Споделена история от Тинейджърски

Май съм депресирана :(
Хора май съм депресирана на 13 съм... всичи тези симптоми ми се случват
Моля Администраторите да го побликуват нуждая се от съвет :(

затруднена концентрация, трудно запомняне на подробности, както и вземането на решения
умора и намалена енергия
чувство на вина, безполезност, и / или безпомощност
чувство на безнадеждност и / или песимизъм
безсъние, ранно събуждане или прекалено спане
раздразнителност, безпокойство
загуба на интерес към дейности или хобита
преяждане или загуба на апетит
постоянни болки, главоболие, спазми, или проблеми с храносмилането, който не се облекчават дори с лечение
продължителна тъга, тревожност, или празнота
мисли за самоубийство, опити за самоубийство

Не спирам да плача дори сега... слушам само тъжни песни.... мисля че е заради това... майка ми е в Германия не спирам да мисля за нея с баща ми са разведени не ги виждам :( мама се връща на всеки 4 5 месеца и то за 1 месец а пък татко го виждам лятото в трудно финансово положение сме даже татко получи писмо от банката че ако до 14 дни ни плати сумата от 9700 (някъде толкова бяха) ще го съдят не мога да живея така... имам приятели карам ги да излизаме но или имат работа или не искат... а пйк февруари мама ще ме взима да живеем в Германия това е малка част от проблемите ми но стига съм ви занимавала искам само да ми кажете м депресия ли съм? :( Съжалявам за грешките и благодаря предварително.

Коментари

1.   Чадо мое, депресията далеч не е 24часов рев и 30проблема. Според тези симптоми всеки тинейджър трябва да е депресиран, боже опази. Имаш труден период, тежко ти е, разбирам те, но това не те извинява. Стегни се, няма кой да ти държи ръката и да те провежда през проблемите. Пусни нещо раздвижено и почвай да тренираш, или да рисуваш, знам ли.

Липсата на хоби за мен е такава заради пасивност. Така де, писала съм и в друга тема... изглежда ти невъзможно да се хванеш и да направиш 50 коремни преси, мързел, не ти се занимава. Момичето в онази тема не искаше резултат и хоби, но не беше готова за действие, а ти се извиняваш с депресия. Не е такова, ама се притеснявай за параноя, че аз така имах възпален апандисит, тумор и купища простотии. Хвани се нареви качествено за последно и погледни света по друг начин. Започни да четеш примерно за нервната система, или пък дизайн, как да рисуваш правилно, или каквото те интересува от живота. И моля ти се, не се притеснявай от депресията, самия факт че си мислиш за нея ме навежда на мисълта, че я нямаш. Депресарите трудно си го признават и не искат да си помислят за това, психолога ги плаши, почват се сълзите обещанията (повечето пъти не е задължително). Другия тип няма да го коментирам.
П. С. - Не, нямах, жива съм си.

Зу-За

2.   Миличка, почакай до февруари и ще бъдеш с майка си. Дотогава не мисли в такива черни краски. Ти са млада, живота е пред теб. Усещам, че си умно момиче. В Германия сигурно ще ит хареса. Най-важното е, че ще бъдеш с майка си. Ще имаш билзък човек, с когото да разговаряш.

3.   Номер 2 : Аз от години искам да живея в Германия това ми е най-голямата мечта.. но пък там няма да имам приятели освен мама