срещнах мъжа ми и двамата живеехме на квартири, нито един от нас не смяташе жилищата на родителите си за свой собствен дом, макар че мъжа ми точно като теб е единствено дете. Да отбележа нито сме играли "игри", нито "схеми", нито пък имаме собствен бизнес, отделяхме от работническите си заплати лишавайки се от почти всичко и първоначално едвам оцелявайки.
Така че колкото и да се опитваш да привлечеш качествена жена със сегашното си мислене и сегашния си начин на живот не мисля че ще успееш, успехът ти ще започне след като промениш себе си и собствения си начин на живот.
От 20-те изречения които ти написах в коментар №9 ти е направило впечатление само това че съм използвала 2-3 пъти думата поддръжка и си решил че щом я ползвам съм жена, която харчи хиляди за поддръжка. Еми лъжеш се, по скоро съм точно обратното, жена която свива семейния бюджет за да отдели пари и да купува имоти за семейството си и вече съм изплатила освен апартамента в който живеем, още един от който да ни капе наем и.. няма да ти давам отчет какво притежаваме.

17.   Аз съм жена на 21 и искам да се влюбя истински и да отгледаме дете да видим как живее, ама за сега ми е рано за деца. Иначе си имам гадже с който засега си мислим, че ще остареем заедно и ако след няколко години още сме заедно ще искаме и дете. Така, че не бързай за дете. На тея години ни е рано и на жените и на мъжете.

18.   Авторе, първото което ми направи впечатление е, че явно си интелигентен и зрял за възрастта си, респект за което.

Сега на въпросите ти - 21 години е твърде ранна възраст за създаване на стабилно семейство. Не се засягай, но много рядко се случва млад мъж под 25 години да е достатъчно отговорен и стабилен за да вдъхне доверие на една жена - това е възрастта на първите сериозни връзки, опити за съжителство, грешки и разочарования, така че е нормално младите момичета (сериозните такива) да са предпазливи.

Освен това ти нямаш почти никакъв житейски опит с жените - имал си досега една приятелка - дай си време, не тръгвай към потенциалната партньорка директно с предложение за брак. Просто звучи несериозно или като да нямаш представа какво правиш, a това плаши момичетата.
Опитай да се видиш отстрани - млад мъж на 20 - досега не е живял сам (т. e. не е
oщенезависим, не е сигурно може ли да се грижи за себе си), няма опит с жените, няма дълготрайна връзка, предполагам и с работата и дохода положението е доколкото може да е стабилно положението при човек на 21 години - обаче смята, че му е време да се жени и да прави деца. Ами всяко момиче с глава на раменете ще си помисли, че хал хабер си нямаш още от живота и имаш доста нереалистични представи и очаквания.

Склонността към философстване и обобщаване също може да ти изиграе лош номер, защото когато философстването не е подплатено с опит (а това повярвай много бързо си проличава), границата с празнодумството е много тънка и човек не усеща, кога я е преминал - за околните обаче това е видимо и мнението и преценките на такъв човек бързо олекват в очите им.

Звучиш малко като да ти е фикс идея този брак - нещата обикновено стават в обратния ред. Срещаш хубаво момиче, сближавате се, прекарвате времето си заедно, заживявате заедно и в един момент вече решаваш, че това е жената, с която искаш да прекараш живота си. А при теб - от главата за краката - реших да се женя, трябва ми жена :):) Не става докато срещнеш момичето и айде брак - или по-скоро и така става, ама стават катастрофи - давай по-полека, първо да поживеете заедно, да се види ще се напаснете ли изобщо като навици и характери.

Изобщо е излишно цялото това бързане и натиска, под който сам се поставяш. Moже би просто си по-амбициозен и имаш твърде високи изисквания към себе си - по-спокойно, всичко ще си стане с времето. Млад си, здрав си, изглеждаш добре, умен си - обективно погледнато всичко ти е наред, всичко е пред теб, недей така с обреченост и негативизъм да подхождаш.

Прави впечатление, че на 20 години вече си усвоил един мрънкащ и обвинителен тон на жертва на обстоятелствата и околния свят - твърде вероятно е това да се дължи на съжителството с болен човек и да става несъзнателно. Mайка ти най-вероятно прехвърля мисловните си модели върху теб. За теб обаче това е крайно разрушително. Вижда се, че си интелигентен и имаш склонност към самоанализ - имаш капацитет да се справиш сам с проблема - обърни си внимание, проследи го това и опитай да го коригираш още в зародиш, защото ако позволиш на този тип пораженческо мислене да се загнезди в теб, ще си докараш страшно много проблеми. Не си даваш сметка, но този начин на мислене и изразяване, освен че поголовно ти вреди, отблъсква и жените.

Дай си време, спри сам да свръхизискваш от себе си. Развивай се, следвай интересите си, опитай да си малко по-отворен и приятелски настроен към околния свят. Успокой се, отделяй повече време за любими неща, запиши се на някакъви курсове, на тренировки - пробвай нови неща, изобщо - живей, мечтай :) Околните не можеш да промениш, но хубавата новина е че можеш да промениш себе си - да се превърнеш в човека, който винаги ти се е искало да бъдеш и това е много вдъхновяваща и достойна цел. За това се и раждаме в крайна сметка - за да се стремим да постигнем най-добрата версия на себе си. Прави, каквото ти е по сърце и според силите ти и ще видиш, че и подходящата половинка ще се появи от само себе си, когато му дойде времето.

19.   Успехите ти са ти създали измамно самочувствие (знам и съм постигнал еди-какво-си, следователно съм стойностен човек). Обаче виждаш, че тази "увереност" в личните ти отношения не ти помага, а пречи, и след като ти си "свестен, благодарение на постигнатото в живота ти", търсиш вината в другите (аз съм толкова добър и свестен, но никоя не ме иска, а предпочитат боклуците) и изпадаш в самосъжаление, жертва на обстоятелствата, мъченик... както искаш го наречи. Което поведение отблъсква отблъсква всеки здраво и нездраво мислещ човек. Ти самият също се съмнявам да толерираш подобно поведение. Няма лошо да си образован, всестранно развит и поддържан, даже точно обратното. Но някак си едва ли би било удачно и адекватно на първа среща с момиче да и говориш за неща, от които тя хал хабер си няма (така тя не може да те опознае, респективно и ти нея), и от там също да изхождаш мнение, че тя търси някой... да си го кажем направо, простак. Не казвам, че си такъв човек, а правя предположение. Също смятам, че може би отчаяно търсиш сериозна връзка, ако не външно, то на подсъзнателно ниво. Всичките ти проблеми се коренят в детството. Открий какво го е причинило и работи над това да го преодолееш. От там нататък всичко ще си дойде на мястото.
п. с. : Не съм чела коментарите, извинявам се, ако с повтарям с някого по-горе.
- скорпион.