Споделена история от Семейство

Постоянният контрол
Здравейте,
На 25 съм, скоро ще навърша 26. Преди месец получих предложение от приятелят ми и мой бивш колега от университа в който завърших да си пробваме късмета на бригада в Шотландия. Премислих нещата и си дадох сметка, че моята заплата от 500лв, спрямо възнаграждението което ще получавам не ме устройва и реших да задействам нещата. Да ама не, както споменах съм на 25 и живея заедно с майка ми. След моето заявяване на взетото решение, нещо й прещрака и край. Постоянни скандали как съм тръгвала с "чужд мъж"- т. е не ми е съпруг и нямам деца от него, там било опасно, щели да ме измамят нямало как да ми помогне на 2500км. Опитах с разговори, че не мога вечно да съм при нея и трябва да се опитам някак да си хвана живота в ръце, защото за мен е срамно да съм на 25 а да живея още с нея, а не самостоятелно.
Но уви, никакъв ефект. В крайна сметка имаше затишие в порядъка на 2-3дни, след това се озовах събрана в стая с "цялата рода" за да ми се натяква как да сляза от облаците и да се примиря с това което имам. Моля, за какъвто и да е съвет, вече не издържам психически на напрежението

Коментари

1.   Заминавай, без повече да се обясняваш. Шотландия е много хубава страна - нищо страшно няма.

2.   Замини! Спести парички и не се връщай при майка си! Успех!

3.   Щом е с приятеля не виждам лошо, тъкмо ще поживеете да се опознаете. Аз на 26 родих първото си дете вече, определено трябва да се отделиш от майка си, след определена възраст съжителството е тежко.

4.   Събираш си багажа и тръгваш. Това си ти и твоят живот! А не животът на леля ти, баба ти и цялата рода!
Това не мога да го разбера в България. На 20-30 години сме, а те още си мислят, че със забрани и опяване могат да ни принудят да живеем като тях.

5.   Аз на твое място просто щях да си събера багажа и да замина без да давам повече обяснения. Ти си на 25 - уведомяваш, не искаш разрешение.

6.   Слушай само себе си, не си нито на 5, нито на 15, а си на 25, вече жена! Ако ще и целия блок да съберат, кажи им, че си решаваш сама и никой няма право да си пъха носа в твоите работи! Заминавай, с 500 лева не се живее-отидеш ли там, ще можеш да си купиш всичко-жилище, кола, а майка ти не те насърчава, т. е. да си останеш при нея! Кажи й, че вече не зависиш от нея-каквото е било до 18, било е! Връщане назад няма!

7.   ГОЛЯМА грешка си направила, че си чакала да се появи мъж в живота ти, та да се замислиш за отделяне от майка си!
Ако беше се отделила по-рано, сега нямаше да имаш нужда да пускаш тази тема най-малкото.
Да, заминавай.